Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#2305
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012

View Post_Claudiu_, on 07 octombrie 2014 - 17:07, said:

La Telekoi asta nu se poate reincarca direct cu minute ? Ca si asa extraoptiunile sunt vai de mama lor...
Se poate încărca direct cu minute. La 6 RON primești 100 minute în rețea și 10 minute naționale, valabile 1 săptămână.

#2306
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Preturi promotionale pana pe 16 noiembrie la extraoptiunile Extra Voce M, Extra Date M si Extra L: https://www.telekom....ans/cat7200441/

Promotia consta in (exemplu pentru Extra Voce M):

"   Prețul de activare/reactivare redus cu 1Euro credit

Promoțional prețul de activarea/reactivare a extraopțiunii Extra Voce M este de 5.95 în loc de 6.95 Euro credit.
După încheierea perioadei promoționale, reducerea de 1EUR credit va continua să fie accordată atât timp cât extraopțiunea Extra Voce M nu se dezactivează de pe cont și continui să ai 5.95 Euro credit în cont pentru reactivarea la cerere sau automată a extraopțiunii.

Trafic nelimitat în aplicațiile joyn by Telekom și WhatsApp

Pe durata ofertei promoționale cu această extraopțiune ai, în plus, trafic naţional nelimitat în aplicaţiile joyn by Telekom și WhatsApp"

Nu am cartela Telekom (si nicio legatura cu Telekom in vreun fel), dar oferta mi se pare relativ buna. Comparativ cu Orange&Vodafone, la 5,95 (=6) euro credit, ai 500 unitati nationale. Pentru cineva care nu vrea Internet pe mobil si trimite sms nationale putine, Extra Voce M poate fi o alegere buna.

La Extra L (reducerea este de 3 euro!) deci cost actual 6,95 (=7) euro credit, exista 500 MB trafic (4G) si 500 unitati nationale (si internationale pe fix). La 7 euro lunar este ceva mai bine ca la Orange si Vodafone (daca nu ne intereseaza sms national nelimitat sau mobil international anumite destinatii - Vodafone) + acces 4G.

Bun, fiecare alege in functie de nevoi si preferinte, dar se pare lucrurile incep sa se miste si la ofertele de la cartela.

Edited by Lieutenant, 26 October 2014 - 12:31.


#2307
grinci

grinci

    Bang the bass, turn up the treble

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,225
  • Înscris: 10.09.2013
Extra vax. Niciun minut international pe mobil, trafic de net putin. Doar Extra L e mai de Doamne ajuta dar combinat cu aria de acoperire 3G mica si cu problemele de spectru...

#2308
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Avem intr-adevar o noua promotie. De cand cu aparitia Telekom, nu mai avem preturi de 5,99 sau 6,99 euro si nici preturi de 6 si 7 euro.
Promotia revolutionara consta intr-o fantastica reducere de 4 sau 5 centi astfel ca pretul optiunilor a scazut la 5,95 si 6,95 euro.

#2309
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostLieutenant, on 26 octombrie 2014 - 12:28, said:

Preturi promotionale pana pe 16 noiembrie la extraoptiunile Extra Voce M, Extra Date M si Extra L: https://www.telekom....ans/cat7200441/

Promotia consta in (exemplu pentru Extra Voce M):

"   Prețul de activare/reactivare redus cu 1Euro credit

Promoțional prețul de activarea/reactivare a extraopțiunii Extra Voce M este de 5.95 în loc de 6.95 Euro credit.
După încheierea perioadei promoționale, reducerea de 1EUR credit va continua să fie accordată atât timp cât extraopțiunea Extra Voce M nu se dezactivează de pe cont și continui să ai 5.95 Euro credit în cont pentru reactivarea la cerere sau automată a extraopțiunii.

Trafic nelimitat în aplicațiile joyn by Telekom și WhatsApp

Pe durata ofertei promoționale cu această extraopțiune ai, în plus, trafic naţional nelimitat în aplicaţiile joyn by Telekom și WhatsApp"

Nu am cartela Telekom (si nicio legatura cu Telekom in vreun fel), dar oferta mi se pare relativ buna. Comparativ cu Orange&Vodafone, la 5,95 (=6) euro credit, ai 500 unitati nationale. Pentru cineva care nu vrea Internet pe mobil si trimite sms nationale putine, Extra Voce M poate fi o alegere buna.

La Extra L (reducerea este de 3 euro!) deci cost actual 6,95 (=7) euro credit, exista 500 MB trafic (4G) si 500 unitati nationale (si internationale pe fix). La 7 euro lunar este ceva mai bine ca la Orange si Vodafone (daca nu ne intereseaza sms national nelimitat sau mobil international anumite destinatii - Vodafone) + acces 4G.

Bun, fiecare alege in functie de nevoi si preferinte, dar se pare lucrurile incep sa se miste si la ofertele de la cartela.
niste oferte de 2 bani. la voce M imi da traffic in WhatsApp dar numai national, de ce nu si international? asa poate ma gandeam sa o activez. ei nu vad ca lumea nu si-au schimbat extraoptiunile??

#2310
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Sunt de acord cu voi, ofertele sunt departe încă de a fi cu adevărat interesante.

Totuși, apreciez că au început să reducă prețurile. Au constat poate că lumea nu s-a înghesuit la noile oferte sau că unii chiar au  și renunțat.Poate că Extra L trebuia să fie 7 euro de la început, iar acum să fie 4-5 euro la reducere pentru a fi realmente interesantă.

Singurul avantaj ar fi accesul 4G la cartelă începând cu 7 euro credit (cel mai ieftin la operatorii mari). Chiar dacă acoperirea este vax, este un prim pas totuși. Poate așa Orange va oferi acces 4G și la extraopțiuni mai ieftine, iar Vodafone va introduce în sfârșit accesul 4G și la prepay.

Personal, sper să nu atragă așa mult cu aceste (pseudo)reduceri pentru a fi nevoiți să reducă mai mult prețurile sau să mărească resursele alocate.

#2311
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
pe care din urmatoarele extraoptiuni le aveti? as vrea sa schimb extraoptiunea si nu ma hotarasc care sa o activez. as vrea pe cea cu 500 MB internet dar cine stie daca imi ajung. ma gandesc ca ajung ca nu sunt un impatimit al internetului pe mobil, intru doar sa verific bilete la pariuri sportive si daca este cazul sa vorbesc pe whats app.

Etra voce M ofera :

trafic naţional nelimitat în aplicaţiile joyn by Telekom și WhatsApp
SMS si minute in Telekom nelimitate
traffic de date national 100 MB
500 minute naţionale şi fix internaţionale/SMS-uri naţionale

Extra Date M ofera :
  • 500 MB la viteza 4G
  • NELIMITAT minute şi SMS-uri în reţelele Telekom România
  • 100 minute naţionale şi fix internaţionale/SMS-uri naţionale
  • trafic naţional nelimitat în aplicaţiile joyn by Telekom și WhatsApp
extraoptiunile costa 5.95E

Edited by flavius18, 27 October 2014 - 10:00.


#2312
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Am incercat cartela in doua telefoane si nu are semnal deloc, astia mi-au dezactivat cartela cu o luna inainte de perioada de gratie? Ce pot face?
Este cartela sim Cosmote cu verde nu Telekom, sa fie asta o problema...?

Attached Files


Edited by marius_megane, 28 October 2014 - 11:46.


#2313
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View Postmarius_megane, on 28 octombrie 2014 - 11:32, said:

Am incercat cartela in doua telefoane si nu are semnal deloc, astia mi-au dezactivat cartela cu o luna inainte de perioada de gratie? Ce pot face?
Este cartela sim Cosmote cu verde nu Telekom, sa fie asta o problema...?
nu

#2314
marius_megane

marius_megane

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 576
  • Înscris: 10.07.2007
Am rezolvat prin inlocuire contra sumei de 12 lei era demagnetizata

#2315
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
In Craiova merge f bine oferta cu 400+50 minute bonus + 15 pt vechime din prima zi = 465 minute nationale la 5 euro, ce mai vreti?
La Vodafone ma refer, sincer la Telekom e cam pustiu prin magazine...am intrat in Germanos doar eu...

#2316
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
La mine in my account au disparut toate extraoptiunile vechi care mai puteau fi activate. Au ramas doar S, M si L - voce si respectiv M- date.

#2317
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
La fel si la mine.

Am un numar fara extraoptiuni active la care ultima extraoptiune a fost Freestyle. Se pare ca Freestyle nu mai poate fi activata, desi in pagina extraoptiunii se precizeaza ca "Extraopţiunea Freestyle nu mai este disponibilă pentru activare pentru clienții noi, dar poate fi reactivată până la 30 noiembrie  2014 dacă ai avut extraopţiunea activă pe cont la data încheierii perioadei promoţionale sau a fost ultima extraopţiune activată pe cont."

Pe numarul pe care il utilizez in prezent am activata EO Freestyle, dar nu mai pot accesa din optiunile interfetei WebCare extrabeneficiile compatibile. Din fericire functioneaza link-ul direct, iar (re)activarea pare sa fie inca posibila.
Link-uri directe catre alte extraoptiuni vechi am pus eu intr-una din paginile anterioare.

#2318
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,447
  • Înscris: 03.04.2007
Asa este dar nu si pe telefon la *100#
Dar priviti la extrabeneficii (am freestyle pana la 31.01.2015)
Si cativa centi mai putin Posted Image
Interesant ca pe telefon am My Way nelimitat la 2 euro si in My Account Nelimitat la 1 euro. Posted Image

Attached Files


Edited by csachiri, 30 October 2014 - 15:36.


#2319
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 28.02.2007
dupa aproape un an de cand am trecut la cartela de-abia azi mi-am dat seama ca daca am optiunea aia de 6 euro(Play free M), ma costa de fapt 7,2 euro/luna ca platesc si tva cand incarc creditul pt activarea extraoptiunii...
hmm, nu stiam de ce platesc 33 lei cand incarc 6 euro, ma gandeam ca la cosmote/telekom e 5,5 lei/euro...

#2320
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postxperia_ray, on 29 octombrie 2014 - 20:42, said:

465 minute nationale la 5 euro, ce mai vreti?
700 de minute nationale la 5.89 Euro. Posted Image

#2321
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013
ce ati alege la o cartela cosmote 500 min nat. si internat. sau 500 MB internet?

#2322
dragosDRG

dragosDRG

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,072
  • Înscris: 02.01.2011
Noi stim ce nevoi ai tu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate