Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Lista cu locuri unde se mananca bine, in Romania!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1982 replies to this topic

#1621
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,987
  • Înscris: 18.12.2007
Eu ma duc destul de des pe acolo. N-am avut surprize neplacute pana acum. Dar banuiesc ca oricine are si zile proaste.

#1622
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
per total si mie imi place el torito - desi - in mod foarte ciudat - de obicei mi se pare mult mai reusit aspectul decat gustul. mancarea arata excelent de fiecare data, gustul e de obicei doar ok.

#1623
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Dacă ezitați sa plecați pe litoral pentru ca veți fi siguri ca nu veți rezista de dorul unei cine minunate la Bocca Lupo, am rezolvat problema. De la 1 iulie ne veți găsi în Mamaia Nord, la intrarea în complexul Phoenicia :). Pofta buna în vacanta!

#1624
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Ce chestii sunt misto la Ikea? Auzisem parca de niste chiftele si clatite... ?
Imi recomandati ceva?  
(daca si merge cu un vin-alb-rece-rece, va pup!)

#1625
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostQuantum, on 14 iunie 2015 - 09:01, said:

Ce chestii sunt misto la Ikea? Auzisem parca de niste chiftele si clatite... ?
Imi recomandati ceva?  
(daca si merge cu un vin-alb-rece-rece, va pup!)
Nimic. Un fel de cantina cu totul procesat. Inclusiv "pieptul de pui" e fabricat, nu e carne macra.
Incearca totusi meniul de chiftelute cu piure si gem. Combinatie interesanta.

#1626
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Multumesc.

#1627
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Ikea nu e o retea de magazine de mobila? Acum s-a orientat si spre junk-food?Posted Image

#1628
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostBogdansv1, on 14 iunie 2015 - 13:02, said:

Ikea nu e o retea de magazine de mobila? Acum s-a orientat si spre junk-food?Posted Image
http://www.zf.ro/zf-...omania-12621121

#1629
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View Postdon_dannielo, on 14 iunie 2015 - 09:09, said:


Nimic. Un fel de cantina cu totul procesat. Inclusiv "pieptul de pui" e fabricat, nu e carne macra.
Incearca totusi meniul de chiftelute cu piure si gem. Combinatie interesanta.
Mie imi place pulpa de rata cu varza si somonul afumat cu sos de hrean.


#1630
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

View Postrichelieu, on 27 mai 2015 - 07:35, said:

Dacă ezitați sa plecați pe litoral pentru ca veți fi siguri ca nu veți rezista de dorul unei cine minunate la Bocca Lupo, am rezolvat problema. De la 1 iulie ne veți găsi în Mamaia Nord, la intrarea în complexul Phoenicia Posted Image. Pofta buna în vacanta!

Gasesc locuri libere daca vin pe 1 iulie?

#1631
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
:). Sigur nu se va umple din prima zi... Mai era ceva de lucru pe acolo, dar chiar sunt șanse mari sa îl deschidem miercuri.

#1632
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
OroToro deschis in mall baneasa, ca altul nu am testat.
Preturi ultra decente (18,9RON pentru un OroToro Burger cu cartofi si suc), nu-mi explic cum poate sa mai reziste McD langa.
Recomand cu caldura Black Angus, excelent.

#1633
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Am oprit ca în fiecare an la Ca Jou din Galați ( fostul Miorița, fost Cafe Journal). Recomand din toată inimă.

#1634
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostdanX, on 14 august 2015 - 16:46, said:

OroToro deschis in mall baneasa, ca altul nu am testat.
Preturi ultra decente (18,9RON pentru un OroToro Burger cu cartofi si suc), nu-mi explic cum poate sa mai reziste McD langa.
Dumping, pierderi la fiecare burger vandut.

Edited by don_dannielo, 14 August 2015 - 22:15.


#1635
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015

View PostAprilia, on 13 decembrie 2014 - 22:35, said:

Incerc sa rememorez experiente prin restaurante din lumea asta si zau daca, in cele in care m-am simtit bine, chelnerii mi-au facut vreo observatie sau m-au facut sa ma simt proasta, ca nu ma pricep sa mananc te miri ce preparat. Mai mult, imi povestea un barman ca, la scoala pe care a facut-o (nu in Romania), dupa fiecare lectie in care li se explica cum se servesc anumite bauturi, profesorul spunea "Regula care le bate pe toate este dorinta clientului; daca vrea gheata in coniac, ii pui g heata in coniac fara sa clipesti si fara sa comentezi/ explici ca se bea cald, nu rece."
Ideea de educatia are la baza ipoteza ca cel care il invata pe altul, stie mai bine, deci este intr-o pozitie de superioritate. Ma gandesc ca asta e si una dintre cauzele atitudinii nepotrivite a chelnerilor de la noi.

Nu, din punctul meu de vedere nu m aduc la crasma sa primesc educatie de la chelneri, ci am nevoie de servicii impecabile. Asta nu exclude sugestii, informatii etc. ci le include. Insa pozitionarea chelnerului ca cel care face educatie clientului, cred ca dauneaza enorm serviciilor oferite.

cer scuze sa dezgrop o postare veche, dar nu ma pot abtine. mi'am adus aminte de o faza la un restaurant. am vrut un coniac la sfarsit si mi'a venit in pahar, numa bine incalzit, dar si cu un alt pahar cu gheata langa. m'a amuzat si in acelasi timp, desi am considerat ca acest lucru este generat de cereri de nu's'cum sa le spun, totusi omul a gasit o solutie relativ eleganta sa impace lucrurile.

#1636
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postdon_dannielo, on 14 august 2015 - 22:15, said:

Dumping, pierderi la fiecare burger vandut.
Nu inteleg exact cine face dumping-ul, dar la banii de meniu big mac iei ceva incomparabi' mai bun de la orotoro.

Un chinezesc decent cu delivery recomadati? O supa iute picanta nu mai gasesc in Capitala. ToniLi, WuXing nu au, Templul Soarelui a luat-o razna iar Chopstix fac otet cu ardei iute si sos de soia. Bleah.

#1637
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

View PostdanX, on 16 august 2015 - 17:11, said:

Nu inteleg exact cine face dumping-ul, dar la banii de meniu big mac iei ceva incomparabi' mai bun de la orotoro.

Un chinezesc decent cu delivery recomadati? O supa iute picanta nu mai gasesc in Capitala. ToniLi, WuXing nu au, Templul Soarelui a luat-o razna iar Chopstix fac otet cu ardei iute si sos de soia. Bleah.

Hong Kong prin Fooda, sau comanzi si te duci si ti le iei :(

#1638
flavius18

flavius18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 03.08.2013

View PostdanX, on 14 august 2015 - 16:46, said:

OroToro deschis in mall baneasa, ca altul nu am testat.
Preturi ultra decente (18,9RON pentru un OroToro Burger cu cartofi si suc), nu-mi explic cum poate sa mai reziste McD langa.
Recomand cu caldura Black Angus, excelent.
acu am citit ce ai spus despre OroToro, insa in spatele lor sta restaurantul de renume( pentru unii) Osho unde se mananca bine. Este normal ca si in acesta locatie sa avem lucruri de calitate. Tie 18.90 iti pare un pret decent pentru un burger insa daca e sa faci un sondaj de opinie multa lume se duce la MC cu banii astia pentru ca nu avem cultura gastronomica si nu ne atrage calitatea, ci din contra mult si prost.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate