Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

la planseul de lemn ce tip de tavan merge mai bine?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
nataroman

nataroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.01.2009
Buna ziua, am si eu o problema,  casa mea e in rosu si avand planseu de lemn peste parter m-am gandit sa imi fac tavanul din lambriu de lemn, sa las cam 5 cm din grinzi ca aparente pt a crea impresia de rustic. A mai facut cineva asa? oare merge? Precizez ca grinzile peste parter sunt de 15x20.

Attached Files



#2
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
Incearca sa renunti la lambriuri,o sa-ti intunece incaperea,da senzatia de spatiu aglomerat fara lumina.Monteaza rigips(iesi mai ieftin),il vopsesti in alb si lasi grinzile aparente.O minunatie.Nu te pripii,sa nu regreti mai tarziu.

#3
adris1919

adris1919

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 10.10.2006
Tizul meu Master, a exprimat intocmai si parerea mea. Intamplator sau nu, lucrez intr-un domeniu legat strans de lemn, si multi colegi mai batrani si-au facut casele/apartamentele in perioada '85-'95, cand erau foarte la moda lambriurile din lemn. Era ceva de genul status-car din zilele noastre triste. Aveai lambriu in casa, erai cineva. Facandu-le vizite nenumarate colegilor mei, am constatat de fiecare data cat de deprimanta este atmosfera creata de acest lambriu. Singura zona unde nu m-a deranjat foarte tare a fost in mansarda unor cabane montane, probabil doar pt ca erampatruns de beatitudinea produsa de minunatiile peisajelor de afara.
Intr-adevar, cea mai simpla, ieftina si de efect solutie este cea sugerata de adi_master. Dupa ce ai vopsit tavanul de rigips in alb, mai tragi si o nuanta inchisa de lac pt lemn pe grinzile ramase aparente, pe care le asortezi la culoarea mobilierului si ai obtinut o minune de finisaj interior care imbina perfect stilul rustic cu cel clasic.
Succes!
Cu stima,
Adi.

#4
kykobaw

kykobaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.05.2008
DE ACORD CU mASTER. CEA MAI BUNA SOLUTIE.

#5
nataroman

nataroman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 01.01.2009
Si pana la urma am optat pentru tavan din lambriu de lemn. Am sa atasez cateva poza ca sa vada si eventualii doritori de finislari interioare. Mie mi-ar fi prins bine astfel de poze la inceput.

Attached Files



#6
sith

sith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 462
  • Înscris: 21.01.2007
Personal sa fi facut labriul de lemn pe pereti iar tavanul din rigips varuit alb,modelul lambriului putea sa fie altul da o senzatie casa de la munte nu vreau sa fiu rautacios <<taranesc>> folosirea improprie a lemnului in interiorul casei ca si orice alt material de finisaj duce la o imagine chicioasa si nu la o atmosfera calda si cit mai naturala.parerea mea :notangel:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate