Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

HOPS...Anglia ferma agricultura

- - - - -
  • Please log in to reply
1067 replies to this topic

#109
masheracika

masheracika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.11.2009

View Postmariusrizea, on 18th November 2009, 16:36, said:

In schimb nu am inteles ce are cu cei din Craiova pe care de cate ori a avut ocazia ia "taxat", dar asta nu este treaba mea.

cum anume i-a taxat?

#110
mariusrizea

mariusrizea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 10.06.2007

View Postmasheracika, on 21st November 2009, 23:40, said:

cum anume i-a taxat?

I-a intervievat printre ultimii sau chiar i-a trimis acasa.

Ieri am aflat ca de fapt la interviul din Craiova ce a avut loc inaintea celui din Bucuresti, Barbacaru a fost scuipat si injurat.

#111
adYsTar90

adYsTar90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.11.2009
[quote name='fieldy' date='18th January 2009, 10:20' post='5843968']
am un amic acum e a3a oara cand e pleacat..daca vrei te pun in legatura cu el..tot ce trebuie sa faci e sa imi dai un pm cu adresa ta de email..

eu as dori un nr de telefon uite id [email protected] dori sa muncesc in anglia..dak ma poti ajuta intr.un fel as fi foarte recunoscator ms anticipat

#112
razvanluca1983

razvanluca1983

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.11.2009
am fost eu la intrunire sa-i spun asa in bucuresti la agronomie vorbisem cu o sapt inainte cu barbacaru si mi a spus ca pe data de 14 sa vin acolo la 9 dim si ghici ce m am dus la 9 fara zece si sala era inchisa pt ca era full si afara mai erau vreo suta de persoane,l am intrebat si a zis ca nu se mai intra ca nu se astepta sa vina atat de multi si ca se mai face o lista in decembrie sa il sunam pana pe 10 dec  cine e interesat va las nr lui de tel  ALEXANDRU BARBACARU 0744 367 473  reprezentant hops romania

#113
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007

View Postrazvanluca1983, on 24th November 2009, 21:35, said:

sala era inchisa pt ca era full si afara mai erau vreo suta de persoane,l am intrebat si a zis ca nu se mai intra ca nu se astepta sa vina atat de multi si ca se mai face o lista in decembrie sa il sunam pana pe 10 dec  cine e interesat va las nr lui de tel  ALEXANDRU BARBACARU 0744 367 473  reprezentant hops romania

Orice angajator s-ar bucura sa aiba o arie de selectie mai mare, sa aiba de unde alege, cum sa-ti inchida usa in nas? "Reprezentant" suna cam pompos pt un astfel de individ care nu se asteapta sa aiba atatia doritori, mai face o lista pe 10 decembrie... Pai numarul de locuri e stabilit pe an, nu in functie de listele pe care le face intermediarul lu' peste. Sau poate s-o trage de sireturi cu Phill Whoolas si-i spune: "Fratie(termenul nu-mi apartine) am niste doritori, nu mai pui si tu 20-30 de locuri?". Ce-l impiedica sa faca lista acum? Oare trebuie sa refaca socotelile avand in vedere ca cererea e mare? Si daca sunt asa de multi doritori sa lucreze in agricultura in Anglia, cum se face ca in rapoartele oficiale procentajul bulgarilor care lucreaza pe numarul asta limitat de locuri, destinat numai romanilor si bulgarilor,  e mult mai mare decat cel al romanilor? Poate au trecut englezii la cultivarea masiva a castravetilor si prefera experienta bulgarilor... Sau romanii lucreaza nefiind inregistrati - aici dam de alte probleme.
Cei interesati, sa raspunda la intrebarile astea. Sau... tot inainte ca berbecii... Hopaaa... Barbacaru il cheama? :D

#114
mariusrizea

mariusrizea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 10.06.2007
Este adevarat ca la sfarsitul lunii decembrie si la inceputul anului mai se fac 2 recrutarii pentru cei ce vor pleca in lunile aprilie, mai, iunie. Acum s-au facut doar pentru lunile ianuarie, martie, din cate stiu eu. Probabil este inutil sa se aglomereze cu atatea inteviuri, atata timp cat mai este mult pana in aprilie, mai, iunie etc. Nu incerc sa fiu avocatul D-lui Barbacaru insa incerc sa ma pun in pielea lui si sa gandesc logic. Cat despre data de 14 decembrie, e drept ca a fost o adevarata nebunie, cred ca au fost in jur de 5-600 persoane, iar multi erau veniti de pe la 6 am.

#115
andrei-nicu

andrei-nicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.11.2009

View Postmariusrizea, on 26th November 2009, 08:11, said:

Este adevarat ca la sfarsitul lunii decembrie si la inceputul anului mai se fac 2 recrutarii pentru cei ce vor pleca in lunile aprilie, mai, iunie. Acum s-au facut doar pentru lunile ianuarie, martie, din cate stiu eu. Probabil este inutil sa se aglomereze cu atatea inteviuri, atata timp cat mai este mult pana in aprilie, mai, iunie etc. Nu incerc sa fiu avocatul D-lui Barbacaru insa incerc sa ma pun in pielea lui si sa gandesc logic. Cat despre data de 14 decembrie, e drept ca a fost o adevarata nebunie, cred ca au fost in jur de 5-600 persoane, iar multi erau veniti de pe la 6 am.


Am si eu o intrebare pt cei care au fost intermediati de Barbacaru si care au platit comisionul ala pe care il cere el invaloare de aproape 100 de lire. Acest comision il platesti in tara, sau cand ajungi acolo dupa ce semnezi contractul? Daca stie cineva despre ce e vb astept cu nerabdare raspunsul.

Daca tot a-ti zis ca la capsuni nu e de dus.... atunci la firme ar fi indicat sa te duci astfel incat sa castigi decent si sa poti sa te intorci acasa cu ceva banuti. Am citit cam tot despre HOPS dar nu prea am auzit pareri despre ce e cu adevarat acolo..... cum se petrece totul, conditii si de ce care sunt fermele la care se merita sa te duci......

#116
mariusrizea

mariusrizea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 10.06.2007
Eu pot doar sa-ti raspund la partea cu comisionul.Il platesti aici in Romania inainte sa pleci.Pentru cei noi comisionul este de 540 ron, iar pentru cei cu vechime este de 340 parca , nu sunt sigur.

#117
andrei-nicu

andrei-nicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.11.2009

View Postmariusrizea, on 27th November 2009, 15:11, said:

Eu pot doar sa-ti raspund la partea cu comisionul.Il platesti aici in Romania inainte sa pleci.Pentru cei noi comisionul este de 540 ron, iar pentru cei cu vechime este de 340 parca , nu sunt sigur.


Ms

#118
andrei-nicu

andrei-nicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.11.2009

View Postmariusrizea, on 27th November 2009, 15:11, said:

Eu pot doar sa-ti raspund la partea cu comisionul.Il platesti aici in Romania inainte sa pleci.Pentru cei noi comisionul este de 540 ron, iar pentru cei cu vechime este de 340 parca , nu sunt sigur.

Poi am inteles ca il platesti dupa ce semnezi contractul. Contractul il platesti aici ?

#119
mariusrizea

mariusrizea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 10.06.2007

View Postandrei-nicu, on 27th November 2009, 17:22, said:

Poi am inteles ca il platesti dupa ce semnezi contractul. Contractul il platesti aici ?


Da

#120
andrei-nicu

andrei-nicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.11.2009

View Postmariusrizea, on 27th November 2009, 16:59, said:

Da

Am gresit intrebarea.... contractul il semnezi in tara?? tu stii din tara la ce ferma ajungi?? si banii astea sub ce pretext ii cer? ca ei nu au voie sa faca chestia asta... nu au voie sa ceara comision

#121
UCLUJ

UCLUJ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.11.2009
stie cineva daca se mai face o selectie la inceputul lunii decembrie in cluj?multumesc

#122
mariusrizea

mariusrizea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 10.06.2007

View Postandrei-nicu, on 27th November 2009, 19:10, said:

Am gresit intrebarea.... contractul il semnezi in tara?? tu stii din tara la ce ferma ajungi?? si banii astea sub ce pretext ii cer? ca ei nu au voie sa faca chestia asta... nu au voie sa ceara comision

Il semnezi in tara si tot in tara stii si ferma la care ajungi. Adica platesti dupa ce stii sigur daca pleci si unde pleci.Cat despre bani cred ca este normal sa ceara, ca doar nu fac munca voluntara. Din pacate unii cer mult prea mult decat ar fi normal sa ceara pentru serviciile astea, dar cel putin ai convingerea ca nu este o firma de recrutare ca multe altele care-ti iau banii si apoi te lasa cu ochii in soare, disparand cu ei.

View PostUCLUJ, on 27th November 2009, 21:07, said:

stie cineva daca se mai face o selectie la inceputul lunii decembrie in cluj?multumesc

Pune mana pe tel si suna pe Barbacaru, asa este cel mai bine.

#123
andrei-nicu

andrei-nicu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.11.2009
Nu fac munca in folosul comunitatii, sunt plateti de angajator, nu de candidati. ASA STIU EU

#124
mariusrizea

mariusrizea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 10.06.2007

View Postandrei-nicu, on 28th November 2009, 11:40, said:

Nu fac munca in folosul comunitatii, sunt plateti de angajator, nu de candidati. ASA STIU EU


   Si daca acel candidat se razgandeste dupa ce i s-au facut toate documentele aferente plecarii, sau chiar imediat dupa ce a ajuns la ferma si nu ia placut conditiile, firma intermediara de unde-si mai ia comisionul ? si sa nu crezi ca nu sunt destui care se razgandesc. Asta, nu se numeste munca in folosul comunitatii ? dar din cate-mi amintesc eu, citind pe site-ul oficial al Hops-ului, acest comision nu este nici decum in afara politicii companiei.

#125
Violeta80

Violeta80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 29.09.2009

View Postmariusrizea, on 28th November 2009, 12:26, said:

Si daca acel candidat se razgandeste dupa ce i s-au facut toate documentele aferente plecarii, sau chiar imediat dupa ce a ajuns la ferma si nu ia placut conditiile, firma intermediara de unde-si mai ia comisionul ? si sa nu crezi ca nu sunt destui care se razgandesc. Asta, nu se numeste munca in folosul comunitatii ? dar din cate-mi amintesc eu, citind pe site-ul oficial al Hops-ului, acest comision nu este nici decum in afara politicii companiei.
Vad ca nu mai ai aceleasi pareri despre domnul in chestiune.Chiar crezi ca primind o hartie galbena si data urmatorului interviu iti garanteaza plecarea? Asta e apa de ploaie iti zic eu. Si eu am hartia galbena si stii de ce?....Pentru ca a primit toata lumea una. Eu cred ca ce le-a  facut celor care nu au avut loc in sala a fost o mare bataie de joc,gandeste-te ca oamenii aia au venit din tara si poate erau acolo de la 5 de dimi ,si mai grav e ca aveau ca si tine si ca mine o mare speranta in mai bine. Daca nu apucai sa intri cred ca nu ii mai dadeai atata dreptate.Asta este inca o dovada de cat de schimbatori sunt unii oameni.Pai sa va spun eu cum a decurs interviul...Domnul B a vorbit incontinuu despre cum o sa fie acolo dar nimeni nu ii dadea atentie,daca cineva intreba ceva era ironizat,si dupa 2 ore totii s-au bulucit ca niste animale sa ia un bilet,nefolositor ca oricum au intrat pe relatii si pe cunostinte oameni care aveau bilet pentru ora 9 seara,apoi am primit o foaie galbena si acum asteptam.Ce? Nu stim sigur...dar asteptam.Cam asta a fost marele interviu.Eu mi-am luat gandul, iati-l si tu.Parerea mea...

#126
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,916
  • Înscris: 25.06.2007

View PostVioleta80, on 28th November 2009, 13:24, said:

Nu stim sigur...dar asteptam.Cam asta a fost marele interviu.Eu mi-am luat gandul, iati-l si tu.Parerea mea...
Eu nu stiu ce tot asteptati, daca sunteti oameni maturi ar trebui sa puteti pleca si singuri.
Marea majoritate a romanilor plecati in lume a plecat fara intermediari.
In alta ordine de idei subiectul dezbatut nu prea tine de emigrare ci de munca sezoniera necalificata in strainatate, cred ca ar trebui mutat de-aici.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate