Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

realizare baie intr-o mansarda

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
As vrea sa amenajez o baie intr-o mansarda si as avea nevoie si eu de niste pareri.
-dedesubt este pod de scandura. se poate turna o placa de ciment peste sau exista alte materiale hidroizolatoare ce se pot monta pe scandura? Mentionez ca vreau sa pun o cada sau cabina dus ce se inchide ermetic, deci as avea grija sa nu arunc prea multa apa pe jos.
Ce solutii ar fi?

#2
kykobaw

kykobaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.05.2008

View Postionut27, on Dec 30 2008, 18:49, said:

As vrea sa amenajez o baie intr-o mansarda si as avea nevoie si eu de niste pareri.
-dedesubt este pod de scandura. se poate turna o placa de ciment peste sau exista alte materiale hidroizolatoare ce se pot monta pe scandura? Mentionez ca vreau sa pun o cada sau cabina dus ce se inchide ermetic, deci as avea grija sa nu arunc prea multa apa pe jos.
Ce solutii ar fi?

Binenteles exista solutii fara sa fci absolut nici o zidarie si nici o placa de beton.

Se face cu polistiren extrudat, o membrana speciala, adeziv si faianta /Gresie. Nu ai nevoie de caramida nici beton.
Ce inaltime aia acolo in mansarda unde vrei sa faci baia?

#3
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Locul pe care vreau sa-l transform in baie este foarte ciudat in sensul ca am lungime~4m, latime=1,2m iar inaltimea este si ea cu probleme in sensul ca peretele interior este inalt de 2,5m iar cel exterior de 1,2m, acoperisul venind in panta.

#4
kykobaw

kykobaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.05.2008

View Postionut27, on Dec 31 2008, 18:31, said:

Locul pe care vreau sa-l transform in baie este foarte ciudat in sensul ca am lungime~4m, latime=1,2m iar inaltimea este si ea cu probleme in sensul ca peretele interior este inalt de 2,5m iar cel exterior de 1,2m, acoperisul venind in panta.


Cauta ID ul meu la profil si da-mi un mesaj pe mail, o sa-ti fac un calcul de materiale necesare, vorbim de pereti pardoseala tavan, nu de obiectele sanitare si tevaraie, alea stii tu bine cat costa. Nu stiu daca in Ro exista membrana de care iti spuneam oricum daca nu exista se poate aduce, pentru 5 m 2 nu e mare problema.


La multi ani, multi bani si multe bai trainice la mansarda!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate