Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Nokia E63

- - - - -
  • Please log in to reply
2535 replies to this topic

#2431
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
ce naiab se intampla cu siteurile opda si s60key ca de o saptamana tot astept un certificat si un key

#2432
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Faza tare cu E63.
In ultimul an si ceva am avut un adaptor dual sim cu care tin 2 numere pe telefon.
Am schimbat bateria pe motiv ca nu tinea destul, aveam doar o zi cam de baterie la o folosire moderata spre grea.
Cu bateria noua tinea cam 2 zile jumate 3 deci departe de adevaratul lifetime.
Weekendul trecut mi-am stricat adaptorul dual sim, asa ca momentan am iarasi o sg cartela de telefon...
Ei bine am incarcat telefonul luni si inca mai am 2 liniute...
Deci adaptorul ala cumva diminueaza viata la baterie...ce e straniu e ca habar nu am cum se intampla asa ceva, e doar un circuit minuscult care multiplexeaza pinii de la 2 cartele la pinii cititorului de cartela si face comutarea intre ele...

#2433
fast25

fast25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 17.12.2008
sal am si eu un E63 cam de un an si un pic, timp in care nu iam facut update de soft si ce ar trebui sa fac sa mai rezolv ceva din micile lui probleme(e codat pe orange)
de unde as putea lua un program care sa faca sa imi apara acele emoticons in msm si nu doar caracterele din care sunt compuse(nu le stiu pe toate din cap) si ceva jocuri pentru acest tel

#2434
gekkado

gekkado

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 25.09.2007

View Postbbogdanmircea, on 22nd July 2011, 16:27, said:

Faza tare cu E63.
In ultimul an si ceva am avut un adaptor dual sim cu care tin 2 numere pe telefon.
Am schimbat bateria pe motiv ca nu tinea destul, aveam doar o zi cam de baterie la o folosire moderata spre grea.
Cu bateria noua tinea cam 2 zile jumate 3 deci departe de adevaratul lifetime.
Weekendul trecut mi-am stricat adaptorul dual sim, asa ca momentan am iarasi o sg cartela de telefon...
Ei bine am incarcat telefonul luni si inca mai am 2 liniute...
Deci adaptorul ala cumva diminueaza viata la baterie...ce e straniu e ca habar nu am cum se intampla asa ceva, e doar un circuit minuscult care multiplexeaza pinii de la 2 cartele la pinii cititorului de cartela si face comutarea intre ele...
Nu adaptorul in sine produce descarcarea bateriei ci faptul ca telefonul cauta in permanenta sa se conecteze la cele doua retele.

#2435
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
un task manager gratuit ?

#2436
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Aici.

#2437
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
mda , uratania aia o am pe telefon acuma , credeam ca mai e altul

#2438
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postadicontakt, on 26th July 2011, 22:53, said:

mda , uratania aia o am pe telefon acuma , credeam ca mai e altul
Made in Russia ;)

#2439
fast25

fast25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 17.12.2008
nu este ceva programel sa imi arate acele emoticons sau fete in sms (mesaje scrise)ca nus fan mess sa le stiu pe din afara
si ceva programe care sunt folosite uzual si nu ar trebui sa lipseasca de pe tel cu simbian ?

Edited by fast25, 27 July 2011 - 19:56.


#2440
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007
Hello!

Mi-am updatat softul de la telefon (nu ma intrebati ce varianta, ca nu mai tin minte - daca se poate afla cumva si are relevanta, spuneti-mi cum, va rog). Pana acum merge, dar nu mai stiu ce aveam instalat pe el. De saptamana viitoare voi avea si optiune de net, asa ca as avea nevoie de ceva softulete. Ce-mi recomandati pentru net, verificarea mail-ului, chat, eventual vazut filme, ceva task manager? Sau ce soft considerati util si l-am ratat eu in enumerare?

Daca stiti si ceva joculete faine, dar simplute (gen Tetris), poate imi recomandati si de-astea.

Poate intrebarile suna stupid sau sunt redundante, dar acceptati o fata atehnica pe aici si aveti rabdare cu ea, va rog!

Noapte buna!

#2441
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010

View Postbita_me, on 9th August 2011, 21:47, said:

net, verificarea mail-ului, chat, eventual vazut filme, ceva task manager? Sau ce soft considerati util si l-am ratat eu in enumerare?

Daca stiti si ceva joculete faine, dar simplute (gen Tetris)
Pentru net, eu folosesc browserul integrat. Nu cred ca poti vorbi de navigare in adevaratul sens al cuvantului de pe E63, deci browserul integrat este ok.
Pentru filme, am folosit si pe E63 si folosesc si acum pe E72, Coreplayer. Kickass software.
Jbaktaskman este un manager de sarcini ok. Eu nu folosesc. Folosesc in schimb un manager de fisiere si anume de la LCG, X-Plore.
Alte softuri utile ar fi, cel putin pentru mine, cClock, un dictionar explicativ al limbii engleze (MsDict) si un client de chat, cel mai bun dupa parerea mea si anume IM+ de la Shaperservices.
Cam atat. Restul sunt pentru mine niste mofturi care nu merita mentionate.
Nu folosesc decat jocurile integrate in soft. Daca vrei alternative, tin sa te informez ca orice joc Java pentru rezolutia de 320x240 pixeli merge perfect. Daca doresti jocuri .sis, sau .sisx, nu te intereseaza rezolutia.
Eu foloseam uneori un biliard pe E63, dar nu mai tin minte cum se numeste exact.

#2442
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
recomand opera mini si opera mobile pt browsing de net
ma enerveaza faza ca nu iti poti alege singur bowserul implicit , ala al telefonului ma dispera
pt muzica e bun sa bagi ttpod sau lcg jukebox
mai am pe telefon skype instalat (cand sunt plecat in afara am net wireless si vb acasa , are voip)
ce ar mai fi un  qr code reader e de folosinta (eu folosesc i-nigma), mai am freeunrar , shazam id , shmessenger ,ting!, coreplayer, x-plore, sms preview , power mp3 , best blacklist

#2443
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,254
  • Înscris: 14.02.2007
Un soft pentru capturare trackuri in timp ce folosesc GPS-ul (receptor extern) si care sa exporte intr-un format uploadabilo pe Google Earth ulterior?

#2444
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Am folosit odata ceva in genul acestui soft.

#2445
Anahi_Mia

Anahi_Mia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.02.2008
Buna tuturor. Am un E63 de un an si o luna si pana acum nu mi-a facut probleme (doar se mai bloca uneori), problema care o intampin de aseara este ca nu mai mi se deschide browserul integrat, adica ii dau conectare (prin orange internet, ca am mb sau pe wireless) si dupa cateva secune se inchide si ma scoate afara din browser. Am sters cookies, history, tot si tot asa e(plus mi-am inchis telefonul). Daca merg acolo unde e "cautare: internet" si ma apuc sa scriu in google adresa x, atunci merge (Dar e enervant). Si din Snaptu e enervant cand vreau sa citesc articole de pe bloguri care nu pot fi citite complet prin RSS(mai ales linkurile de pe twitter) si nu pot sa le deschid. Ar trebui sa il resetez? Mentionez ca nu am card in telefon (nu mai sta fix, ca am rupt clapeta aia :)) ). Ma gandeam sa imi instalez opera mini, dar in acelasi timp imi dau seama ca la unele chestii tot prin browserul integrat o sa se deschida. Am mai cautat pe net si am vazut ca au mai fost probleme de genul si ca a trebuit "Then try the "3 finger deep reset". With the phone powered off, depress these three keys simultaneously "*" "3" "green phone" and then power on phone whilst keeping those same three keys depressed until you hear start-up tone." pentru ca doar "Reset by factory" nu a mers... Nu mi-am updatat soft-ul ca nah, nu ma pricep si nu am vrut sa fac ceva cu el, mai ales ca a mers ok si m-a ajutat de multe ori (mai ales in sesiune :rolleyes:)

Multumesc anticipat

ps: imi cer scuze daca s-a mai raspuns la aceasta intrebare, nu am apucat sa citesc toate paginile

Edited by Anahi_Mia, 12 August 2011 - 11:37.


#2446
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Da, fa-i un hard reset. Foarte probail a intervenit vreo eroare.
Copiaza fisierele importante din telefon, caci dupa hard reset, memoria interna cu toate datele, se formateaza.

#2447
Dellorto

Dellorto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 12.08.2011
Salutare!

Ati putea sa-mi spuneti si mie cum as putea sa fac acest telefon sa fie mai mare volumul de sunt in convorbire?.
Se aude foarte incet,nu ma inteleg nici cum cu cealalta persoana .

#2448
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Ii cureti, sau ii schimbi casca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate