Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...
 Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?
 Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation

Reziliere contract Digi Mobil?
 

Incaltaminte de calitate

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
theheartcollector

theheartcollector

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2007
Salut.

Probabil s-a mai discutat dar as vrea si eu niste informatii de actualitate despre magazine din Bucuresti de unde sa pot cumpara niste incaltaminte de calitate. Eventual si niste nume de marci dupa care sa ma uit in respectivele magazine ar fi apreciate... M-am saturat de marfa din magazinele din Unirii sau Mall. Numai porcarii plini de sclipici care se rup la a 2-a incaltare...

O zi buna,
Mihai

#2
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Eu de cativa ani cumpar doar de la Leonardo. Gasesti acolo pe toate gusturile si au si preturi acceptabile.
Ca marca as recomanda Best Walk, sunt rezistenti in timp si gasesti si destule modele cu un aspect placut. Magazine Leonardo gasesti cam prin toate marile complexe
comerciale: Unirii, Carrefour, Cora etc.

Edited by stupidcow, 15 September 2008 - 17:08.


#3
theheartcollector

theheartcollector

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2007
Merci dar nu merci. Am experiente neplacute cu Leonardo iar BestWalk se cam imput sau iese culoarea din captuseala. Dupa cum ziceam, m-am cam saturat de magazinele din centrele mari...

#4
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Adevarul e ca acum nu prea se mai fabrica incaltaminte de calitate, majoritatea fie se gauresc sau se dezlipesc si exemplele pot continua.

#5
Asassin

Asassin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 21.05.2006
Eu mi-am luat de la Hush Puppies din Unirii o pereche de pantofi casual-elegant, din piele, foarte frumosi si confortabili.
Pret: 200 lei.

E o marca pe care o recomand.

P.S. Firma e din State daca nu ma insel. Am aflat citind eticheta din cutie !

Nu recomand Geox - preturi enorme dupa parerea mea - 600 de lei o pereche de pantofi !
De rest, sunt magazine prin Lipscani cu pantofi de piele (unul langa Hanul lui Manuc - parca, pe sub pasarela de lemn) si inca unul cu haine/pantofi din Nepal ( de unde mi-am luat o pereche de pantofi din piele, lucrati manual, cu talpa din piele (3 randuri ), de altfel extraordinar de comozi, la 100 lei ).

Edited by Asassin, 16 September 2008 - 14:20.


#6
theheartcollector

theheartcollector

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2007
@Asassin: Merci de sfaturi, am sa ma duc prin zona Lipscani sa vad ce gasesc.

Pana una alta am fost la magazinul Himalaya de langa Unirii de pe Calea Mosilor si mi-am luat o pereche de adidasi  Raichle din piele intoarsa cu interior captusit complet cu piele foarte comfortabili. Ar merge cam in orice perioada a anului, chiar si prin zapada si au fost 250 de ron si par foarte rezistenti, avand talpa de Vibrom. Am sa mai cumpar de la ei.

PS: Am descoperit punctul slab la pantofii Geox de 250 de RON: dupa cateva luni de purtat a inceput sa cedeze captuseala din interior si s-a facut toata zdrente. Sunt curios, dupa alte cateva luni, imi va iesi degetul afara din ei?

#7
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Dupa cum zice si colegul de deasupra, incercati magazinele de echipament montan. Himalaya e cel mai bun exemplu. Am luat o pereche de bocanci super-sanatosi la 230 RON, si dupa o vara in care am facut >500km pe jos la munte nu au nicio zgarietura. Sunt de nota 10.

#8
bogdan000

bogdan000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 21.06.2007
Salut! Unde e magazinul cu haine din Nepal, mai exact? Mersi

#9
Golem

Golem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 17.01.2004
Expo-H in Herestrau.Cumparat acum vreo 8 luni pantofi "Marelbo" 110 lei. Excelenti. Recomand.

#10
anomis

anomis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 18.08.2006
Si eu recomand marca Marelbo, numai ca din pacate nu prea ii gasesti in Bucuresti.
Eu imi cumpar tot timpul cand merg in nordul tarii. Au preturi foarte bune si calitatea este excelenta.
Am pantofi din piele intoarsa de la ei de un an jumate, purtati non-stop in perioada primavara-toamna si zici ca-s noi.
Eu raman la concluzia ca incaltamintea romaneasca din piele este una dintre cele mai bune.

#11
theduck

theduck

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.01.2008
Pantofii Josef Seibel sunt foarte buni - in jur de 250 RON (sunt facuti la Marghita, dar firma mama e din Germania).
Se gasesc in magazinul Victoria, la etajul 2.

#12
fezo

fezo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 16.07.2007

 chatnoir401, on Sep 15 2008, 23:25, said:

Adevarul e ca acum nu prea se mai fabrica incaltaminte de calitate, majoritatea fie se gauresc sau se dezlipesc si exemplele pot continua.

Se fabrica! Numai ca la noi nu se gaseste sau au preturi duble fata de magazinele din vest.
Uite o marca buna: Timberland.
Mie imi place modelul pentru marinari. Este facuta dintr-o piele groasa, moale, inclusiv sireturile sunt din piele. Am o pereche pe care o port aproape zilnic de 2 ani. In nordul Germaniei este marca preferata a multor oameni. Bineinteles exista mii de imitatii care nu se ridica la calitatea Timberland.

Din fericire de 2-3 ori pe an am drum in Germania si-mi cumpar haine si pantofi de acolo. La noi ma mai imbrac de la second hand, acolo pe bani de nimic gasesti marci consacrate la preturi de nimic. La SH am gasit si pantofi Timberland aproape noi cu 20 RON, le-am dezinfectat si acum am 2 perechi :)

De obicei talpa pantofilor mei crapa, din cauza asta am aruncat zeci de pantofi si sandale.

Attached Files


Edited by fezo, 01 October 2008 - 19:18.


#13
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,035
  • Înscris: 02.03.2003
Hush Puppies au pantofi buni.
Pe vremuri prindeai ceva bun si la Bata, acum au doar chinezarii.
Tommy Hilfiger au lucruri bune.
Timberland sunt bine facuti dar nu prea gasesc pe gustul meu.
Am vazut ceva frumos si la Lacoste (o pereche) dar sunt cam scumpi.

Geox... mai mult reclama de ei, s-au cam chinezarit.

#14
Icefirealchemy

Icefirealchemy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 01.09.2006
Ia-ti Scholl. Merita toti banii. Gasesti in magazinul Victoria la preturi bune

#15
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
sau Stonefly, mi-am luat cizme de piele de la ei si nu s-a incretit niciun pic, nu s-au crapat...super comode. magazin stonefly pe mosilor colt cu eminescu

#16
Valsp0rt

Valsp0rt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.07.2007
Eu sunt adeptul incaltamintei sport, si de aceea ma uit mereu la calitate pentru ca ii doresc sa ii am pentru o perioada mai lunga de timp. Ultima pereche de adidasi a fost marca Nike care i-am achiztionat ce-i drept online de pe site-ul http://www.ultimo.ro . Ii am de 7 luni si inca sunt ok.
Bafta

#17
leatherbrands

leatherbrands

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 26.10.2013
In cazul in care confortul este cel mai important aspect, si adori fiecare moment de relaxare, insa vrei sa arati si foarte bine, iti recomandam cu incredere modelele de incaltaminte Rieker Antistress.

#18
Cipper

Cipper

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 22.05.2007
Pentru pantofi eleganti, atat de dama cat si barbatesti, verificati oferta Select Shoes sau magazinul online http://pantofi-comanda.ro

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate