Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

probleme mari cu electrica

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
metadonul

metadonul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 06.10.2008
hy
Am si eu o problema cu sc electrica care face ce vrea si cind vrea
am si eu un teren si mi-am construit o casa dar fara autorizatie deoarece primaria face terenurile intravilane chiar daca nu au puz.Ei si proiectantul mi-a spus ca trebuie sa am 6 m de la linii pana la casa asa am facut adr acuma cand sa bag dosarul pentru autorizatie mi-a spus electrica ca trebuie sa am 12 metri pentru linia de 20kw.Si la vecinu l-a pus sa intareasca sustinatorii si lau costat 40 milioane oare de la noi ce vrea.?

cum as putea rezolva problema?
si daca este vreo solutie sau trebuie sa daram casa (dar in aceasta situatie sintem 3 case)
?
daca ma puteti ajuta cu sfaturi

#2
kykobaw

kykobaw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 16.05.2008

View Postmetadonul, on Oct 6 2008, 14:33, said:

hy
Am si eu o problema cu sc electrica care face ce vrea si cind vrea
am si eu un teren si mi-am construit o casa dar fara autorizatie deoarece primaria face terenurile intravilane chiar daca nu au puz.Ei si proiectantul mi-a spus ca trebuie sa am 6 m de la linii pana la casa asa am facut adr acuma cand sa bag dosarul pentru autorizatie mi-a spus electrica ca trebuie sa am 12 metri pentru linia de 20kw.Si la vecinu l-a pus sa intareasca sustinatorii si lau costat 40 milioane oare de la noi ce vrea.?

cum as putea rezolva problema?
si daca este vreo solutie sau trebuie sa daram casa (dar in aceasta situatie sintem 3 case)
?
daca ma puteti ajuta cu sfaturi


Da, clar.

Umple casa cu panouri solare si uita de Electrica, spune-le sa le vanda energia mamei lor.

Pentro o locuinta de 150m2, 4 persoane, investitia ar fi la ora actuala de 45.000€ maxim. Include stocarea enargiei. Garantii pana la 30 de ani. Daca reusesti sa mai faci rost de ceva subventii, si mai bine.

Fa-ti socoteala cat cheltuiesti pe energie acum cand petrolul costa 90$ si cat ai sa cheltuiesti cand petrolul are sa coste 200$( nu peste prea mult timp)

#3
LED

LED

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 10.04.2006

View Postkykobaw, on Oct 6 2008, 15:41, said:

Pentro o locuinta de 150m2, 4 persoane, investitia ar fi la ora actuala de 45.000€ maxim. Include stocarea enargiei. Garantii pana la 30 de ani. Daca reusesti sa mai faci rost de ceva subventii, si mai bine.
De banii astia vin eu in fiecare zi si il incalzesc. Gizas, asta da recomandare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate