Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Revolutie in domeniul friteuselor cu Tefal Actifry ?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
catfight

catfight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2009
actifry-ul meu a preparat nist ecartofi prajiti in fix 30 de minute....erau la punga...nu am pus deloc ulei!
reovel, cred ca produsul mamei tale are ceva defect...:)  

am facut si crtofi proaspeti, a durat un pic mai mult si am pus lingurita aceea verde care vine cu aparatul, cu ulei de masline. poti sa pui ce fel de ulei vrei, pt gust. eu am adaugat niste catei de usturoi ,pentru arome.

m-am uitat peste cartea de retete pe care am gasit-o in cutie....mi-e rau..cate se pot prepara...chiar si dulciuri...

faza caterinca e ca eu am luat-o la recomandarea medicului nutritionist al maica-mii ... si acum bag constant cartofi si legume cubulete, fara ulei.

chier merita banii!!

in aceeasi gama de la tefal mai e si aparatul de gatit la aburi vitacuisine - l-a incercat cineva?  e vreo 4 milioane, merita?



 Mosotti, on Apr 23 2009, 17:29, said:

aia de la domo sint pur si simplu timpiti


motivul nu e dubios, daca e stricata

si pe mine ma arde sa-mi iau :scared:


am gasit mai multe detalii: http://www.tefal.ro/...Fry/ActiFry.htm

era bine daca puneau si astia de la tefal un film, ceva...

#20
vladybc

vladybc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 28.01.2007
Am luat un Actifry luna trecuta de la Flaco, era la promotie cu 700 lei :clapping: . Din pacate, ieri mia luat foc, dupa ce i s-a stricat ventilatorul care sufla aerul fierbinte in interior. A facut un fum groaznic si o flacara mare  :rantcurse: . Am avut mare noroc sa fiu langa ea, altfel ramaneam fara casa. Am dus produsul la magazin, de acolo m-au trimis la un service unde individul s-a alintat ca trebuie sa-l trimita la bucuresti pentru reparatie, dar in final mi-a dat "negatie" (era clar ca nu mai avea ce repara) si cu hartia respectiva am mers din nou la Flanco, unde aparatul mi-a fost schimbat, desi acum pretul este 829. Sincer sa fiu, imi place cum gateste, dar mi-e frica sa-l mai las singur, sau sa-i las pe copii sa-si pregateasca ceva la el in lipsa mea. Vad ca si acesta scoate sunete ciudate de la ventilator din cand in cand  :thumbdown: . Se pare ca este punctul lor slab, dar tocmai de aceea aparatul poate sa ia foc. Aveti grija!

#21
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Asta e chiar grav... Asteptam un update de firmware de la Tefal!  :blink:

#22
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Am primit un raspunsul oficial de la Tefal la problema de mai sus, mai ales ca ma interesa si pe mine achizitia unei astfel de scule. Deocamdata pretul prohibitiv era frana...
Practic i-am invitat sa comenteze aceasta situatie "inedita" in care aparatul e pus la treaba si el ia foc singur singurel, avand in vedere ca acest caz de pe forum nu este singurul. Chiar daca ezita sa o spuna,  Tefal a semirecunoscut problema la nivel global. Detalii aici.
Asadar, iata raspunsul:

"Buna ziua,
In primul rand va multumim pentru interesul acordat produselor noastre si pentru informatiile transmise care pot ajuta la imbunatatirea calitatii acestora.
In ceea ce priveste problema semnalata, producatorul Tefal nu are informatii privind existent unei defectiuni sistematice, desi monitorizeaza toate datele primite de la unitatile de service (in Romania avem pana acum 2 cazuri cu simptome aproximativ asemanatoare). De asemenea, departamentul sau de cercetare lucreaza la continua imbunatatire a produsului, fapt concretizat in modificarile aparute la acesta de la prima lansare a produsului.
Prin urmare, utilizarea acestui aparat in conformitate cu instructiunile de utilizare nu prezinta pericole pentru cumparatori.

Cu stima,
Dan PUTINELU
After Sales Manager
Consumer Satisfaction Support

Groupe SEB "

Edited by Lyvyoo, 15 June 2009 - 11:44.


#23
underdesire

underdesire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,389
  • Înscris: 07.08.2005
actifry - simply the best !!!

#24
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005

 underdesire, on 18th June 2009, 20:40, said:

actifry - simply the best !!!
Argumentele si rezultatele fac un produs "the best"nu o simpla exclamare...

#25
dionescux

dionescux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 07.11.2004
Am luat si eu un Actifry.

Face cartofi super misto.

Cine vrea sa se convinga sa intre aici: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/I0PoLQa-C9s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
bogdangeorge01

bogdangeorge01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.11.2009
si eu am Actifry, dar pe langa cartofi prajiti am mai facut si altceva
imi vine apa in gura cand ma gandesc la bucatelele de piept de pui pe care le-am facut in friteuza alaturi de un ardei rosu, un ardei galben si un ardei verde, toate stropite cu putin vin alb si condimentat dupa gust
yammmy

#27
danuttigrut

danuttigrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2011
Am cumparat-o pe data de 7.02.2011 dintr-un magazin domo.Dupa 3 saptamini s-a defectat mai exact paleta totativa nu-si mai indeplinea functia principala adica sa se roteasca.Am cautat un service pt Tefal in Galati :nu exista nici unul desi pe certificatul de garantie exista unul(contactat telefonic a zis ca de 2 luni el nu mai are un contract cu tefal asa incit daca i dau bani mi-o face daca nu nu).Am sunat dupa un service in Braila:nu raspunde nimeni la telefon.M-am dus la Domo si mi-au facut ei preluare pt garantie dar cu mare greu si cu nervi distrusi.
Concluzia:o mare dezamagire desi face cartofi destul de buni.

#28
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Dragi posesori de actifry am o mare dilema:
Am achizitionat-o, merge ok, face cartofii prajiti excelenti dar uitandu-ma pe cartea de retete vad ca poti sa faci oua ochiuri .....
Nu inteleg cum , scoti paleta aceea? ...... ca daca nu  o scoti cred ca faci omleta.....
La reteta de tochitura scrie asta.....

Edited by vali71, 06 April 2011 - 21:54.


#29
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005
Are cineva manualul de utlizare si/sau cartea de retete in limba romana la Actifry?

#30
radu_me

radu_me

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.07.2003
Ca tot e topicul adus la zi: are cineva un Actifry fara probleme de functionare in 2 ani ? Ca si aici si pe forumuri externe am vazut ca se strica repede. Folosesc o masina de paine, firma fara pretentii, la un pret decent, de 3 ani. Ma tenteaza actifryu asta, dar ... de la firma mama, la pretu' cunoscut, si cu problemele semnalate...nu prea. S-au rezolvat problemele ? Sau, mai exista vreun aparat asemanator, de la alta firma, dar cu un pret mai decent ?

#31
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

 radu_me, on 23rd August 2011, 01:37, said:

Ca tot e topicul adus la zi: are cineva un Actifry fara probleme de functionare in 2 ani ? Ca si aici si pe forumuri externe am vazut ca se strica repede. Folosesc o masina de paine, firma fara pretentii, la un pret decent, de 3 ani. Ma tenteaza actifryu asta, dar ... de la firma mama, la pretu' cunoscut, si cu problemele semnalate...nu prea. S-au rezolvat problemele ? Sau, mai exista vreun aparat asemanator, de la alta firma, dar cu un pret mai decent ?
Acelas lucru ma intereseaza si pe mine.Ne poate lamuri/informa daca aceasta friteusa a avut aceasta problema sau altele.Sunt destule modele si diferite marci,dar una cu caracteristici asemanatoare exista si care ar fi aceea/acelea?

#32
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

 bogdangelu, on 10th October 2011, 13:03, said:

Acelas lucru ma intereseaza si pe mine.Ne poate lamuri/informa daca aceasta friteusa a avut aceasta problema sau altele.Sunt destule modele si diferite marci,dar una cu caracteristici asemanatoare exista si care ar fi aceea/acelea?
Eu am riscat si am cumparat azi un Actifry. I=am facut si proba, au iesit niste cartofi excelenti. Am facut si niste calamar pane dar nu au iesit chiar de nota 10. In primul rand ca nu au fost prea crocanti. As ruga userii care au de mai multa vreme Actifry-ul sa ne impartaseasca din experienta lor. De exemplu daca vreau sa fac muschi file, cred ca trebuie sa scot chestia aia care se invarteste. Dar la dovlecei cum e? Nu se strivesc ? De asemeni la chiftele. In instructiuni nu scrie nimic de treaba asta.

#33
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Readuc subiectul in atentie un pic. Cei cu agegatul cumparat de ceva timp, mai faceti un update? Cum e, mai merge? S-a stricat? S-a furat? :) Care-i treaba? Mersi

#34
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006
Merge ok, dar am facut numai cartofi prajiti, o am de un an/
Ati mai facut si alt fel de preparate la ea?

#35
Turnatoriu_de_orza

Turnatoriu_de_orza

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,866
  • Înscris: 14.10.2010

 MembruAnonim, on 15th March 2012, 13:21, said:

Readuc subiectul in atentie ... Care-i treaba?....
Pai care sa fie?!
A fost o reclama (asa cum fac f multi, din pacate, pe acest site). Unii au luat plasa altii au fost inspirati!
Intai intrebati si dupa aceea cumparati!

#36
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010
Au trecut mai mult de 5 luni de cand l-am luat si sunt multumit de aparat.In afara de cartofi fac fripturi, peste, chiftele, mici, legume tip gril, frigarui, dovlecei. Stiu pe cineva care-si face oua-ochiuri. E bun ca poti face fripturi fara sa afumi bucataria. A, am facut si saramura de crap adica pestele fript in Actifry si sosul pe aragaz.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate