Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#1621
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View PostMaterium, on 22 decembrie 2013 - 15:07, said:

mersi de raspuns, asa am facut, de stiut, trebuie sa ai credit si valabilitate ptr. a intra in dialog cu cineva de la RC.

Pentru putin. La Relatii Clienti poti suna si de pe alt numar Cosmote, inclusiv la numarul de RC apelabil din alte retele: http://www.cosmote.r...10008&cid=17195
Daca suni la RC pt. un alt numar este nevoie sa furnizezi anumite informatii corecte despre cartela (ca sa fie siguri ca nu este vorba de o persoana "rau intentionata"): care este/ a fost ultima extraoptiune activa, cand a fost efectuata ultima reincarcare (si cu cat) etc. In general, sunt doua intrebari la care trebuie sa stii sa raspunzi corect/ exact, iar la ce nu stii sa raspunzi spui ca nu stii; important este sa nu oferi informatii gresite, altfel nu vor efectua modificarile solicitate (dezactivare extraoptiuni, activare/ suspendare servicii, blocare numar s.a.m.d.).

#1622
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
am si eu o cartela vibe, si vreau sa o reincarc cu 3 euro... ce pot sa obtin de acest credit?

#1623
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
depinde de cat timp nu ai mai incarcato?daca nu ti ai activat nici optiune pe ea ,sar putea sa beneficiezi de ofertele speciale /trebuie sa intri la *100diez ramura 3 oferte,sa vezi ce oferte ai pe cartela respectiva,/daca beneficiezi de ofertele speciale la 3euro poti avea 600minute in cosmote+60minute nationale,in cazul in care nu beneficiezi de aceste oferte speciale exista doar doua optiuni in acesti 3euro:500minute pe zi cosmote+4centi tarif minutul national la 2euro pe zi ,sau a 2 varianta :2000minute in retea pe cosmote +2000sms la 3 euro luna

pardon mam incurcat 500minute pe zi+tariful de 4centi minutul national la 2 euro pe luna nu pe zi

#1624
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
am avut optiunea curente de 5 euro activata

#1625
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
am intrebat la germanos azi si mi-au zis ca nu pot face nimic cu 3 euro, minim 4 :)

#1626
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
eagle raider ti au spus chestia asta ptr ca au reincarcari de la 4 euro la cosmote@germanos @internety,de 3euro gasesti doar de la terminale zebrapay si inca ceva terminale dar nu imi mai aduc aminte,/iar extraoptiuni in acesti 3euro poti avea fie my way cu 2euro pe luna:500minute pe zi cosmote+tarif 4centi minutul national,fie cealalta optiune la 3euro cu 2000minute in cosmote la 3euro pe luna

#1627
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006
da, am vazut si eu la un paypoint optiunea de a reincarca cu 3 euro.. oricum nu primesc minute nationale, asa ca probabil o sa raman la optiunea de 5 euro ...

#1628
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
uitate la oferte la ramura 3 daca vezi oferte star 550,770,freestlyer atunci la 3euro poti avea si minute nationale

#1629
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Am niste nelamuriri legate de extraoptiunea FREESTYLE.
In Webcare scrie:

Quote

Cu Freestyle beneficiezi de:... 3 centi pe MB pentru trafic date mobil, totul pentru 0.5 euro pe luna. ...
Dar pe pagina de web nu scrie nimic legat de pretul traficului de date: Extraopțiunea FREESTYLE
Or fi freestyle-uri diferite?
Contine ceva oferta si la traficul de date sau nu?

Attached Files



#1630
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu am Freestyle si din greseala am acceptat sa se faca niste update-uri de cateva sute de MB. Mi-a halit peste 10 Euro din credit...

#1631
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
In mod normal, cica ar fi vreo 0.80 eu / MB Tarife cartela, asta inseamna ca pt 10 eu faci un trafic de vreo 12.5MB, pe cand cu Freestyle ar trebui sa poti face vreo 333.4MB

Edited by Ciubex, 26 December 2013 - 18:59.


#1632
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ceea ce inseamna ca s-a aplicat tariful de 0.03 EUR/MB. Este oricum enorm de scump. Vezi un filmulet de 333.33 MB pe Youtube si te costa 10 Euro...

Internet pe mobil cu trafic nelimitat exista, din pacate, doar la abonamente. Se aplica numai reducerea vitezei pe DL si UL dupa depasirea unui trafic recomandat, iar contorul se reseteaza in ziua de facturare. Traficul recomandat (inclus) depinde de costul extraoptiunii de internet pe mobil.
In oferta de retentie extraoptiunea de internet pe mobil cu trafic nelimitat este chiar mai avantajoasa (cam la 1/2 din pretul celei din oferta oficiala). Avantaj pentru detinatorii de abonamente...
Eu de cand am patit ce am patit nu mai utilizez Internet pe mobil de la Cosmote pe cartela, iar abonament nici prin gand nu-mi trece sa-mi fac.

#1633
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

View Post_-_, on 26 decembrie 2013 - 21:00, said:

Internet pe mobil cu trafic nelimitat exista, din pacate, doar la abonamente.
...
Eu de cand am patit ce am patit nu mai utilizez Internet pe mobil de la Cosmote pe cartela, iar abonament nici prin gand nu-mi trece sa-mi fac.
Exista la Cosmote si Internet pe mobil cu trafic nelimitat la Cartela, din pacate doar la Cartela Internet. (Connect Free 7, 10 15) Posted Image

#1634
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,882
  • Înscris: 03.02.2005
Eu ma informam pentru ca am o cartela prepay bagata intr-un dispozitiv de urmarire GPS - GSM (TK102) de vreo 2 ani si ala vad ca-mi mananca maxim 20MB / luna, in modul GPRS.
Si ma gandeam cum sa ies mai ieftin:
- cu o extraoptiune de 150MB / luna la 3 eu;
sau
- cu Freestyle.
Daca-i corecta faza cu 0.03 eu / MB, atunci clar ca ies mai ieftin cu varianta Freestyle (20MB = 0.6 eu)

Edited by Ciubex, 26 December 2013 - 22:37.


#1635
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013

View Postgompo, on 26 decembrie 2013 - 21:19, said:

Exista la Cosmote si Internet pe mobil cu trafic nelimitat la Cartela, din pacate doar la Cartela Internet. (Connect Free 7, 10 15) Posted Image

Eu nu vorbeam despre Cartela Internet si despre "internet mobil" ci despre cartela de voce si optiuni de "Internet pe mobil". Este o mare diferenta intre ele, nu crezi? Posted Image

#1636
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005

View Postsirgoofy, on 15 decembrie 2013 - 09:17, said:

Ajutor Posted Image

Deci stiam ca dau valabilitate 1 an daca reincarc cu 6E pana pe 16 Dec..
Dar intru pe site si vad ca au prelungit pana pe 31 Dec !

Am luat acum 2 zile un cod de reincarcare de 6E/ 35lei
L-am primit pe o foaie A4, pe care nu scrie cat timp am ca sa-l folosesc/ cand expira.
Credeti ca pot sa-l bag pe 30 Dec ?

Daca e valabilitate 1 an sa fie pana la sfarsitul anului viitor Posted Image

Si eu vreau sa incarc telefoanele familiei dar nu-mi dau seama daca pe 30 sau 31.
"Pana pe 31" inseamna ca pot incarca cel tarziu pe 30 sau pot incarca si pe 31? Intotdeauna am probleme cu formuarea asta!

#1637
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Ce mai conteaza o zi? Este mai sigur sa reincarci pe 30. Poate insemna pana pe 31 decembrie la ora 00:00 sau pana pe 31 la ora 12:00 sau pana pe 31 la ora 23:59:59 sau pana pe 31 la oricare alta ora. Daca incarci in ultima zi si ai probleme, atunci risti sa suni la RC si sa refuze sa iti rezolve problema pe motiv ca oferta a expirat, in schimb, daca incarci pe 30, chiar daca iti rezolva problema abia pe 3 ianuarie sau mai tarziu, tot vor trebui sa o rezove pentru ca ai respectat "fara discutie" termenul...

#1638
alyaly

alyaly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 01.11.2005
Ai dreptate dar mereu ma lovesc de formularea asta si nu stiu cum sa o iau. Ar trebui sa o specificare mai clara.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate