Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Canada: In jur de 30 de focuri de...

Hota si cu filtru ei, cascadorii ...

Accesare conturi e-mail de sub Li...

Recomandare doctor/laborator anal...
 Abonament date fara perioada cont...

Optimizare router pentru torent

Sfat achizitionare smartphone

Laborator Java
 acces clicknet mail de pe interne...

formular taxe USA

Informatica Cluj sau Timisoara

Unde gasesc monitor de 12-13-14&#...
 Intreruperi arhitectura 8086.

Sfat achizitie telefon

Livrarea "gratuita" tocma...

De ce firmele europene si america...

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Cum pot face un reportaj si daca se merita

• Please log in to reply
4 replies to this topic

me_suzy

me_suzy

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 173,586

salut. As dori sa fac un reportaj, sa spunem la ProTv. Mi-a trecut ceva prin cap, o idee. Cum pot face sa ajunga reportajul meu la ProTv, si intrebarea pe care sunt sigur ca o cunoastem cu totii: Cum pot sa fiu platit pt reportajul meu? Doar nu ma chinui degeaba. Fac reportajul cu aparatele mele, sau ale lor? Cum negociez banii? Cum i-au legatura cu ei? etc.
Multumesc.

KALOO

KALOO

Active Member

• ID membru: 114,879
  • Locație: Sibiu

View Postme_suzy, on Sep 18 2008, 17:10, said:

salut. As dori sa fac un reportaj, sa spunem la ProTv. Mi-a trecut ceva prin cap, o idee. Cum pot face sa ajunga reportajul meu la ProTv, si intrebarea pe care sunt sigur ca o cunoastem cu totii: Cum pot sa fiu platit pt reportajul meu? Doar nu ma chinui degeaba. Fac reportajul cu aparatele mele, sau ale lor? Cum negociez banii? Cum i-au legatura cu ei? etc.
Multumesc.

Vezi pe ejobs daca angajeaza la protv. Daca nu, faci tu un reportaj, le dai un sample si negociezi cu ei pretul reportajului. Daca o sa merita pretul pe care il ceri o sa mai faci probabil afaceri cu ei.

beligerantu

beligerantu

Junior

• ID membru: 366,825

Multumesc.
ii anunti ca iti tai organele sexuale in direct! iti aduc ei camerele si luminile...

olteanul

olteanul

Active Member

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 56,150
  • Locație: Craiova

Multumesc.

În vest - și nu numai - există terminologia de "freelancer".
Asta îți dă dreptul să lucrezi pe cont propriu - cu sculele tale - și produsul finit să-l vinzi celor care plătesc bine.
Desigur, există și posibilitatea ca, tu fiind freelancer, să ai deja un contract cu o televiziune și să le dai lor toate materialele iar ei să ți le plătească în funcție de importanța lor.
Singurul lucru - dar esențial - este ca tu să știi meserie și să poți veni cu adevărat cu ceva interesant pe piață.
Dacă ai doar "o idee" nu e de ajuns. Dar poate fi un punct de plecare.

roua

roua

Purtam marea in buzunarul de la piept.

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 107,132
  • Locație: dincolo de dincoace

View Postbeligerantu, on Sep 18 2008, 18:20, said:

ii anunti ca iti tai organele sexuale in direct! iti aduc ei camerele si luminile...

:lol:  :lol:

Multumesc.

Pai eu zic sa intri pe site-ul lor au in meniu rubrica contact banuiesc, spune-le ca ai de gand sa faci un reportaj care i-ar putea interesa si intreaba-i daca sunt dispusi sa plateasca, nu stiu daca se merita sa-l faci si abia apoi sa-l trimiti decat daca nu ai ce face. Nu vad de ce ti-ar da ei tehnologia necesara :huh: .. Tu esti cel care doreste sa intre in "pravalia lor", so "portmoneul" e la tine.

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users