Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Euro Disney Paris

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#415
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Am fost ieri cu piticul la DisneyLand si mai mergem si maine (azi luam pauza de refacere).

De la Beauvais pana in Paris (zona Bastille) am luat shuttle-ul rezervat dinainte online, o decizie foarte buna. Ne-au asteptat fara intrebari 2.5 ore (intarzierea BlueAir) si apoi ne-au dus in exact 70 minute pana la hotel. Microbuz VW nou, curat, plata dinainte online - 54 EUR 2 adulti + 1 copil.
La DisneyLand am fost cu trenul (40 minute din Gare de Lyon), foarte rapid si comod.

Ziua in sine a fost minunata, intunecata insa de 2 situatii:
- am uitat camera foto intr-o cescuta de ceai, si n-am mai gasit-o. Cine a gasit-o nu s-a gandit ca valoarea camerei e mai mica decat pozele de pe ea, si n-a catadicsit sa anunte personalul sau sa o duca la Obiecte Pierdute. Asta e, pacat ca sunt si oameni aiurea pe acolo.
- dezamagire totala fata de mancarea din parc. la pranz (dupa 14:30) am stat la coada aproape o ora, si asta pentru niste porcarii scumpe si proaste. Preturile sutn comparabile cu cele din Paris la mancare, insa calitatea e foarte slaba. La fast-food meniurile sunt in jur de 12-15 EUR si contin multa apa chioara, multi cartofi prajiti in ulei si putina carne. Maine o sa incercam varianta ceva mai scumpa, macar stiu ca dau mancare calumea la copil. Ma asteptam la ceva mai bun calitativ, ma impacasem cu ideea preturilor mari.

Per ansamblu insa a fsot o zi faina, iar piticul (3 ani) s-a bucurat de o gramada de atractii, si abia asteptam sa mergem inapoi maine.

#416
o_dor

o_dor

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 28.06.2007
Attached File  offre_S.JPG   77.76K   193 downloads
Attached File  offre_W.JPG   160.16K   106 downloads

#417
Omis

Omis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.05.2009

 CAlex, on 26th May 2011, 08:25, said:

....Maine o sa incercam varianta ceva mai scumpa, macar stiu ca dau mancare calumea la copil. Ma asteptam la ceva mai bun calitativ, ma impacasem cu ideea preturilor mari.....
Nu stiu daca pana maine vei mai apuca sa citesti ceea ce-ti propun: daca vei dori sa incerci varianta mai scumpa poti incerca varianta resurantelor cu servire a la carte pe care le gasesti in Park pe Main Street (vreo trei daca imi aduc bine aminte) sau la diverse atractii (de exemplu la intrarea in Piratii din Caraibe sau in fata debarcaderului). Le porti gasi orientandu-te pe harta parcului. Dar nu uita: aceste restauramnte au specific la mancare, preturile cam piperate si IMPORTANT este nevoie de o rezervare inca de dimineata la prima ora pentru un loc la pranz si mai ales pentru un loc la masa de seara

O varianta intermediara ar fi cele cateva resaurante unde poti lua o jumatate de pui prajit la rotisor (tot un fel de porcarie dar mai putin porcarie decat nuget-urile pentru copii)

Distractie placuta in continuare

#418
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Exact la alea ma gandeam, iar ieri nu era nevoie de rezervare la 2 din ele. Un plus este ca acolo teoretic iei masa cu personajele. Zic teoretic pentru ca ieri erau ~20 mese ocupate din ~40, si nici un personaj Disney in jur. Masa de seara o luam inapoi in Paris, e mai ieftin si poti gasi si o supa pentru copil, nu numai salata si hamburgeri.

#419
sns

sns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 16.01.2007
cine a folosit un shuttle de la aeroportul Bauvais la Disneyland ? Am gasit la http://www.paris-blu...tte_shuttle.php cu pretul f bun de 118 euro ptr 6 persoane, cam tot atat ne costa autobuz + RER, insa cred ca merita inchirierea unui shuttle. Ma intereseaza practic cine a mai fost cu un shuttle rezervat si daca a avut intarziere cu avionul cum s-a descurcat.

#420
danamarcel

danamarcel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 17.06.2006
buna seara !
o intrebare am si eu ! a fost cineva anul acesta la disneyland si a vazut focurile de artificii ? stiti daca anul acesta mai sunt ?
va multumesc !

#421
andreearug

andreearug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 09.04.2009

 sns, on 21st June 2011, 11:38, said:

cine a folosit un shuttle de la aeroportul Bauvais la Disneyland ? Am gasit la http://www.paris-blu...tte_shuttle.php cu pretul f bun de 118 euro ptr 6 persoane, cam tot atat ne costa autobuz + RER, insa cred ca merita inchirierea unui shuttle. Ma intereseaza practic cine a mai fost cu un shuttle rezervat si daca a avut intarziere cu avionul cum s-a descurcat.
Am fost la Disney in perioada 15-19 iunie, anul acesta. Am facut drumul Bauvais-disney cu un shuttle platit de aici, ne-a costat 96 euro pentru 2 adulti si 2 copii. Este varianta cea mai convenabila si ca pret si ca confort. Avionul nostru a avut o mica intirziere (15 min), iar soferul a asteptat atit cit a fost necesar. Dupa ce am facyt rezervarea si plata on line (ne-au tras banii doar cu 24h inainte- asta e politica in caz ca te razgindesti), ne-au dat un nr. de telefon pe care sa-l contactam in cazul in care nu ne intilnim cu soferul etc, iar soferul avea si el la fel datele noastre, inclusiv o hirtie A4 cu numele nostru.

#422
Omis

Omis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.05.2009

 danamarcel, on 26th June 2011, 19:01, said:

buna seara !
o intrebare am si eu ! a fost cineva anul acesta la disneyland si a vazut focurile de artificii ? stiti daca anul acesta mai sunt ?
va multumesc !
Focurile de artificii incep la ora 23.00. Deci, atata timp cat parcul nu intra pe programul de vara nu sunt focuri de artificii. Studiind programul parcului (program ce se gaseste postat pe site-ul lor) vei vedea ca pana la data de 08.07.2011 programul se termina la 21.00 si deci nu vor exista focurile de artificii.

#423
smart_for_4

smart_for_4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.04.2009
salut.sunt pe site-ul FNAC si nu reusesc sa gasesc biletele alea ieftine de 30 euro... :(  ma poate ajuta cineva? le vreau pentru dupa 15.10.2011

#424
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

 smart_for_4, on 5th July 2011, 15:18, said:

salut.sunt pe site-ul FNAC si nu reusesc sa gasesc biletele alea ieftine de 30 euro... :(  ma poate ajuta cineva? le vreau pentru dupa 15.10.2011
NU inteleg ideea asta cu FNAC-ul...  Dar fiecare cum pofteste....
Intra aici ( clic pe titlu ) ---> Bilet Francilien  , iti alegi data ( la adresa, se poate pune orice adresa din Paris, chiar si a hotelului sau a apartamentului unde stai ), faci plata, LE PRIMESTI PE EMAIL ( ceea ce este mult mai rentabil decat sa alergi dupa magazine FNAC ), si apoi le printezi. Cand ajungi aici, le ai deja in buzunar !

#425
sorinmoro

sorinmoro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.07.2011
Pe fnac am luat biletele cel mai ieftin, este un fel de diverta la noi. au magazine in paris peste tot, deschise inclusiv sambata si duminica pana seara(la halle spre exemplu).Noi am luat 3 bilete 2adulti+1 copil,  1jour/1 parc, 30euro pe bucata. sunt faimoasele bilete francilien care sunt pentru toata lumea nu doar pentru locuitorii l'ile de france(cam asta inseamna francilien). eu personal am dat toate datele, inclusiv adresa de bucuresti. le-am ridicat de la fnac paris. daca au cod de bare sunt bune de intrat. daca nu au cod de bare(cum a fost cazul nostru fiindca am avut bilete la promotie 1 zi + 1 zi gratis la 7zile distanta dupa prima intrare) se preschimba gratis la intrarea in disney (am stat 10min la coada cu cei care cumparau bilete, si ne-au schimbat biletele fnac cu bilete disney cu banda magnetica pe care scria ziua de intrare si perioada de intrare pentru a doua vizita.)
Asadar cine vrea gratis 3 bilete disney cu intrare in perioada verii pana la 20 septembrie 2011, sa imi dea un email.
noi nu mai ajungem pana in septembrie pe acolo asa ca poate profita altcineva.

merita mers da e si mult pom laudat.
daca mai vreti alte detalii intrebati. am fost acu 3 saptamani. :thumbup:


 pirpy, on 5th July 2011, 21:04, said:

NU inteleg ideea asta cu FNAC-ul...  Dar fiecare cum pofteste....
Intra aici ( clic pe titlu ) ---> Bilet Francilien  , iti alegi data ( la adresa, se poate pune orice adresa din Paris, chiar si a hotelului sau a apartamentului unde stai ), faci plata, LE PRIMESTI PE EMAIL ( ceea ce este mult mai rentabil decat sa alergi dupa magazine FNAC ), si apoi le printezi. Cand ajungi aici, le ai deja in buzunar !


nu poti intra cu bilete printate. trebuie sa le preschimbi la intrare cu biledisney cu banda magnetica. sunt acceptate cele cu cod de bare de la fnac.

 sorinmoro, on 16th July 2011, 13:08, said:

Pe fnac am luat biletele cel mai ieftin, este un fel de diverta la noi. au magazine in paris peste tot, deschise inclusiv sambata si duminica pana seara(la halle spre exemplu).Noi am luat 3 bilete 2adulti+1 copil,  1jour/1 parc, 30euro pe bucata. sunt faimoasele bilete francilien care sunt pentru toata lumea nu doar pentru locuitorii l'ile de france(cam asta inseamna francilien). eu personal am dat toate datele, inclusiv adresa de bucuresti. le-am ridicat de la fnac paris. daca au cod de bare sunt bune de intrat. daca nu au cod de bare(cum a fost cazul nostru fiindca am avut bilete la promotie 1 zi + 1 zi gratis la 7zile distanta dupa prima intrare) se preschimba gratis la intrarea in disney (am stat 10min la coada cu cei care cumparau bilete, si ne-au schimbat biletele fnac cu bilete disney cu banda magnetica pe care scria ziua de intrare si perioada de intrare pentru a doua vizita.)
Asadar cine vrea gratis 3 bilete disney cu intrare in perioada verii pana la 20 septembrie 2011, sa imi dea un email.
noi nu mai ajungem pana in septembrie pe acolo asa ca poate profita altcineva.

merita mers da e si mult pom laudat.
daca mai vreti alte detalii intrebati. am fost acu 3 saptamani. :thumbup:





nu poti intra cu bilete printate. trebuie sa le preschimbi la intrare cu biledisney cu banda magnetica. sunt acceptate cele cu cod de bare de la fnac.
inm ceea ce priveste alergatul dupa fnac, mai mult alergi la paris prin statiile de metrou decat dupa un mgazin fnac :)

#426
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

 sorinmoro, on 16th July 2011, 12:11, said:

.....nu poti intra cu bilete printate. trebuie sa le preschimbi la intrare cu biledisney cu banda magnetica. sunt acceptate cele cu cod de bare de la fnac...
Te-as ruga sa nu mai induci in eroare ! Eu locuiesc in Paris, am fost de 3 ori la Disneyland cu bilete cumparate de pe net, de pe siteul Disneyland,  acele bilete Francilien , le-am printat, si AU COD DE BARE ! Si sunt la acelasi pret cu cele luate de la sucursalele FNAC.
SI SUNT FOARTE VALABILE CELE DE PE SITEUL DISNEYLAND !!!

Te rog sa nu  mai comentezi, atunci cand NU ai informatii corecte !!!

#427
teognost

teognost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 29.03.2009

 pirpy, on 16th July 2011, 14:10, said:

Te-as ruga sa nu mai induci in eroare ! Eu locuiesc in Paris, am fost de 3 ori la Disneyland cu bilete cumparate de pe net, de pe siteul Disneyland,  acele bilete Francilien , le-am printat, si AU COD DE BARE ! Si sunt la acelasi pret cu cele luate de la sucursalele FNAC.
SI SUNT FOARTE VALABILE CELE DE PE SITEUL DISNEYLAND !!!

Te rog sa nu  mai comentezi, atunci cand NU ai informatii corecte !!!
interesant cum e cu biletele astea printate
in aprilie am avut bilete francilien printate de pe mail,cu cod de bare ,am intrat direct cu ele
in iunie un prieten a luat bilete de pe francilien dar la intrare l-au pus sa le schimbe gratuit cu altele eliberate de la ghiseul de la intrare ,faza tare e ca a primit pe ele bilete cu 2 intrari (cele de pe net erau de 1 parc pe 1 zi) ,poate sa mai intre o data pana in 20 sept parca

#428
sorinmoro

sorinmoro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.07.2011

 teognost, on 16th July 2011, 18:29, said:

interesant cum e cu biletele astea printate
in aprilie am avut bilete francilien printate de pe mail,cu cod de bare ,am intrat direct cu ele
in iunie un prieten a luat bilete de pe francilien dar la intrare l-au pus sa le schimbe gratuit cu altele eliberate de la ghiseul de la intrare ,faza tare e ca a primit pe ele bilete cu 2 intrari (cele de pe net erau de 1 parc pe 1 zi) ,poate sa mai intre o data pana in 20 sept parca

Noi am luat de pe fnac biletele cu 30eur/persoana, in timp ce pe siteul disney erau aproape dublu.Depinde de promotiile pe care le are fiecare companie.

#429
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

 teognost, on 16th July 2011, 17:29, said:

interesant cum e cu biletele astea printate
.....
Sa lamurim problema:
Sunt 2 tipuri Francilien  ---> 1. Cele simpe, cu o singura intrare, la o data fixa, si
                                ---> 2. Cele cu o oferta de un parc gratuit ( inca o intrare ) ( oferta de sezon turistic ), adica intri de 2 ori, la pretul de un bilet.

In varianta ---  1. Se intra direct cu biletul printat, care are cod de bare.

In varianta ---  2. Biletul printat este schimbat ( inlocuit; se mai ofera un bilet ) la intrarea in parc, cu un alt bilet ce confirma ca ai acea oferta gratuita de a intra din nou in parc, dupa minim 7 zile, de la prima intrare.

Ambele variante sunt valabile pe siteul Disneyland .

Edited by pirpy, 16 July 2011 - 18:19.


#430
teognost

teognost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 29.03.2009

 sorinmoro, on 16th July 2011, 18:52, said:

Noi am luat de pe fnac biletele cu 30eur/persoana, in timp ce pe siteul disney erau aproape dublu.Depinde de promotiile pe care le are fiecare companie.
pe fnac se vand de fapt bilete francilien din cate stiu
si eu cred ca e mai simplu sa le iei direct de pe site-ul http://www.billetfrancilien.com/ decat prin fnac
ma rog ,fiecare cu preferintele lui
clar insa ca biletele de pe site-ul oficial http://www.disneylandparis.com/ sunt mai scumpe
pirpy -mersi pt clarificari,acum inteleg care e situatia

#431
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 24.01.2007

 teognost, on 16th July 2011, 22:51, said:

.... biletele de pe site-ul oficial http://www.disneylandparis.com/ sunt mai scumpe.....
Biletele Francilien sunt tot de pe siteul oficial Disneyland, fiind un capitol special al site-ului.
Recapitulam: Biletele Francilien ( adica biletele ieftine, care au uneori oferta de a mai intra odata GRATUIT intr-unul din parcuri ), le gasiti aici ( clic pe titlu ) ---> BILETE FRANCILIEN sau Bilete Francilien .

Edited by pirpy, 17 July 2011 - 00:44.


#432
catalin68

catalin68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 04.06.2007
Cine doreste bilete Disneyland:

3 (2 Adulti, 1 Copil) pt ambele parcuri - valabile 1 zi din 14.07. pana in 20.09.2011
si
3 (2 Adulti, 1 Copil) pt un parc - valabile 1 zi din 15.07. pana in 20.09.2011
sa ma contacteze pe email.

Sunt luate cu oferta de vara 1 zi + 1 zi gratis.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate