Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

PC-ul meu nu mai aude !

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
hellmore

hellmore

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.02.2011
salut!am si eu aceeasi problema la faza cu sunetul...astazi mi-a aparut registry mechanic si imi arata vreo 5000 de probleme gasite...dupa ce i-am dat repair am asteptat vro 2-3 minute si cand am intrat pe youtube nu a mai mers sunetul...se mai aude cate un "fasait" din boxe uneori...atat..asta e placa audio Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] PCI ..ms

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

astazi mi-a aparut registry mechanic si imi arata vreo 5000 de probleme gasite
Sa inteleg ca a aparut singur ? Fara sa il instalezi tu ? Ca imi miroase a Rogue :D

#21
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 05.01.2006

View Posthellmore, on 28th March 2011, 23:51, said:

salut!am si eu aceeasi problema la faza cu sunetul...astazi mi-a aparut registry mechanic si imi arata vreo 5000 de probleme gasite...
Posteaza logurile facute de HijackThis si MalwareBytes pe aria Devirusare sa verifici partea cu virusii...

Bafta!

#22
dor_de_casa

dor_de_casa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.07.2012

View Posteiffel, on 25th February 2011, 15:44, said:


Problema ei a fost driverul. L-a reinstalat si gata.
De raspuns m-ar mira sa-ti mai raspunda, n-a mai dat pe-aici de 2 ani.

:) Buna Eiffel , am si eu aceeasi problema  :angry: Am incercat toate chetiile care am vazut mai sus scriise , si pana la urma mi-am dat seama ca nici eu nu am driver-ul :cursing: Apoi am descarcat Everestul asa cum ati zis m-am uitat la placa de baza ( aceasta se numeste :  scrie ceva de INTEL NetBurst la tip bus si numele placii de baza arata acesta : Jetway P4MDPT )  Si la audio scrie Via AC'97 Enhanced Audio Controller , tipul este PCI  :mellow:
I-mi poti cauta-gasi si mie driverul care trebuie instalat ??? :worthy:

Edited by dor_de_casa, 19 July 2012 - 22:58.


#23
D-FENS

D-FENS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.08.2008
Aceeasi chestie am patit si eu aseara,am sters din greseala driver-ul audio.Dupa cateva incercari am reusit sa gasesc "Realtek HD audio driver".

#24
neyois

neyois

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 21.01.2014
<p>

View Postqueensoft, on 18 septembrie 2008 - 19:26, said:

Si cu ce ne ajuta poza?! Bine macar ca nu e mileu ala !!!
Nu exista Windows 2007. Cred ca ai XP.
Da, ai driverul audio lipsa.
Verifica in BIOS daca este activata placa de sunet, ti-am zis mai sus cum.
Apoi, din Everest, da-ne modelul placii de baza.
am ai eu cam aceasi problema dupa o reinstalare de windos si o resetare de bios nu mai am sunet sub nici o forma am instalat tot si fara nici un fel de eroare  totul a decusr perfect cu driverele am intrat si in bios am dat enbel la tot si nimic (placa de baza e asrock g31m-s)

Edited by neyois, 22 January 2014 - 15:57.


#25
subcubus

subcubus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.05.2008
Salut,

Instalat un calculator venit la mine ca nu se aude sunetul on board. Placa asus veche de 7 ani. Instalez windows 7 professional care merge struna, are toate driverele ok, fara conflicte sau erori. Dar...sunet nu are cu toate ca in bios este setat audio enable. Ultima data ,cu cateva luni in urma cand am reinstalat windows 7 la aceiasi rasnita,avea sunet atat pe rear panel cat si pe front panel.
Calculatorul asta a functionat intr-un mediu vitreg: incapere cand friguroasa ,cand foarte calda iarna dupa dat drumul la soba si cu condens. Carcasa a ruginit, inauntru la fel urme pe alocuri de rugina. Asa calculator rezistent sa functioneze in asa mediu atata vreme nu mi-a fost dat sa vad.
De ce nu mai merge totusi sunetul?

#26
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,326
  • Înscris: 24.05.2010

Quote

Instalat un calculator venit la mine ca nu se aude sunetul on board.
Pentru limba romana apasati tasta 1.

Driverul audio este cel stock sau cel dedicat?

#27
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
Cum apare placa in Dvecie Manager ??
Daca nu exisat semnul intrebarii sau exclamarii - posibil conexiuni proaste la placa - oxidare contacte in jackuri.

#28
aurelianfieraru

aurelianfieraru

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2015
salut am o problema care nu pot sa o rezolv,am instalat windowsul si totul mergea pana cand de odata a aprut in bara la sunet un ,,x'' si nu stiu ce sai fac in bios este activata drivere nu gasesc.este incorporata!!

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
1. Citeste aici - http://forum.softped...hide-topic-nou/
2. Daca mai ai nelamuriri deschizi topic pe acea arie, si indici si ce windwos ai pus si ce placa de sunet/baza ai.

Atata vreme cat nu ai drivere de sunet iar windowsul nu recunoaste placa ( cam inclin sa cred ca ai pus XP Sp2 ) ca sa puna singur, e clar o probleme de drivere.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate