Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

ciuperca Kefir?

- - - - -
  • Please log in to reply
244 replies to this topic

#19
raz_md

raz_md

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 27.09.2006
Oare nu exista si bauturi comerciale realizate din ciuoerca asta...adica iaurturi sau altele ?

#20
mausie

mausie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 16.04.2007
Poate sa-mi spuna cineva daca kefirul e indicat sau nu in hiperaciditate???

#21
PHILO2007

PHILO2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.06.2007

View Postpetrepetre, on Jun 4 2007, 14:49, said:

Am ciuperca Kefir. S-a dezvoltat in cateva luni de cand il am si nu consum atat de mult kefir.
Deci cine vrea, sa spuna.


sunt interesat de ciuperca.....cum va pot contacta?

#22
acidor61

acidor61

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.06.2007

View Postnaturasiculoare, on Jun 13 2007, 15:33, said:

Am eu ciuperca de kefir.
Ti-o pot pune la dispozitie.
Cine mi-a dat-o, mi-a spus ca este ciuperca caucaziana, dar - de fapt - este la fel ca si ciuperca tibetana oe care am cultivat-o in urma cu doi ani.
Este foarte important faptul ca nu este voie sa viznzi ciuperca de kefir ci numai sa o daruiesti.
Va aparea un artico saptamana viitoare referitor la acest aspect.

sunt si eu foarte interesata de ciuperca pentru mama mea. cum putem lua legatura? cu multumiri

Edited by mufã, 27 June 2007 - 11:49.


#23
lovetruth

lovetruth

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2007

View Postacidor61, on Jun 27 2007, 11:52, said:

sunt si eu foarte interesata de ciuperca pentru mama mea. cum putem lua legatura? cu multumiri
eu am ceva Kefir din ala, il strecor si il bag in alt lapte, si beau iaurtu dupa cel putin 30 de minute dupa mancare, eventual inainte sa ma culc :)
daca vrei, zi din ce orash esti, mai stiu si din alte orashe care au din asta. eu sunt din oradea. mobil 0765629377. ID s3nin
bye, God bless you with lot of wisdom! :)

ps, ciuperca asta se da doar gratuit :)
:)
blessings! :)

Edited by lovetruth, 28 July 2007 - 16:20.


#24
khrypt

khrypt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 27.05.2005
salutari,
vreau si eu ciuperca asta. doar ca's din bucuresti, iar in oradea.... slabe sanse sa ajung.
are careva din bucuresti asa ceva? multumesc mult.

#25
gingic

gingic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.05.2006
Buna... as dori sa cumpar granule (ciuperci) pentru kefir...ma poate ajuta cineva? Chiar daca e din alta localitate...se pot trimite intr-un recipient. Achit atat costul cat si transportul.

Multumesc

#26
robertmihaileanu

robertmihaileanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 27.08.2007

View Postgingic, on Oct 7 2007, 23:57, said:

Buna... as dori sa cumpar granule (ciuperci) pentru kefir...ma poate ajuta cineva? Chiar daca e din alta localitate...se pot trimite intr-un recipient. Achit atat costul cat si transportul.

Multumesc
Vezi ca avea mufa mai prin primavara. Mufa e tipul in albastru.

#27
gingic

gingic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 29.05.2006
nu vad nici o mufa :)?! E bagata in priza?

#28
mugur_c

mugur_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2008

View Postnaturasiculoare, on Jun 13 2007, 14:03, said:

Am eu ciuperca de kefir.
Ti-o pot pune la dispozitie.
Cine mi-a dat-o, mi-a spus ca este ciuperca caucaziana, dar - de fapt - este la fel ca si ciuperca tibetana oe care am cultivat-o in urma cu doi ani.
Este foarte important faptul ca nu este voie sa viznzi ciuperca de kefir ci numai sa o daruiesti.
Va aparea un artico saptamana viitoare referitor la acest aspect.
eu as dori, sunt din Toplita, Harghita. am niste vecini studenti la Cluj

Edited by mugur_c, 04 March 2008 - 09:37.


#29
Christine Bogdan

Christine Bogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 09.06.2007
si eu as dori ciuperca,sunt din Timisoara.
va multumesc pt orice solutie ...

#30
sey

sey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.01.2004
Salut, ce se intampla? mai exista kefir?, m-ar interesa si pe mine, de fapt m-ar interesa toate felurile de ciuperci din astea ( kefir, granule, ciuperca tibetana etc) si procedeele de obtinere a produselor (kefir, suc, etc), platesc inclusiv transportul, BAFTA

#31
bhastrik

bhastrik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.03.2008

View Postlovetruth, on Jul 28 2007, 17:19, said:

eu am ceva Kefir din ala, il strecor si il bag in alt lapte, si beau iaurtu dupa cel putin 30 de minute dupa mancare, eventual inainte sa ma culc :)
daca vrei, zi din ce orash esti, mai stiu si din alte orashe care au din asta. eu sunt din oradea. mobil 0765629377. ID s3nin
bye, God bless you with lot of wisdom! :)

ps, ciuperca asta se da doar gratuit :)
:)
blessings! :)

Sorry for I'm late! Ma intereseaza foarte mult aceasta ciuperca. Am avut-o cu multi ani in urma, am consumat kefir si il consider cel mai complet aliment din punctul meu de vedere. In timp, am "pierdut-o". Acum as avea neaparat nevoie pentru mama mea, care este in virsta si bolnava. Ma poti ajuta?

#32
dyanag2479

dyanag2479

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.06.2008
buna, sunt din craiova si am ciuperca kefir. cine e interesat de aceasta ciuperca si doreste sa o aiba gratuit ma gaseste la adresa de mail: [email protected]

#33
KARINA73

KARINA73

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 13.03.2008
Nu e nimeni din Oradea care sa aiba ciuperca de kefir sau kombucha?

#34
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Sunt si eu interesat de ciuperca Kefir. Daca cineva din Bucuresti poate sa imi dea un pic, il rog sa imi dea un mesaj cu numarul de telefon.
Multumesc anticipat

#35
gabriel07

gabriel07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.02.2008

View Postmeg, on Feb 28 2007, 12:00, said:

:console: Hi Sabovici
Eu pot sä-ti dau citeva informatii despre Candida Kefir ,dar le am scrise pe 4 pagini tip Word .Attachment Granule_Kefir.doc
Am si ciuperci de Kefir, una de lapte si una de apä.
Informatiile le -am adunat si tradus in limba romana, din internet de pe paginile din Austria ,Germania,Franta si Anglia.
Daca vre uitete pe paginile acestea ! www.kefir.at ,   www.wellnes-drinks.de/html/kefir www , www.natura.evonet.ro ,
http://nature.de/art.../milchkefir.htm , www.bioelectricbook.com/kefirhtml , www.kombuchapilz.de/milchkefirbezug.htm , http://hypatia.club.fr/kefirL.html .

hi meg,

vreau si eu te rog kefir de apa, cum pot sa iau legatura cu tine pentru acest lucru ?

#36
mihaibucharest

mihaibucharest

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2009

View Postdon_King, on Nov 28 2008, 08:25, said:

Sunt si eu interesat de ciuperca Kefir. Daca cineva din Bucuresti poate sa imi dea un pic, il rog sa imi dea un mesaj cu numarul de telefon.
Multumesc anticipat
Daca dvs. sau altcineva este inca interesat de ciuperca galodium pentru a prepara iaurt scrieti-mi la adresa [email protected]
Locuiesc in Bucuresti si doresc sa o dau mai departe pentru ca s-a inmultit foarte mult. Mai jos sunt instructiunile pentru ingrijirea ei si folosirea pentru tratamentul cancerului:

Galodium - ciuperca miraculoasa a medicinii orientale
Ciuperca provine din Tibet. In Europa este adusa din India de catre un profesor universitar polonez care a urmat acolo un tratament si s-a vindecat complet de cancer la ficat in 5 ani. La plecare a primit aceasta ciuperca cadou.
Ingrijirea si cultivarea
Peste 2 lingurite de ciuperca se toarna 250 ml lapte la temperatura camerei.
Fermentatia laptelui se efectueaza in 18-20 ore. Dupa 24 de ore laptele fermentat are propprietatile pure si terapeutice si este gata pentru a fi folosit. Fermentatia este deplina cand la suprafata apare un strat de ciuperca. Este necesar de a-l strecura printr-o sita cu orificii de 2-3 mm. Dupa aceea ciuperca se spala bine sub un jet de apa rece. Peste ciuperca spalata se adauga din nou lapte la temperatura camerei. Acest procedeu se repeta zilnic la aceeasi ora, de preferinta seara. Daca nu se respecta acest procedeu, daca nu se spala ciuperca sau nu se schimba laptele la timp, cresterea inceteaza, culoarea ei se schimba in cafeniu, dispar proprietatile ei terapeutice si ciuperca moare. Ciuperca sanatoasa are culoarea laptelui sau a branzei de vaci. Volumul ciupercii se dubleaza o data la 17 zile astfel o parte poate fi transmisa altei persoane.
Modul de utilizare
250 ml de lapte fermentat se bea cu 30 min. inainte de masa sau cu 30-60 min. inainte de culcare; este de preferinta seara. Laptele fermentat se bea 1-2 pe zi timp de 21 de zile dupa care se face o pauza de 9 zile repetand aceasta cura permanent. Dupa un an de zile de tratament corpul devine sanatos.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate