Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

HOPS...Anglia ferma agricultura

- - - - -
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#901
Pagan14

Pagan14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 21.07.2009
http://www.daffodilf...hsite/home.html

http://www.co-operat...ing/tillington/

http://www.tthomson....recruitment.php

#902
Skazzy

Skazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2009
Salutare, am fost la interviul din decembrie, l-am luat si am fost pus pe lista de urgente. Am sentimente mixte cu privire la aceasta plecare, si nu din pricina muncii, ci din pricina oamenilor de legatura cu fermele din UK. Mai multe nu am sa spun, cei care au fost prezenti cunosc atitudinea recruterilor din Romania, si cred ca si-o si permit cat sunt atatia si atatia care vor sa plece prin ei.

Am cateva intrebari pentru cei care au mai plecat.
1. Cat cat dureaza pana sa primesc un raspuns cu plecarea la ferma? In contract am pus mentiunea ca as prefera ca plecarea sa se faca dupa luna martie a.c.
2. E ok daca refuz oferta care urmeaza sa o primesc in cazul in care stiu sigur ca nu ma va avantaja lucrul la ferma respectiva? Pentru cei care au acele liste cu ferme care ar trebui din start evitate poate puteti sa mi le trimiteti si mie prin email - [email protected]
Imi pare rau ca nu am prins din start un contract de plecare de la interviu, insa cum a fost prima data au fost din start avatajati cei care erau in grupuri, cupluri, iubiti, rude etc...

#903
Pagan14

Pagan14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 21.07.2009

View PostSkazzy, on 06 ianuarie 2015 - 13:47, said:

Salutare, am fost la interviul din decembrie, l-am luat si am fost pus pe lista de urgente. Am sentimente mixte cu privire la aceasta plecare, si nu din pricina muncii, ci din pricina oamenilor de legatura cu fermele din UK. Mai multe nu am sa spun, cei care au fost prezenti cunosc atitudinea recruterilor din Romania, si cred ca si-o si permit cat sunt atatia si atatia care vor sa plece prin ei.

Am cateva intrebari pentru cei care au mai plecat.
1. Cat cat dureaza pana sa primesc un raspuns cu plecarea la ferma? In contract am pus mentiunea ca as prefera ca plecarea sa se faca dupa luna martie a.c.
2. E ok daca refuz oferta care urmeaza sa o primesc in cazul in care stiu sigur ca nu ma va avantaja lucrul la ferma respectiva? Pentru cei care au acele liste cu ferme care ar trebui din start evitate poate puteti sa mi le trimiteti si mie prin email - [email protected]
Imi pare rau ca nu am prins din start un contract de plecare de la interviu, insa cum a fost prima data au fost din start avatajati cei care erau in grupuri, cupluri, iubiti, rude etc...

Aplica direct la ferme in uk prin email.Trimite cv-ul si esti mai castigat.fara comision fara batai de cap. vorbesti cu englezu' la telefon tot de la a-z .Nu-i mai umflati cu bani pe recruteri ca majoritatea sunt tzepe ;)

#904
Skazzy

Skazzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.01.2009
Multumesc pt. sfat.

#905
Alexander301111

Alexander301111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.01.2012
Salut, are cineva vreo lists cu fermele de flori din Anglia, unde poti Sa aplici direct? As vrea si eu cateva nume, daca ae poate , va rog frumos. Multumesc anticipat.

#906
adellaida

adellaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.02.2015
Buna !  ceva informatii despre ferma Haygrove?a fost cineva acolo? Au preselectie pe 14/02 ,la Craiova!

#907
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View Postadellaida, on 11 februarie 2015 - 18:54, said:

Buna !  ceva informatii despre ferma Haygrove?a fost cineva acolo? Au preselectie pe 14/02 ,la Craiova!
Buna! Din cate stiu eu iau numai studentii de la agronomie... Am un prieten care e student si a plecat cu ei si a fost multumit...

#908
adellaida

adellaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.02.2015
Multumesc! A fost recent?
Am inteles ca au o norma de x kg/pe ora, daca nu o faci te trimite acasa

#909
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View Postadellaida, on 11 februarie 2015 - 19:27, said:

Multumesc! A fost recent?
Am inteles ca au o norma de x kg/pe ora, daca nu o faci te trimite acasa
A fost acum 2 ani. A plecat de la constanta. Ai o norma, dar lejera desigur pe care trebuie sa o respecti in 8 ore. Mai multe nu stiu...El zicea ca iau numai studenti atunci. Daca as sti ca iau si fara studii superioare, doar cu liceu as face si eu un drum la Craiova... Uite aici un topic: http://forum.softped...yherefordshire/

#910
mihaeladenisa

mihaeladenisa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2015
Sal..e cineva din craiova care merge la ferma e.c drumoond agricole ltd in luna mai pe 20..

#911
cristinutza20088

cristinutza20088

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2015

View Postmihaeladenisa, on 20 februarie 2015 - 19:55, said:

Sal..e cineva din craiova care merge la ferma e.c drumoond agricole ltd in luna mai pe 20..

Cand ai primit contractul ? sau stiai data de la interviu....si eu trebuie sa plec la Hugh Lowe Farm dar inca nu mi-a venit contractul,am inteles ca ar venii prin martie,dar parca e prea tarziu ..Posted Image

#912
mihaeladenisa

mihaeladenisa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.02.2015

View Postcristinutza20088, on 24 februarie 2015 - 13:20, said:


Cand ai primit contractul ? sau stiai data de la interviu....si eu trebuie sa plec la Hugh Lowe Farm dar inca nu mi-a venit contractul,am inteles ca ar venii prin martie,dar parca e prea tarziu ..Posted Image
Stiam data plecarii de la interviu..nu am primit contractu inca..

#913
cristinutza20088

cristinutza20088

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2015

View Postmihaeladenisa, on 24 februarie 2015 - 20:21, said:

Stiam data plecarii de la interviu..nu am primit contractu inca..

Mersi,eu nu stiu data si vreau sa stiu mai rpd,pentru a lua biletul de avion.

#914
madalina19M

madalina19M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.02.2015

View Postcristinutza20088, on 24 februarie 2015 - 22:03, said:



Mersi,eu nu stiu data si vreau sa stiu mai rpd,pentru a lua biletul de avion.

Salut,ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre cum pot sa imi depun cv si eu sa pot pleca in mai sau iunie?sunt din craiova.
Despre contract sau taxe imi puteti spune mai multe.
Imi puteti lasa aici orice date de contact si va voi contacta.E 1oara cnd merg.sau voi merge dc voi reusi.multum frumos.ast un semn de la voi.

View Postmihaeladenisa, on 20 februarie 2015 - 19:55, said:

Sal..e cineva din craiova care merge la ferma e.c drumoond agricole ltd in luna mai pe 20..

Ssalut
cum ti ai gasit jobul?imi poti trim un link daca se poatd sa vad dc imi mai pot tRimite si eu?
Multumescc.

#915
cristinutza20088

cristinutza20088

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2015

View Postmadalina19M, on 25 februarie 2015 - 22:03, said:

Salut,ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre cum pot sa imi depun cv si eu sa pot pleca in mai sau iunie?sunt din craiova.
Despre contract sau taxe imi puteti spune mai multe.
Imi puteti lasa aici orice date de contact si va voi contacta.E 1oara cnd merg.sau voi merge dc voi reusi.multum frumos.ast un semn de la voi.


Buna,poti sa suni la Alexandru Barbacaru 0744367473,sa vezi cand o sa fie urmatoarele programari,dar nu o sa pleci in mai sau iunie,posibil sa pleci in august.

La Hops platesti 440 de lei si 30 de lire,deci undeva la 600 de lei cu totul.

La alte firme,nu stiu cat costa.

#916
adellaida

adellaida

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.02.2015

Salut,ma puteti ajuta cu mai multe informatii despre cum pot sa imi depun cv si eu sa pot pleca in mai sau iunie?sunt din craiova.
Despre contract sau taxe imi puteti spune mai multe.
Imi puteti lasa aici orice date de contact si va voi contacta.E 1oara cnd merg.sau voi merge dc voi reusi.multum frumos.ast un semn de la voi.


Salut ! Poti aplica direct la ferme si nu te costa nimic! Poate gasesti locuri! Bafta!

#917
madalina19M

madalina19M

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.02.2015
Multumesc frumos Cristinutza 20088.

#918
cristinutza20088

cristinutza20088

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.02.2015

View Postmadalina19M, on 26 februarie 2015 - 09:36, said:

Multumesc frumos Cristinutza 20088.

Cu placere! Succes!!!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate