Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#1927
dobrotescunicol

dobrotescunicol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,872
  • Înscris: 30.08.2003
Cosmote avea optiuni bune. Degeaba ofera mai multe minute daca platesti 6 sau 8 sau 10 euro. Cine isi permite sa dea atatia bani mai poate pune 1-2 euro si ia ce optiune vrea el din retele care au mult mai multi utilizatori decat Cosmote, unde standardul e altul.
La Cosmote erau bune optiunile de 2 - 3 euro. Pentru asta stateam in retea.  Asa, la 6 - 8  sau 10 euro gasesc oferte in orice retea. Practic te forteaza sa dai niste bani lunar pentru mii de minute in Cosmote si nici nu le poti folosi pe toate. N-am nevoie de n-spe mii de minute daca eu mai mult de 600min/luna oricum nu am ce sa vorbesc.
Vreau sa platesc putin si sa consum cat am nevoie. Nu vreau sa fiu fortat sa platesc mult pentru ceva ce n-am nevoie.

#1928
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postbiogood, on 14 aprilie 2014 - 16:30, said:

Asta da realizare, merita sa te gandesti la ea.
Intotdeauna ma gandesc sa le dau cat mai putini bani la corporatisti, chiar deloc daca se poate. Si cu 10 centi daca le scade ARPU pe numarul meu nu ma retin sa trec la orice optiune sau combinatie de optiuni care sa faca asta. Ma gandeam sa renunt de tot la Cosmote dar ies mai bine cu 1,5 euro la ei + 2 euro la Digi decat 1500 de minute sau nelimitat la Digi cu 10 euro.

View Postmaiorukaki, on 14 aprilie 2014 - 16:52, said:

offtopic: nu te supara dar telefonul mobil a fost inventat sa vorbesti la el;
Crezi ca am vreo limita in a vorbi la telefonul mobil cand am nelimitat in 2 retele fixe si 2 mobile, 200 de minute nationale si 1 cent depasirile?
Nu degeaba am ales nelimitatul de la Cosmote. Am conferinte cu cate 4-5 numere, 1 de mobil restul de fix, si nu doar de o ora. Nu, nu vorbesc eu in acest timp, transmit de doua ori pe saptamana la alte persoane un program de aproape doua ore. Si imi pare rau ca nu sun mereu la capacitate maxima adica 5 apeluri x 2 ore x 2 zile/saptamana. La asta se adauga si convorbirile mele si unele evenimente speciale care necesita chiar 5 ore pe zi de convorbiri (de 3 ori pe an, 6 zile in total). 4 ore si jumatate a durat ultimul eveniment special de acest fel. Si de data aceasta acumulatorul a fost la inaltime si a rezistat.

View Postmaiorukaki, on 14 aprilie 2014 - 16:52, said:

daca toti incarcam sau consumam pe luna cat incarci/ consumi tu pana acum nu aveam nici 3/ 4g, nici tarife atat de mici, nici sms nelimitat, nu aveam nimic, nimic
e onorabil faptul ca vrei sa consumi putin dar trebuie sa te gandesti ca in spatele fiecarui apel stau cel putin 4 5 oameni
Eu ma gandesc la buzunarul meu cand imi configurez optiunile nu la conturile corporatistilor in care intra miliarde de euro. Faptul ca acei 4-5 oameni din spatele apelului meu nu sunt platiti asa cum ar trebui, nu este din cauza mea ci din cauza actionarilor care vor bani, cat mai multi bani.

View Postneagu_laurentiu, on 14 aprilie 2014 - 17:36, said:

O mai ai disponibila ?!
Ramura 8 din lista de optiuni de la *100#

View Postkhristian78, on 14 aprilie 2014 - 21:53, said:

Cum ai acces la freestyle?
Reincarcari mici, cont intrat in perioada de gratie sau fara optiuni active.

Edited by danutz1, 14 April 2014 - 22:44.


#1929
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014
imi pare rau dar NU AI INTELES ABSOLUT NIMIC din ce ti-am scris mai sus

#1930
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Atunci astept o explicatie pe intelesul meu.

#1931
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View Postdanutz1, on 14 aprilie 2014 - 22:21, said:

Ramura 8 din lista de optiuni de la *100#
La mine nu mai e in lista respectiva, de asta am intrebat, desi o am activa pana pe 21 luna aceasta, rezulta ca eu nu o mai pot reactiva ulterior.

Edited by neagu_laurentiu, 15 April 2014 - 05:56.


#1932
maiorukaki

maiorukaki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,289
  • Înscris: 24.03.2014

View Postdanutz1, on 14 aprilie 2014 - 23:03, said:

Atunci astept o explicatie pe intelesul meu.
citeste postul meu anterior si te vei edifica imediat
imi pare rau dar suntem offtopic, hai sa nu stricam discutia

#1933
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,990
  • Înscris: 15.04.2011

View Postboy4ever, on 14 aprilie 2014 - 16:51, said:

Este valabila pentru o perioada scurta aceasta optiune!
Adica? Daca o activez acum nu pot beneficia de ea mai multe luni?

#1934
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
Observ ca pe site extraoptiunea webnwalk numai e disponibila,sa inteleg ca acum e disponibila numai la reactivare si nu poti sa o activezi pe un numar nou ?

#1935
Azm2011

Azm2011

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 07.08.2011
Detali despre extraoptiuni!

http://www.germanos....Id=1141&id=2122

#1936
Fin

Fin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 925
  • Înscris: 09.10.2012
daca am valabilitate mai putin de 30 de zile, dar imi activez optiune valabila 30 de zile, mi se prelungeste automat valabilitatea la 30 de zile ca sa pot folosi minutele optiunii?


la orange stiu ca nu-i asa, dar la cosmote nu stiu cum e

#1937
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postdanutz1, on 14 aprilie 2014 - 15:27, said:

Peste 3 zile imi expira My Way si trec la Freestyle + On top Nelimitat.
Scad de la 2 euro la 1,5 euro/luna.
Acum 10 minute am primit mesaj ca la noapte se reactiveaza optiunea MyWay.
Bine ca m-au anuntat. Imediat am dezactivat MyWay si am activat Freestyle 0,5 euro + On Top Nelimitat cu 1 euro.

Am sters profilul de date ca sa fiu sigur ca nu imi dispare creditul (aveam 50 MB din MyWay cu care obisnuiam sa verific email-ul).
Am ramas cu 73 de centi pe care ii voi folosi exclusiv pentru a trimite SMS in retea cu 1 cent in loc de 3 centi de pe Digi.
Data de expirare a optiunilor este exact data de expirare a creditului (a doua luna de valabilitate).

Urmatoarea reincarcare va fi de 3 euro la doua luni si nu 4 euro ca pana acum. Costa 18 lei aceasta reincarcare, adica 9 lei/luna.
Imi pare rau ca nu am facut aceasta miscare mai de mult, de cand e disponibila optiunea On Top Nelimitat, nu am stiut de ea.
Urmaresc orice oportunitate de a da cat mai putini bani la corporatisti, daca se poate chiar si 1 euro/luna.

Edited by danutz1, 17 April 2014 - 09:24.


#1938
costables

costables

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,406
  • Înscris: 01.01.2011

View Postdanutz1, on 17 aprilie 2014 - 09:19, said:

Urmatoarea reincarcare va fi de 3 euro la doua luni si nu 4 euro ca pana acum. Costa 18 lei aceasta reincarcare, adica 9 lei/luna.
Tot cu 9 lei am "reincarcat" eu de la Digi: Digi Optim 2.

View Postkhristian78, on 14 aprilie 2014 - 21:53, said:

Cum ai acces la freestyle?
Si eu am acces ca e cartela foarte veche.

View Postdanutz1, on 17 aprilie 2014 - 09:19, said:

de cand e disponibila optiunea On Top Nelimitat, nu am stiut de ea.
La ce numar se activeaza si ce beneficii are? Eu pana acum am mai folosit Ontop 2
L.E
De unde si cum mai putem incarca cu valori mici, mai putin de 4E, dar cu valabilitate 1-2 luni?

Attached Files


Edited by costables, 17 April 2014 - 14:39.


#1939
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003

View Postcostables, on 17 aprilie 2014 - 14:29, said:

La ce numar se activeaza si ce beneficii are?
Convorbiri nelimitate în Cosmote.

#1940
boy4ever

boy4ever

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,640
  • Înscris: 21.07.2010

View Postdanutz1, on 17 aprilie 2014 - 09:19, said:

Urmatoarea reincarcare va fi de 3 euro la doua luni si nu 4 euro ca pana acum. Costa 18 lei aceasta reincarcare, adica 9 lei/luna.
Te-au fraierit. Incarcarea de 3 euro la Cosmote coste 16 lei!

#1941
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006

View Postboy4ever, on 17 aprilie 2014 - 23:14, said:


Te-au fraierit. Incarcarea de 3 euro la Cosmote coste 16 lei!
unde e 16 lei ?

#1942
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
Plătești 6 Euro și primești beneficii de 8 Euro!
În perioada promoțională 7-30 aprilie 2014, dacă activezi/ reactivezi Extraopțiunea Play Free M primești direct beneficiile Extraopțiunii Play Free L la preț de 6 Euro.
După data de 30 aprilie 2014 poți avea, în continuare, beneficiile Extraopțiunii Play Free L dacă ai suficient credit în cont înainte de dezactivarea extraopțiunii pentru reactivarea automată sau la cerere (SMS la 3200, apel la 1234 sau *100#) a Extraopțiunii Play Free M. Odată ce Extraopțiunea ta Play Free M s-a dezactivat, la următoarea activare/reactivare a acestei extraopțiuni, vei primi beneficiile standard ale Extraopțiunii Play Free M și nu vei mai beneficia de aceasta promoție.
De asemeni, înainte de dezactivarea Extraopțiunii Play Free M, poți migra și la Play Free L sau Play Free XL și să beneficiezi, în continuare, de promoția pentru Play Free L sau Play Free XL.
În plus, ai trafic național nelimitat în aplicația WhatsApp, dacă ai Extraopțiunea Play Free M activă pe cont, pe durata ofertei promoționale WhatsApp: până la 30 aprilie 2014.

#1943
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postcostables, on 17 aprilie 2014 - 14:29, said:

La ce numar se activeaza si ce beneficii are? Eu pana acum am mai folosit Ontop 2
L.E
*100*3*1# apoi ramura 1 extraoptiuni disponibile.
La mine e ultima din lista cu 8 extraoptiuni.
Dupa ce activezi Feestyle, de la pasul unde ai ajuns tu, alegi ON TOP 1.
Dupa aceea vei avea alte doua optiuni: On Top 1 si On Top Nelimitat.

View Postcostables, on 17 aprilie 2014 - 14:29, said:

De unde si cum mai putem incarca cu valori mici, mai putin de 4E, dar cu valabilitate 1-2 luni?
Automatele Zebrapay si Qiwi.

View Postboy4ever, on 17 aprilie 2014 - 23:14, said:

Te-au fraierit. Incarcarea de 3 euro la Cosmote coste 16 lei!
Nici macar nu se poate face reincarcare de 3 euro la Cosmote.
Cea mai ieftina era 17 lei la unele automate dar nu am mai vazut de ceva timp.
Tocmai pe domeniul reincarcarilor ai crezut ca poti sa vii cu astfel glume?
Sunt cartelar de cand ma stiu si intotdeauna am facut cele mai mici reincarcari.

Edited by danutz1, 18 April 2014 - 08:39.


#1944
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013

Quote

Nici macar nu se poate face reincarcare de 3 euro la Cosmote.
In provincie se mai poate, depinde de la dealer la dealer. La Orange in schimb - nu.

Quote

Sunt cartelar de cand ma stiu si intotdeauna am facut cele mai mici reincarcari.
Posted Image Posted ImagePosted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate