Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Lista cu locuri unde se mananca bine, in Romania!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1982 replies to this topic

#1603
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Atras de postarea "cardinalului", am ajuns si aici. In umila mea parere personala, locul unde se mananca cel mai bine in Rmania este in secuime, la vreo 20 km de la iesirea din Gheorghieni spre Sovata. Localul se numeste "Basa Fogado", nu l-am gasit cu functia "search" mentionat asa ca am zis sa o fac.

http://basafogado.com/ro/

#1604
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 richelieu, on 08 aprilie 2015 - 11:43, said:

Scriu aici, pentru ca aici s-a discutat cel mai mult despre restaurantul meu Posted Image. Am avut surpriza plăcută sa ne găsim nominalizați la Top Hotel Awards 2015, la categoria "Cel mai popular restaurant " Dacă va face placere și/sau credeți ca meritam, va rog sa ne votați aici: http://www.2015.hote...ominalizati.php

Felicitari.
Uitandu-ma pe lista nominalizarilor, la diverse categorii, nu am reusit sa gasesc criteriile de selectie, sunt mentionate pe undeva pe site-ul unde se voteaza?

#1605
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

 richelieu, on 08 aprilie 2015 - 11:43, said:

Scriu aici, pentru ca aici s-a discutat cel mai mult despre restaurantul meu Posted Image. Am avut surpriza plăcută sa ne găsim nominalizați la Top Hotel Awards 2015, la categoria "Cel mai popular restaurant " Dacă va face placere și/sau credeți ca meritam, va rog sa ne votați aici: http://www.2015.hote...ominalizati.php

Ai idee pana la ce data se voteaza? Eu nu dau voturi pe necunoscute dar cred ca in luna mai ajung in Bucuresti si sper sa-ti testez restaurantul sa vad daca merita Posted Image  (voi veni incognito precum cei de la Michelin, oricum sunt la fel de exigent ca ei Posted Image )

PS: mult noroc cu votarea

#1606
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 Bogdansv1, on 15 aprilie 2015 - 19:53, said:


Ai idee pana la ce data se voteaza? Eu nu dau voturi pe necunoscute dar cred ca in luna mai ajung in Bucuresti si sper sa-ti testez restaurantul sa vad daca merita Posted Image  (voi veni incognito precum cei de la Michelin, oricum sunt la fel de exigent ca ei Posted Image )

PS: mult noroc cu votarea
Va multumim pentru vot!
Castigatorii vor fi anuntati in cadrul GALEI PREMIILOR DE EXCELENTA, un eveniment adresat industriei hoteliere, a turismului si ospitalitatii in care vor fi premiate cele mai eficiente si inovatoare concepe si proiecte din industria locala! Evenimentul va avea loc pe 6 mai, incepand cu ora 19.00, la JW Marriott Bucharest Grand Hotel. Pentru inscrierea la Gala ne puteti contacta la [email protected], tel 021-231.72.13 sau pe site-ul evenimentului: www.2015.hotelconference.ro/

#1607
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Nu știu exact pana când se votează, dar ținând cont ca gala e pe 6, probabil pana pe 1.

Mulțumesc pentru susținere :)

#1608
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Pun pe aceasta lista si o pizzerie. Poate exista si locuri unde se face si o pizza mai buna dar modul de prezentare este extraordnar. Nu am putut sa descarc meniul intr-un format pe care sa-l atasez aici asa ca voi pune link-ul catre site-ul lor. Va rog sa-mi spuneti cum vi se pare prezentarea (dati click pe meniu si cititi-l, MERITA).  Dau doar doua exemple, pizza cu fasole se numeste Pita simfonica iar cea cu ardei iute, ceapa si uturoi se numeste Bucuria Homosexualului :

http://www.pizzalabomba.ro/

Edited by Bogdansv1, 16 April 2015 - 14:52.


#1609
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Mie mi se pare de prost gust meniul ala.

#1610
Bokie

Bokie

    pensionata la cerere

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,518
  • Înscris: 13.12.2011

 Bogdansv1, on 16 aprilie 2015 - 14:49, said:

Pun pe aceasta lista si o pizzerie. Poate exista si locuri unde se face si o pizza mai buna dar modul de prezentare este extraordnar. Nu am putut sa descarc meniul intr-un format pe care sa-l atasez aici asa ca voi pune link-ul catre site-ul lor. Va rog sa-mi spuneti cum vi se pare prezentarea (dati click pe meniu si cititi-l, MERITA).  Dau doar doua exemple, pizza cu fasole se numeste Pita simfonica iar cea cu ardei iute, ceapa si uturoi se numeste Bucuria Homosexualului :

http://www.pizzalabomba.ro/

Bucuria Homosexualului mi se pare ca suna prea pretentios... Puteau sa o numeasca Bucuria homosexualului, sau Iti Ia Curu' Foc.  Erau denumiri mai de efect.

#1611
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Nici eu nu agreez genul asta de meniu...

#1612
sddan

sddan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 06.01.2015
Meniu pentru prosti. Si facut de oameni prosti. Orice manager cu cap intelege ca nu faci misto de potentialii clienti pe motiv de orientare sexuala.

#1613
horean

horean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 19.01.2007
o recomandare sau chiar 2 in Targoviste?

#1614
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 horean, on 04 mai 2015 - 16:18, said:

o recomandare sau chiar 2 in Targoviste?

Tolea

#1615
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,075
  • Înscris: 04.03.2014
Cum sta Romania la grill-house steak-house?   Exista ceva interesant dupa moda US sau din Sud-America?

#1616
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Hard-Rock, Red Angus,
Argentine

#1617
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,473
  • Înscris: 04.05.2006
Osho, Vacamuuu (my favorite)

#1618
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,357
  • Înscris: 03.08.2004
Kumar's Agra Palace de pe Mantuleasa.
Mancare excelenta si preturi ok. Un mic minus la servire (baiatul care servea zici ca era pedepsit sa faca munca asta) in rest foarte bine.
Achar (muraturi indiene) absolut senzationale. La fel si ceaiul masala.
Bucataria indiana urca vertiginos in topul preferintelor personale.

#1619
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
El Torito - restaurant cu specific mexican, in Bucuresti. Mancare foarte foarte buna si margarita geniala.

#1620
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 AlexEn, on 21 mai 2015 - 10:21, said:

El Torito - restaurant cu specific mexican, in Bucuresti. Mancare foarte foarte buna si margarita geniala.
La El Torito e dupa cum bate vantul, o data mananci bine, o data asa si asa.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate