Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Soft original de conectare modem Huawei E169

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
buna tuturor,imi cer scuze daca am postat gresit dar am nevoie de softul original pentru un modem Huawei E169 luat de la Vodafone ... ma gandesc ca este mai bun decat aplicatia Vodafone Mobile Connect..va multumesc!

#2
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
hmm..nimeni? :mellow: va rog :(

#3
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
Nu stiu exact daca de asta ai nevoie sau nu, dar asta e aplicatia Vodafone Modile Connect pe care am gasit-o pe site-ul lor. Sper sa-ti fie de folos.

Parerea mea este ca e mai buna aplicatia data de cei de la Vodafone pt ca contine setarile necesare pentru conectare si alte facilitati optimizate pentru reteaua lor

Edited by vasilemadalincristian, 20 December 2008 - 12:22.


#4
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
ok,am inteles,iti multumesc mult :) o zi buna!

#5
vsebas

vsebas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 12.11.2005
in caz ca mai ai nevoie, incerc sa atasez eu:
http://www.mediafire...2db6fb9a8902bda

http://www.mediafire..._9.3.0.9237.rar

e acelasi lucru dar nu stiu care link e ok

#6
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
multumesc mult vsebas va doresc tuturor sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

#7
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
buna din nou..va scriu aici ca sa nu mai deschid alt topic..stiti cum as putea sa amplific semnalul 3G? am internet de la Vodafone..si am doar o liniuta(in cel mai bun caz)

#8
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008

View Postcopil_Cuminte19, on Dec 24 2008, 14:45, said:

buna din nou..va scriu aici ca sa nu mai deschid alt topic..stiti cum as putea sa amplific semnalul 3G? am internet de la Vodafone..si am doar o liniuta(in cel mai bun caz)
nu ai cum sa amplifici un semnal care nu il transmiti tu ci o antena , o alta sursa independenta de tine
eventual poti intreba operatorul sau cauta pe google o antena pt modemul tau pentru a capta mai bine semanlul
in al doilea rand trebuie sa afli daca te afli in aria de acoperire 3G sau este doar semnal "prin influenta" adica intr-o zona cu semnal 3G negarantat, bineinteles asta o afli tot de la operatorul tau  :P

Edited by constantin28, 01 January 2009 - 20:07.


#9
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Multumesc pentru raspuns constantin.Pai ei zic ca la mine in oras nu este semnal 3G...asa ca nu stiu de unde vine...Oare cu un repetor pentru reteaua 3G as rezolva sa am macar 2-3 liniute?Daca da ,cam cat ar costa un astfel de aparat?

#10
constantin28

constantin28

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 29.02.2008

View Postcopil_Cuminte19, on Jan 2 2009, 11:30, said:

Multumesc pentru raspuns constantin.Pai ei zic ca la mine in oras nu este semnal 3G...asa ca nu stiu de unde vine...Oare cu un repetor pentru reteaua 3G as rezolva sa am macar 2-3 liniute?Daca da ,cam cat ar costa un astfel de aparat?
daca ei zic ca nu ai inseamna ca nu ai   ;)
probabil ca vrei retea 3 G (mai exact 3G+) pt un modem ... din pacate eu nu am gasit inca  repetor pentru reteaua 3G pentru modemuri (aici ma  refer la reteaua 3g)
si chiar daca gasesti probabil preturile sunt destul de mari , > 100 $
pe voce s-ar putea sa gasesti si sa fie destul de ieftin , dar doar pt imbunatatirea semnalului de tip 2 G...atat
sfatul meu e sa afli cam cat ai de asteptat pana se monteaza acolo 3 G, sa montezi modemul cat mai sus si cat mai aproape de fereastra, eventual daca stii pozitia antenei sa -l orientezi spre antena ...cam atat
ps: daca nu e vorba de modem ramai la primul sfat

Edited by constantin28, 03 January 2009 - 02:14.


#11
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Multumesc.da,vreau semnal 3G pentru modem.semnal 2G am maxim.eu am intrebat cat dureaza pana va monta o antena 3G dar cica nu se stie termenul exact:( ..voi incerca sa pun un cablu usb prelungitor si sa pun modemul la fereastra.pozitia antenei..pai eu am vazut 3 piloni de antene GSM...dar..nu stiu exact care este cel de Vodafone:(

#12
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Eu stau in spatele unui bloc si am aproape full si merge pe 3G ;)

Tot modem d'asta am si eu ;)

#13
copil_Cuminte19

copil_Cuminte19

    Supermodel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,595
  • Înscris: 13.10.2008
Ce bine de tine Crysty :P

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate