Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

HOPS...Anglia ferma agricultura

- - - - -
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#883
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012
Blue Mountain Recruitment este un agent autorizat,dar stiu k au cosimionul foarte mare.

#884
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014
100 de lire la semnarea contractului. La Concordia mi s-au cerut 400 de lire...

#885
loveparade

loveparade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,429
  • Înscris: 23.07.2006

View PostCipriottt, on 22 noiembrie 2014 - 13:38, said:

Salut, am fost pe data de 12 noiembrie in judetul Bacau la firma Blue Mountain Recruitment a domnului Panait, colaboratoare a HOPS... A mai fost cineva plecat cu aceasta firma, ii serioasa ???

Ce zici? E serioasa? Le merge site-ul?
http://www.bluemount...ruitment.co.uk/

Nu au bani nici sa-si plateasca hostingul

#886
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012

View Postloveparade, on 24 noiembrie 2014 - 17:34, said:


Ce zici? E serioasa? Le merge site-ul?
http://www.bluemount...ruitment.co.uk/

Nu au bani nici sa-si plateasca hostingul
Daca vreti mai multe detalii despre aceasta firma add acest id: mada_madalina1287 o sa va dea mai multe informatii,oricum sunt mult mai amabili decat Barbacaru.

#887
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View PostAlynn001, on 25 noiembrie 2014 - 12:07, said:

Daca vreti mai multe detalii despre aceasta firma add acest id: mada_madalina1287 o sa va dea mai multe informatii,oricum sunt mult mai amabili decat Barbacaru.
Asta-i id-ul meu: ciprian_thelord , mi-ar prinde bine niste informatii !

#888
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012
ROMÂNIA
Alexandru (Alex) Barbacaru (HOPS Cod: ROMBAR)
EST-VEST SERVICES SRL Tel: + 40 74 436 7473
Str. TOLBEI 3, SECTOR 6 Fax: + 40 21 324 3702
BUCUREȘTI E-mail 1: [email protected]
ROMÂNIA E-mail 2: [email protected]
  
ROMÂNIA
Marilena Panaite (HOPS Cod: ROMBLU)
Blue Mountain Recruitment Ltd Tel: 0040 756 547 666
Strada Avantului Nr 33, Mobil: 0044 782 801 0864
Oras Comanesti, E-mail 1: [email protected]
Judetul Bacau.
ROMÂNIA.
Poti sta linistit ca firma este acreditata,si are aceleasi ferme ca si Barbacaru,poti merge de exemplu la Staples Vegetables  prin ambii operatori (inainte putei pleca doar prin barbacaru) te-am adaugat in lista si o sa iti dau mai multe informatii in privat.

#889
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View PostAlynn001, on 28 noiembrie 2014 - 12:40, said:

ROMÂNIA
Alexandru (Alex) Barbacaru (HOPS Cod: ROMBAR)
EST-VEST SERVICES SRL Tel: + 40 74 436 7473
Str. TOLBEI 3, SECTOR 6 Fax: + 40 21 324 3702
BUCUREȘTI E-mail 1: [email protected]
ROMÂNIA E-mail 2: [email protected]

ROMÂNIA
Marilena Panaite (HOPS Cod: ROMBLU)
Blue Mountain Recruitment Ltd Tel: 0040 756 547 666
Strada Avantului Nr 33, Mobil: 0044 782 801 0864
Oras Comanesti, E-mail 1: [email protected]
Judetul Bacau.
ROMÂNIA.
Poti sta linistit ca firma este acreditata,si are aceleasi ferme ca si Barbacaru,poti merge de exemplu la Staples Vegetables  prin ambii operatori (inainte putei pleca doar prin barbacaru) te-am adaugat in lista si o sa iti dau mai multe informatii in privat.
Multumesc frumos Alin !

#890
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011
Nu mai dati add la acel id ca nu mai intru pe el :P . eu am plecat cu ei si au fost seriosi. Ce pot sa va spun mai mult? Agentia exista, nu e teapa.

#891
Cristina-Monica01

Cristina-Monica01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.12.2014
Bună tuturor. As dori sa plec și eu în anglia la ferma. Cum se procedează? Cu ce firma ar trebui sa colaborez? Mă puteți ajuta va rog ?

#892
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012
lista firme:gpr recruiment,blue montain recruiment,hops,condordia sau simplu fara sa dai nici un banut,cv in engleza si aplici direct la ferme,iti pot da o lista cu fermele unde aplici direct fara a plati comision.

#893
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View PostAlynn001, on 06 decembrie 2014 - 18:18, said:

lista firme:gpr recruiment,blue montain recruiment,hops,condordia sau simplu fara sa dai nici un banut,cv in engleza si aplici direct la ferme,iti pot da o lista cu fermele unde aplici direct fara a plati comision.
Ti-am fi foarte recunoscatori... Multumesc anticipat!

#894
Cristina-Monica01

Cristina-Monica01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.12.2014
Da va rog spune mi o lista cu fermele

Da va rog spune mi o lista cu fermele

Da va rog spune mi o lista cu fermele

#895
Alynn001

Alynn001

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2012
lista o voi da pe privat nu aici,sunt unii care nu merita ajutor,de cand sa deschis acest forum sunt mai multe intrebari decat raspunsuri si stiti de ce pentru ca romanul cand isi vede saci in caruta uita de unde a plecat,daca prinde o ferma buna nu se mai intoarce aici sa scrie despre ea,sau sa o recomande,parca i-ar lua altu locul de munca,suntem egoisti si ne  meritam soarta,ati vazut care ati mai fost plecati ca bulgarii sunt ca fratii se ajuta intre ei(mai sunt mici  exceptii ),noi daca avem supervizor roman la ferma inloc sa ne ajute mai rau ne baga la fund...
dati add la: ionelrobin si va voi ajuta sa mergeti in uk la ferme.

#896
Cipriottt

Cipriottt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.08.2014

View PostAlynn001, on 11 decembrie 2014 - 21:20, said:

lista o voi da pe privat nu aici,sunt unii care nu merita ajutor,de cand sa deschis acest forum sunt mai multe intrebari decat raspunsuri si stiti de ce pentru ca romanul cand isi vede saci in caruta uita de unde a plecat,daca prinde o ferma buna nu se mai intoarce aici sa scrie despre ea,sau sa o recomande,parca i-ar lua altu locul de munca,suntem egoisti si ne  meritam soarta,ati vazut care ati mai fost plecati ca bulgarii sunt ca fratii se ajuta intre ei(mai sunt mici  exceptii ),noi daca avem supervizor roman la ferma inloc sa ne ajute mai rau ne baga la fund...
dati add la: ionelrobin si va voi ajuta sa mergeti in uk la ferme.
Nu am mai fost plecat Alyn, imi doresc mult... Te inteleg ! Am id-ul tau in lista. Ciprian_thelord ma nesc... Mersi oricum., tu mai ajutat cu informatiii.


#897
flames

flames

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2006
evitati ProForce si Agrifresh in Mansfields - Chartham Kent. foarte multi au plecat prin best oportunity din bucuresti- cules de mere, capsuni si zmeura , oamenii din firma sunt de slaba calitate. evitati contractele in care se stipuleaza plata transportului zilnic de 5 -7 pound pana la locul de munca, conditii inumane de trai (locuire) in Tonbridge pe colina -gheto - (am plecat dupa o zi). se percepe comision la best oportunity de 230 euro si pe contract se stipuleaza castigul minim de 220 pound pe saptamana si maxim 280, acel target nu a fost indeplinit niciodata de sute de oameni pe care i-am intalnit acolo, maxim 230 235 din care se scad cheltuielile cu drumul 5 sau 7 pund pe zi, caravana 34 pound pe saptamana, butelia 70 pound la doua luni si cartela de curent ce depaseste 5 pound se plateste pe perioada februarie aprilie sare de 18 20 pound pe saptamana, in definitiv nu ramaneti cu mai nimic la final de luna, in conditiile in care se lucreaza macar 5 zile pe saptamana, uneori 5- 6 zile se lucreaza doar in varf de sezon. am intalnit acolo baieti din caracal, bacau, tg mures care au stat intre 4 -6 saptamani (pe caravana) pana aceasta firma 'proforce' le-a gasit ceva de lucru. toti au facut bani de drum si au plecat in ro. e foarte convenabil pentru aceste firme de recrutare, impart comisionul platit din tara plus firmele primesc 8 pound de la fermieri pe ora si platesc cu 6.51.

Edited by flames, 12 December 2014 - 13:49.


#898
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

View Postflames, on 12 decembrie 2014 - 13:45, said:

evitati ProForce si Agrifresh in Mansfields - Chartham Kent. foarte multi au plecat prin best oportunity din bucuresti- cules de mere, capsuni si zmeura , oamenii din firma sunt de slaba calitate. evitati contractele in care se stipuleaza plata transportului zilnic de 5 -7 pound pana la locul de munca, conditii inumane de trai (locuire) in Tonbridge pe colina -gheto - (am plecat dupa o zi). se percepe comision la best oportunity de 230 euro si pe contract se stipuleaza castigul minim de 220 pound pe saptamana si maxim 280, acel target nu a fost indeplinit niciodata de sute de oameni pe care i-am intalnit acolo, maxim 230 235 din care se scad cheltuielile cu drumul 5 sau 7 pund pe zi, caravana 34 pound pe saptamana, butelia 70 pound la doua luni si cartela de curent ce depaseste 5 pound se plateste pe perioada februarie aprilie sare de 18 20 pound pe saptamana, in definitiv nu ramaneti cu mai nimic la final de luna, in conditiile in care se lucreaza macar 5 zile pe saptamana, uneori 5- 6 zile se lucreaza doar in varf de sezon. am intalnit acolo baieti din caracal, bacau, tg mures care au stat intre 4 -6 saptamani (pe caravana) pana aceasta firma 'proforce' le-a gasit ceva de lucru. toti au facut bani de drum si au plecat in ro. e foarte convenabil pentru aceste firme de recrutare, impart comisionul platit din tara plus firmele primesc 8 pound de la fermieri pe ora si platesc cu 6.51.

Ai dreptate cu Mansfield. Am niste prieteni cre au fost acolo trimisi de proforce. Nu stiu cat au stat pe caravana, parca vreo 2 saptamani, apoi ii scotea la munca 2-3 zile pe saptamana. Se platea transportul la munca, butelie , curent si stateau intr-un campus fara supervizor, ofiice nimic. Sunau la birouri si erau dusi cu gura ca incepe sezonul de mere in forta la jumatatea lui octombrie. Eu am fost tot in Kent, la cateva mile de ei. La noi se termina sezonul si la ei cica incepea :))))) Intr-un final s-au intors acasa cu 500 de lire dupa o luna si ceva . Si asta in 2 persoane

#899
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

View PostAlynn001, on 11 decembrie 2014 - 21:20, said:

lista o voi da pe privat nu aici,sunt unii care nu merita ajutor,de cand sa deschis acest forum sunt mai multe intrebari decat raspunsuri si stiti de ce pentru ca romanul cand isi vede saci in caruta uita de unde a plecat,daca prinde o ferma buna nu se mai intoarce aici sa scrie despre ea,sau sa o recomande,parca i-ar lua altu locul de munca,suntem egoisti si ne  meritam soarta,ati vazut care ati mai fost plecati ca bulgarii sunt ca fratii se ajuta intre ei(mai sunt mici  exceptii ),noi daca avem supervizor roman la ferma inloc sa ne ajute mai rau ne baga la fund...
dati add la: ionelrobin si va voi ajuta sa mergeti in uk la ferme.

Ai dreptate in privinta supervisorilor romani din ferme. Stii cum suntem noi in afara:daca ai supervisor strain nu te lasa sa faci bani, ii lasa pe ai lui. Daca ai roman tot aia e, tot nu te lasa :))) In schimb te contrazic in alta privinta. Cat de bine sau rau e intr-o ferma? e interpretativ. Depinde de sezon, de starea vremii, de felul fiecaruia ca om, cat ii place munca cat de repede se adapteaza la munca respectiva. Poate unii se descurca la o munca , dar daca ii pui la alta, nu. Ce e bine pentru mine, pentru tine poate fi rau. Sa-ti dau un exemplu:eu am fost la o ferma de telina , la GS mai exact pentru cine a mai trecut pe acolo, poate stie. Mie nu mi-a convenit.Nu m-as mai intoarce acolo nici dusa cu fortza. In schimb , erau oameni care se duceau de 6-7 ani in acea ferma si probabil ca din punctul lor de vedere era bine ca altfel nu vad de ce s-ar mai fi intors, nu ?Si normal daca ii intrebi pe ei iti vor spune ca e bine la GS, daca ma intrebi pe mine, eu iti spun sa fugi cat poti. Daca vrea cineva informatii despre ei,GS(Barway), Langdon Manor, Littywood farm din Stafford(am intrebat eu o data pe aici de ei si n-a zis nimeni nimic, apoi am fost eu acolo si m-am convins), Cornerways (la fel, am intrebat n-a stiut nimeni nimic, am fost si pe acolo),Leadketty Farm, eu va pot spune parerea mea.Nu sunt genul care sa fug de munca, dar ma descurajeaza bataia de joc, am o limita nu pot accepta orice.

#900
flames

flames

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.08.2006
in UK am intalnit un grup de baieti care lucrau prin (Concordia) in constructii, in Londra, faceau exterioare la case, castigau destul de bine, deci se poate si in alte domenii.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate