Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

S.A.M. + Liceu ?!?!?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Dan1992

Dan1992

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2008
Am si eu o mare intrebare care ma tot framanta, la scoala nu am putut afla mare lucru (mai mult am fost incurcat). Sunt in clasa a-X-a si invat intr-un S.A.M. , pot da ceva diferente pt a ma muta la liceu, din cate am inteles de la diriga, pot da pe a-XII-a un atestat iar apoi sa fac un an de completare iar la sfarsit voi lua diploma de s.a.m. + liceu (ceea ce mi se pare cam fishi here), adik chiar daca este asa acea diploma va avea valoarea unei diplome de liceu sau va fi ceva mai jos? Si totusi se pot da diferente pt a ma muta de acum (cel de-al II-lea semestru) la liceu? Deoarece nu vreau sa astept pana in clasa a 12-a iar apoi sa mai fac inca un an de completare adica sa ma aleg cu 13 clase.  :mellow:

Va rog mult sa ma luminati, la scoala  cand vine vorba despre acest subiect profesorii ne aburesc sau pur si simplu se feresc de el. ?!?!?!? (asta pt ca nici ei nu prea mai stiu sau este ceva la mijloc)

#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
La noi a fost astfel.

Clasa a 9-a si a 10-a de SAM.
Clasa a 11-a an de completare ( in care am studiat ce era necesar pentru a-i ajunge in urma pe cei de la liceu ).
Clasa a 12-a si a 13-a Liceu Progresiv.

Am primit la terminare o Diploma de Absolvire a Liceului + ca am 3 diplome ( pentru 3 nivele ) ce atesta pregatirea mea in domeniul pe care l-am studiat ( vax ).
Dupa care am putut alege ORICE facultate, ca si cum as fi terminat un liceul NORMAL, de 4 ani.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate