Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Tencuiala cu masina...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
carmen24_tm

carmen24_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.06.2007
Buna tuturor!
Am tot citit aici despre isteria cu tencuiala mecanizata: sa va povestesc ce PATESC ACUM, nu ce am auzit sau alte povesti. Am anjagat o firma sa imi renoveze casa, toate bune pana aici, m-au facut capul calendar cu masina lor de tencuit, toate bune si pana aici. Au lucrat cateva zile bune cu ea, la 3 camere si un hol. Masina stropea materialul pe pereti, mesterii veneau si il indreptau...iar la final unul dadea pe pereti cu un burete actionat electric. Rezultatul?? PROST: peretii nu sunt deloc fini, au aspect rugos, nmu sunt deloc "coala de hartie " cum spunea cineva pe aici. Contiunuarea? ei vor sa aplice lavabila, eu nu vreau sa intru in casa cu peretii asa rugosi. Ce ma sfatuiti? Multumesc!

#2
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Glet

#3
carmen24_tm

carmen24_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 09.06.2007

 sebulbus, on Oct 12 2008, 18:10, said:

Glet
Gletul am inteles ca poate fi unul din factorii raspunzatori de igrasie...tinci din ala fin pt finisaje nu se poate?Mersi

#4
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Din cate stiu, la finisaj dupa tencuiala mecanizata se da direct glet de finisaj. Daca e in strat subtire nu prea are cum face de niciunele. Igrasia tine mai degraba de aerisire si hidroizolare necorespunzatoare.

#5
mutulica_41

mutulica_41

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 11.01.2008
sebulbus zice bine, tre sa dai glet de finisaj, masina de tencuit nu poate sa-ti scoata peretii fini, iar igrasia n-are leg cu gletul

#6
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
continuam pe topicul de finisaje.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate