Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Inregistrare user pe forum cu SMS

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
339 replies to this topic

Poll: Ti-am trimis un SMS :) (269 member(s) have cast votes)

Se merita sa introducem inregistrarea cu SMS? (fara suprataxa)

  1. Da (131 votes [47.81%])

    Percentage of vote: 47.81%

  2. Nu (143 votes [52.19%])

    Percentage of vote: 52.19%

Vote

#19
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
COST? Internetul este gratis si mai sunt si alte forumuri :) ... nu aveti ceva care sa tina legati 200k useri si clonele lor si sa va plateasca pt. acces aici!

Plus ca aia care nu folosesc A.D.B.L.O.C.K.  Plus va genereaza venituri din reclame! :)

Edited by jamalex2000, 15 February 2009 - 12:53.


#20
_2bad4u_

_2bad4u_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 22.02.2007
Nici cum nu ii bine oricum, pt ca multi au sa plece si o sa fie numai vantul pe aici  ;)

#21
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Eu votez pentru! Sunt de acord cu lucrul asta, si chiar ar prinde bine! ;)

#22
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008
Off:

Quote

Se merita sa introducem inregistrarea cu SMS?

Se merită. Merită!


On: Da!

#23
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
1. Din alte tări un SMS nu este mai mult de 50 cenți , deci nu dă sărăcia peste voi dacă dați un SMS .
2. Cei care se înregistrează se înregitrează pentur a rezolva probleme , nu sărăcesc pentru 5 cenți .

Ce e frate așa mare preț 5 cenți ?

#24
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,151
  • Înscris: 14.05.2007
Da, sunt de acord.

#25
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 Administrator, on Feb 15 2009, 13:15, said:

Merita sa implementam un asemenea sistem? OK, va costa 5/7 centi (cat e in reteaua fiecaruia) sa-ti faci cont (costul SMS-ului trimis) dar macar vom scapa in mare parte de nenorocitii ce nu fac altceva decat sa vina si sa injure. Nu sunt multi, dar sunt foarte activi, neavand viata, familie, sau orice alte preocupari omenesti  :rolleyes:

Asteptam pareri. Sincere, pentru ca voi hotarati ce se va intampla!
Neindoielnic, merita sa scapi de niste javre de genul...unora sau altora.:) Numai ca acei cativa (multi, putini) la care faci referire au evident niste zimti lipsa pe la rotite, iar neuronii lor vor calcula ca merita sa mai dea 7 centi ca sa isi poate varsa frustrarile.
Oricum, una peste alta, e mai mult decat nimic, chiar daca se vor gasi idioti, inclusiv dintre ei, care sa afirme ca Softpedia a inceput sa faca bani si din inregistrarea userilor.

Eventual banii sa se duca la fondul ala de premiere al concursului anual, ca supliment, sau ca premiu pentru cei care au fost in stare sa posteze un an fara sa-si ia vreo sanctiune. :D

#26
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Daca aceasta masura va fi implementata, costul SMS-ului va fi cel standard practicat de operatorul la care este abonata persoana respectiva, fara nici un fel de suprataxa.

 Gabi73C, on Feb 15 2009, 13:17, said:

... se vor gasi idioti, inclusiv dintre ei, care sa afirme ca Softpedia a inceput sa faca bani si din inregistrarea userilor. Eventual banii sa se duca la fondul ala de premiere al concursului anual, ca supliment, sau ca premiu pentru cei care au fost in stare sa posteze un an fara sa-si ia vreo sanctiune. :D


#27
jamalex2000

jamalex2000

    Astept sa apara Starcraft 2!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 05.07.2006
si asta e inca un pas in ingradirea libertatii de exprimare :)

Depinde ce vreti!

Vreti forum profi si serios? pai atunci http://forum.softped...t...4301&st=108 nu va aducea 400 k vizualizari

Vreti fun... nu puneti SMS dar ACT TOGETHER AS A TEAM voi moderatorii nu unul face la fel de mult misto ca si userii :)

SMS ul nu ajuta oricui ii ceri tel pt un sms primit iti da de imprumut (vreti sa folositi sistemul cu coduri ca la mycover smile)

#28
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

 pstdgt, on Feb 15 2009, 14:21, said:

Daca aceasta masura va fi implementata, costul SMS-ului va fi cel standard practicat de operatorul la care este abonata persoana respectiva, fara nici un fel de suprataxa.
A, ok! :peacefingers: Pai eu zic ca e prea multa vorbarie. Dati-i drumul si vedem peste un timp ce efect are. Ca gresita nu poate fi,ca masura. In cel mai rau caz, inutila.

Deja proportia de Da/Nu cred ca e elocventa, nu are rost sa mai asteptati.

#29
dark_tranquility

dark_tranquility

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 553
  • Înscris: 17.09.2008
Deci eu nu ma mai clonez, sa fie clar. In ritmul asta ma ruinez.  :rolleyes:

#30
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Nu sunt prea de acord baieti . Sorry :(
Jamalex a pus punctul pe "i" .

#31
---

---

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 13.02.2009
uite,nu am credit pe tel,si vreau sa ma inregistrez ca sa ajut pe cineva,sau pe mine,ce fac?
e o idee foarte proasta,nu multi au telefon mobil...

#32
441529

441529

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 17.08.2006
Ma uitam numai pe topicul asta, era cineva cu user number 419711. Daca inmultim cu 0.07 ne da aproape 30000 Euro. Banii astia se duc catre operatorii de telefonie dar ... poate ii vine cuiva ideea sa bage si o suprataxa pana la urma, sa zicem 1 Euro. Cum i-a venit prima idee, poate sa ii vina si a doua, nu?  Wow, suna bine, nu?

Ma uitam pe aici pe langa mine, am 4 telefoane pe care le folosesc zilnic si inca vreo 5-6 in stand-by. De pe care pot sa fiu user serios si de pe care sa bag mistocareala, exista vreo preferinta?

Mie mi se pare ca acest demers incearca sa ascunda cumva ineficienta moderatorilor. Sa nu mai spun de cate ori am vazut moderatori care dau ei insisi raspunsuri de-am...lea.

#33
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

 jamalex2000, on Feb 15 2009, 12:48, said:

eps eu am mai multe nr de telefom...Pot sa am un user pt. fiecare numar?
Da, sau cel putin asa am inteles eu :)

Si inca o chestie.. ce se va intampla daca de ex eu vreau sa-mi fac alt user (renunt la asta si incep cu altul)? Atunci ce numar de telefon mai folosesc? :huh:

#34
Pentek

Pentek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 22.11.2007
Ce-ati zice de o inregistrare sub forma de beep? Sistemul primeste un apel, pe care nu il preia / il respinge (voi alegeti cum il implementati). Daca s-a facut si o solicitare de creare a unui cont pe forum, cu acel numar de telefon, solicitarea se accepta si numarul devine inutilizabil pentu o inca o operatie similara.

Daca vreti sa ma rasplatiti pentru idee, vreau sa stiti ca n-am nevoie de nimic material. O functie de moderator pe aria de turism e suficienta.

Succes!

#35
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Cine isi face clone pentru spam sau flame-uri nu cred ca se incurca sa dea 5 centi ca sa-si mai verse citeva galeti cu frustrare pe forum, cum zicea cineva mai sus. In general, jamalex are dreptate in ce a spus. Cu siguranta va scadea numarul de noi inscrieri cind li se va cere numarul de telefon in plina era a paranoiei cip-urilor.
Repet, nu cred ca beneficiile vor fi asa de mari incit sa merite aceasta solutie. Ca sa fac misto de duculeana merita sa dau si 5 euro pentru a ma inregistra pe un forum. Mdea, posibil sa mi-o iau pentru gluma asta. :notangel:

#36
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Aceasta propunere nu urmareste ingradirea libertati de expresie, ci limitarea abuzurilor.

Cei care se plang de incalcarea libertatii de expresie sunt adesea aceeasi care nu inteleg ca libertatea de exprese implica si responsabilitate.
Sunt acei oameni pentru care nu exista reguli sau legi; lor li se cuvine totul, pentru ca ei sunt mai speciali.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate