Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#2143
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
Ai făcut reclamație pentru 0,76€? Cât vine asta, aproape 4 lei :)))))))  Am râs și pentru săptămâna care vine, mersi :)))  auzi reclamație :)))))  Cine ți-azis că ești reclamagiu și chitră te-a cam ghicit

#2144
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postpasarea_penix, on 26 iulie 2014 - 11:51, said:

Ai făcut reclamație pentru 0,76€? Cât vine asta, aproape 4 lei Posted Image))))))  Am râs și pentru săptămâna care vine, mersi Posted Image))  
Atunci da-i tu lui danutz 4 lei pe saptamana pana la Craciun, sau mai incolo, ca tot sunt o cantitate perfect neglijabila si trebuie sa razi pentru o saptamana - asa iti asiguri buna dispozitie pentru luni si luni intregi.

#2145
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007

View Postbiogood, on 26 iulie 2014 - 12:00, said:

Atunci da-i tu lui danutz 4 lei pe saptamana pana la Craciun, sau mai incolo, ca tot sunt o cantitate perfect neglijabila si trebuie sa razi pentru o saptamana - asa iti asiguri buna dispozitie pentru luni si luni intregi.
Îi dau și îți dau și ție. 8 lei pe lună e chiar neglijabil pt mine. Pe card îmi e lene să fac home banking pentru voi, vă deplasați la mine să vă dau banii, doar când sunt acasă, logic

#2146
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011
Am impresia ca ori nu realizezi ce scrii, ori scrii la misto nerealizand ce am vrut sa spun de fapt. In ambele cazuri interventia ta merita sa fie ignorata.
Succes la dat bani degeaba ici si colo.

#2147
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
Pot sa iti vand paine la supermarket cu pret 2 lei la raft si defapt la casa sa te taxez cu 6 lei pe ea, sunt doar 4 lei, de ce sa recunoasca supermarketul ca a gresit si sa inapoieze banii + sa repare greseala ? Sunt doar 4 lei, nu ?

#2148
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Eu dau 0,7 lei pe paine. :)

Edited by Blender33, 26 July 2014 - 14:50.


#2149
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
Telefonia mobilă nu e un serviciu de 0,7 sa fi taxat cu încă 4. Comparație proastă. ideea e că unii oameni sunt foarte zgârciți. Eu nefiind nici pe aproape mi se pare foarte amuzant să faci reclamație pentru 0,76€.ăștia zgârciți o să fiți fermi pe poziție cu argumente de zgârciți, foarte bine, treaba voastră. Unu însă să încerce să îmi demonstreze că merită să faci reclamație și să te și țigănești 2 luni pentru 4 lei. Orice transport până acolo sau timpul pierdut valorează mai mult de 4 lei.

View PostLunaCrystal, on 26 iulie 2014 - 14:35, said:

Pot sa iti vand paine la supermarket cu pret 2 lei la raft si defapt la casa sa te taxez cu 6 lei pe ea, sunt doar 4 lei, de ce sa recunoasca supermarketul ca a gresit si sa inapoieze banii + sa repare greseala ? Sunt doar 4 lei, nu ?


#2150
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Mai pasarica mai, tu numai la argumente cocalaresti de genul "sunt 4 lei, ce pana pasarii Phoenix" te poti gandi?

La un moment dat in viata asta, o sa-ti fie zburlit penajul cu o suma mult mai mare si o sa intelegi ca e o chestiune de principiu sa-ti aperi interesul si la miza mare, dar si la miza mica.

Ignorati troll-ul, va rog.

#2151
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,505
  • Înscris: 20.10.2006
@pasarea_penix  Si eu am fost in situatie asemanatoare, la mine a fost vorba de aproape 2 euro tot la cosmote, nu am facut reclamatie, insa ii admir pe oamenii care fac pentru orice suma. Daca nu ar exista astfel de oameni toti operatorii si firmele ar taxa cativa lei in plus si de la multi profitul se aduna pentru ei, pentru noi si pierderile s-ar aduna daca am fi tepuiti mereu cu 2-3-4 lei la diverse produse si servicii.

#2152
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007

View PostKyth, on 26 iulie 2014 - 16:15, said:

Mai pasarica mai, tu numai la argumente cocalaresti de genul "sunt 4 lei, ce pana pasarii Phoenix" te poti gandi?

La un moment dat in viata asta, o sa-ti fie zburlit penajul cu o suma mult mai mare si o sa intelegi ca e o chestiune de principiu sa-ti aperi interesul si la miza mare, dar si la miza mica.

Ignorati troll-ul, va rog.
la miză mare, sigur, la 4lei :/...

#2153
Blender33

Blender33

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 01.09.2012
Lasa ca Danutz se gandea sa se duca la Obama pentru 25 de centi.

Nu zic ca e rau, depinde cat timp liber ai.

#2154
pasarea_penix

pasarea_penix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 10.05.2007
Nu cred :))))  și gata, subiect închis din partea mea, prea mult off topic.
Ontopic, trec la abonament la cosmote, abia acum, după atâta timp există o ofertă la abonamente decât cea de la prepay

#2155
Ecou81

Ecou81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 06.09.2007
Barbate cea mai simplă teorie a furatului se bazeaza exact pe oameni superficiali ca tine.

"Erorile" astea de 25, 25, etc centi, 1 sau 2 euro se produc la  zeci de mii de utilizatori.

Marea majoritate ignoram aceste erori, înghițim in sec si trecem mai departe.

E cea mai simpla metoda de a produce zeci de mii de euro...

Lasa omul in pace si nu mai lătra aiurea pe aici bogatanule...

#2156
adrian8080

adrian8080

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 12.12.2010
sunt de acord cu principul ca trebuie sa-ti aperi interesul oricat de mic ar fi, insa cand ajungi sa cheltui de 20 de ori suma pagubita iesi din sfera asta si treci in cea a fantasticului...acum fiecare le stie pe ale lui, cum spuneau si altii pe aici tine si de cat timp liber ai.

#2157
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Am nevoie de ajutorul unor utilizatori, cunoscatori ai ofetelor curente pentru Cartela Cosmote.
M-am uitat pe site-ul Cosmote-ului si as vrea sa stiu daca exista insa ceva oferte mai avantajoase care nu sunt afisate oficial la Cosmote pentru urmatoare combinatie:
- pentru o persoana ce o sa fie in tara doar 3 saptamani;
- zona Moldovei, orasul Iasi (in cazul in care exista ceva avantaje zonale);
- minute nationale nu prea intereseaza, sa zicem 100 minute, pot fi si 50 si 200 :) ;
- trafic de date (necesar), in jur de 500MB (pot fi 350MB, dar nu cred ca o sa faca mai mult de 500MB), mai mult pentru navigare/Google Map sau alte aplicatii cu harti de pe Windows Phone (habar nu am ce se poate folosi).

Eu oscilez intre Extraoptiunea Play Free M si Extraoptiunea Play Free L insa am gasit ceva info pe net cum ca la nu stiu ce activare poti beneficia de optiunile de la L pe M, dar cum? :)

Multumesc :)

Edited by Ciubex, 06 August 2014 - 11:25.


#2158
senator

senator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 02.03.2006
Asta corespunde nevoilor?

#2159
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
senator, multumesc pentru raspuns, m-am uitat si eu pe la Cartela MTV Mobile si ofertele ei. Dar nu m-am prins daca e vreo conditie legata de achizitionarea unei asemenea cartele?
Gen varsta, locatie?
Eu cautasem pe google, si am gasit un articol din martie 2014, pe un site: Noi extraoptiuni la Cartela Cosmote. Ei bine acolo e scris, cu rosu:

Quote

Dacă activezi/ reactivezi Extraopțiunea Play Free M primești direct beneficiile Extraopțiunii Play Free L la preț de 6 Euro.
Mi-ar fi suras varianta 6 eu pentru: 200 minute si 500MB trafic.
Insa cum nu-mi inspira incredere ce-i scris acolo ca mai este si acum oficial ori ca este sau sa fi fost ceva oferta regionala ori mai stiu eu ce, am zis sa intreb pe aici :)

Asadar, deocamdata, oficial ramane varianta indicata de senator :)

Edited by Ciubex, 06 August 2014 - 12:19.


#2160
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
"Socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ" :)

Revin cu informatii legate de ceea ce am luat pana la urma :)
- o cartela Vibe pe care am incarcat-o cu 6 euro si, intr-adevar, am primit "beneficiile Extraoptiunii Play Free L la pret de 6 Euro." (link)
Adica:
- 200 minute nationale;
- 500 MB trafic de date.
Din pacate, in Webcare nu apar valorile acestora, ci ale Extraoptiunii Play Free M, insa valorile adevarate apar daca se foloseste meniul Info credit: *123*x#, unde x este un numar de la 1 la 4, in functie de ce informatii vrei sa primesti.

senator, inca o data multumesc pentru propunere.

Edited by Ciubex, 06 August 2014 - 23:31.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate