Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font
 Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 

Lista cu locuri unde se mananca bine, in Romania!

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1982 replies to this topic

#1477
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005
Hai sa va dau o problema serioasa: in Vaslui stie cineva vreun loc in care se mananca bine? Ca parca vad ca imi petrec saptamana mancand banane cu iaurt si baked rolls :D

#1478
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
Muci betar :lol: nu vei gãsi asa ceva

#1479
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011

 richelieu, on 23 octombrie 2014 - 13:45, said:

Din păcate, singurul loc din Pitești la care am mâncat este  McDonald's Posted Image
Bun si McDonald's, dar ce te faci cand esti la dieta? Posted Image  Nu e niciun pitestean pe aici sau nu exista niciun restaurant care merita pomenit? Posted Image

#1480
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006

 SilDia, on 23 octombrie 2014 - 18:26, said:

Bun si McDonald's, dar ce te faci cand esti la dieta? Posted Image  Nu e niciun pitestean pe aici sau nu exista niciun restaurant care merita pomenit? Posted Image
s-au pitit

#1481
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013
In Pitesti am mancat OK, la un pret OK, la Garden Pub, chiar in centru pe aleea pietonala. Aici am mancat prima data un platou de carnoase "la garnita", carnati, ceafa de porc, ciolan afumat, toate fierte in untura si rumenite pe tabla. Ceva de nedescris, fragezime absoluta in interior si foarte crocante in exterior, cat despre gust, mai mult decat demential. Patroana (sau managera) o tipa sick, la a doua tinerete, vorbeste si se imprieteneste cu clientii, se plimba pe la mese cu catelusul ei si schimba impresii cu clientii. Daca nimeresti intr-o duminica aglomerata, cum am fost noi, mancarea vine un picut cam greu dar daca ai ce povesti, trece repede. Posted Image

Am mancat si la Mateo. Nici rau dar nici foarte bine. Acceptabil.

Edited by Balamache, 23 October 2014 - 21:26.


#1482
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007
Singurul loc unde am mancat in Pitesti este tot la Matteo. Asa cum a spus si Balamache, mancarea a fost ok, nici stralucita dar nici oribila.

#1483
SilDia

SilDia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 08.12.2011
Eu la Matteo mananc vita in general - diverse variante (din pacate nu se gaseste intotdeauna, o termina repede - comanda destul de putine portii) sau fileul arabesc de pui. Prietenul meu isi la cotletele de berbecut (dar nici acestea nu se gasesc mereu, chiar destul de rar pot sa zic - bine, rar am prins noi, adica rar din datile in care am mancat noi acolo). Am luat o data si paste dar nu m-au dat deloc pe spate, nu pot spune ca au fost groaznice, dar cu siguranta nu le-as mai comanda a doua oara. Pizza a mancat cineva cu care am fost si a zis ca a fost ok.

#1484
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
Intr-un final, am dat drumul si la site...:)

#1485
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,781
  • Înscris: 06.09.2004
am impresia ca nu ti-l indexeaza google. sau cel putin, eu nu l-am gasit. dupa aia am vazut ca e in semnatura, deh...

#1486
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
Il indexeaza, dar deocamdata nu e in primele hit-uri. E undeva pe la 10....

#1487
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 richelieu, on 21 noiembrie 2014 - 11:07, said:

Intr-un final, am dat drumul si la site...Posted Image
Foarte frumos!! Felicitari!

#1488
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,471
  • Înscris: 04.05.2006
Mulțumesc :)

#1489
SIR

SIR

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,317
  • Înscris: 06.08.2005
Eu ți-aș recomanda sa mărești gramajele la preturile high. Adică multi oameni sunt dispuși sa dea cat se cere, dar dacă rămân flamanzi nu o sa revină... cat "pierzi" din gramaj scoți din băutură si reclama clientului mulțumit. Si mesele lipite iar nu cred ca sunt pe gustul tuturor. A socializa forțat cu o pereche de necunoscuți e uzual neplăcut.  Si strict personal - măcar in pozele de pe front-page-ul site-ului fete de masa albe - cele dungate dau impresia de local tip cantina și probabil orice parlamentar ar manca cu noduri Posted Image

#1490
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005

 SIR, on 23 noiembrie 2014 - 15:49, said:

Eu ți-aș recomanda sa mărești gramajele la preturile high. Adică multi oameni sunt dispuși sa dea cat se cere, dar dacă rămân flamanzi nu o sa revină... cat "pierzi" din gramaj scoți din băutură si reclama clientului mulțumit. Si mesele lipite iar nu cred ca sunt pe gustul tuturor. A socializa forțat cu o pereche de necunoscuți e uzual neplăcut.  Si strict personal - măcar in pozele de pe front-page-ul site-ului fete de masa albe - cele dungate dau impresia de local tip cantina și probabil orice parlamentar ar manca cu noduri Posted Image

N-am ajuns, deci nu-mi pot spune parerea despre calitatea preparatelor. In schimb, preturile mi se par absolut decente.
Referitor la fetele de masa dungate ... no comment.

#1491
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 balauru69, on 23 noiembrie 2014 - 23:20, said:


N-am ajuns, deci nu-mi pot spune parerea despre calitatea preparatelor. In schimb, preturile mi se par absolut decente.
Referitor la fetele de masa dungate ... no comment.

Nu e un loc ieftin, insa merita banii dupa parerea mea. Sper sa ajung in weekendul asta lung, daca invitatii mei vor mancare italieneasca sau la e indiferent ce fel.
Cat priveste estetica, e o chestie de gusturi (care se mai cultiva si ele) si de mode (care se mai schimba).

P.S.La Dinescu a fost cineva de curand? O alterativa la mancare neaosa imi puteti recomanda? N-am mai fost la Nicoresti de o mie de ani, la Zexe niciodata, La piciorul porcului nici atat - ca sa enumar locurile la care m-am gandit. Poate Carul cu bere, ca e in centru?!

#1492
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,424
  • Înscris: 20.02.2008
La Dinescu am fost eu acum vreo luna. Cam la fel ca pana acum, nu am plecat dezamagit doar ca am impresia ca a umblat la portii in sensul de micsorat...
Am mancat porc de mangalita - absolut fantastic si sotia o rata pe varza.

#1493
Balamache

Balamache

    Scriitor de carti de colorat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,522
  • Înscris: 23.11.2013

 Aprilia, on 28 noiembrie 2014 - 04:47, said:



P.S.La Dinescu a fost cineva de curand? O alterativa la mancare neaosa imi puteti recomanda? N-am mai fost la Nicoresti de o mie de ani, la Zexe niciodata, La piciorul porcului nici atat - ca sa enumar locurile la care m-am gandit. Poate Carul cu bere, ca e in centru?!

Torna Fratre pe str Tunari, ieftin, bun, pleci satisfacut.

#1494
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,846
  • Înscris: 03.11.2005

 Balamache, on 29 noiembrie 2014 - 10:39, said:

Torna Fratre pe str Tunari, ieftin, bun, pleci satisfacut.
Multumesc. Am fost acolo cand era frig afara si era frig si inauntru, din pacate. In ce priveste preturile, chiar ieftin nu mi s-a parut. Mancarea insa a fost buna, de bucatarie tipic romaneasca.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate