Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

4 sisteme 5.1

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
Falco

Falco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2005
exact aceeasi dilema am avut-o si eu ...bine ca am mai citit pe forum inainte sa postez :P...dispun de aceeasi suma de bani si ma orientam spre unul din modelele acestea...

in concluzie ,din cate am citit, dintre toate modelele, recomandati X-530 ?  :coolspeak:

#20
Falco

Falco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2005
offff...  :(  ...parerea mea este ca totusi trebuia facut un poll si asa puteam vedea cum sta situatia intre "concurenti "

#21
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Ia-ti mai omule x-530 si daca nu esti multumit ti le cumpar eu ca sa am 2 perechi!

#22
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Din segmentul acesta de 100 Euro. Logitech x 530 iese in fata CLAR. Cea mai buna investitie.

#23
Falco

Falco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2005
at x-530 sa fie...sparg pusculitza si dau o fugutza pana la media galaxy...  :D ...sper sa merite investitia :P

cat timp au garantie radu?

#24
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Un an.Dar e lucru bun nu se strica asa...Cand le cumperi (daca te hotarasti) sa ne spui si noua.Iti zic filmele se aud incredibil iar daca vrei sa faci un chef si stai la bloc iti chinui rau de tot vecinii.Pentru niste boxe de calculator se aud f bine si regretul e asa cum ti-am spus ca daca stai la bloc nu poti asculta cum ai vrea si cum pot ele...Si crede-ma eu sunt pretentios.Nu pot sa-ti povestesc cate modele de la cate firme am incercat si cat m-am informat pe net...
Bafta

#25
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,928
  • Înscris: 28.11.2001
in legatura cu X-530 -> Exista o problema majora cu aceste boxe, in general:
Am facut un test, le-am dat tare, si m-am dus la vecinul in casa (aveam cheile sa-i ingrijesc pisica) si se aude FOARTE tare mai ales basul !  :P ma rog, zambesc eu, dar defapt e najpa... caacum stau stresat ca dak dau tare aude vecinu.. si ma intzeleg bine cu el :( Initial speram sa gasesc niste boxe cu joasele pregnante... Acum am ajuns cand ascult sa dau aproape la minim basul in winamp ca altfel imi sare maicamea in cap ca cica o 'bubui'  :mellow: Conteaza mult orientarea satelitilor... Acum, pe bune un dezavantaj, este ca suportul si modul de punere a satelitilor nu are prea mutle grade de libertate , in sensul ca as fi preferat sa-i orientez cum vreau eu, sus jos, stanga dreatpa (piciorul fiind fixat pe pun perete ceva), dar au o pozitie destul de fixa... ma rog, se rezolva si asta. Fidelitatea este deasemenea super, in continuare nu am nimik de reprosat :)

Edited by adynis, 10 April 2005 - 00:04.


#26
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Ma uit la tot ce am scris.... parca as lucra eu la Logitech... si n-am luat nici bani pentru reclama.Tu te plangi ca sunt rigizi satelitii eu nu stiu ce am sa fac atunci cand se vor umple de praf ca nu prea poti sa ii stergi inauntru.Oricum probleme minore.

#27
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Ascultati-l pe Radu ca stie el ce stie.
Bafta la cumparaturi!

#28
Falco

Falco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2005
maine ma duc cu un prieten sa-si ia sistem si i-am recomandat si eu x-530... uai ce ciuda mi ca-si ia inaintea mea :P... ata e

sper sa ma asculte...defapt vedem noi maine :) ...va tin eu la curent

#29
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Lasa ca e mai bine asa vezi exact ce ai sa iti cumperi si tu daca te decizi pana la urma.Intr-un fel suna in magazin (intr-un spatiu mare cum e Media Galaxy) si in alt fel vor suna acasa la prietenul tau.Poate e mai bine caci ai sa vezi exact despre ce e vorba.

#30
Falco

Falco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.04.2005
loool...cica nu a avut destui bani si nu a avut rabdare pana vineri...a fost fara mine si si-a luat A4tech 51 .....ate e ...treaba lui...eu mai astept putin si imi iau logitech

#31
masterofpuppets

masterofpuppets

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 04.12.2003
Salutare!
Am gasit aici citeva sisteme 5.1.
As dori pareri pro si conta acestor sisteme.
Preturile par acceptabile.

Edited by masterofpuppets, 15 April 2005 - 11:32.


#32
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Voi pe ce placi de sunet ati ascultat X-530?Vreau sa-mi cumpar si yo si sistemul asta dar am o placa de sunet incorporata pe placa de baza.Aveti idee cum se aud asa?????????

Si vroiam sa ma hotarasc intre :
1. Philips MMS 460 - 80 W RMS
2. Logitech X 530 - 60 W RMS
3. Altec 251 - 70 W RMS

Tin sa precizez ca toate sunt la aceelasi pret.Ce recomandati din astea 3?/???
si inca o intrebare: Cum se aseaza boxele????Vroiam sa le folosesc la jocuri,filme,muzica si nu vreau sa le invart prin toata casa.Merci mult.Astept raspuns.

#33
raducristin

raducristin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 27.12.2004
Mai eu am mai spus-o.M-au atras si pe mine Philipsurile,arata dragut dar sunt teapa curata.Am fost la Media Galaxy am probat toata gama 5.1 si crede-ma ca x-530 ies clar in fata.Altecurile de care spui se aud binisor dar nu au puterea si profunzimnea basului pe care le vei gasi la x-530.Oricum alegi ce vrei dar daca iti iei Philips aruncii banii pe fereastra.

#34
coaca

coaca

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,482
  • Înscris: 15.02.2005
Tu ai boxele astea X - 530???????Daca da, cum se aud intr-o camera de 17 mp???????Poti sa le dai la maxim si sa stai in casa???????:)

#35
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
????????????????/
morons.....
si ca sa fiu on-topic....cred ca intr-o luna imi iau si eu 530-ul.

#36
NextLevel

NextLevel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.05.2005
Am vazut ca toata lumea de pe aici are X - 530. Am si eu :D
dar la voi in winamp se aud toate boxele ? sau doar buferul + satelitii fata ? Si daca se aud toate plz ziceti-mi ce pl de sunet mi-ar trebui si mie ca sa se auda.
Precizez ca daca ascult muzica in windows media player se aud toati 5 satelit, dar nu se compara la claritate cum scoate winamp (sau poate e doar parerea mea).
deci ce sa-i fac? Exista vreun plugin la winamp sa se auda pe toate 5 boxe ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate