Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

credit

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
lez

lez

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2008
vreau sa fac un credit de 4-5000 RON
in conditiile in care am doar 450 RON venit net lunar si doar 3 luni vechime
unde pot face un astfel de credit? ideal ar fi online dar nu e o problema nici daca trebuie sa merg la o banca
imi puteti recomanda o banca care imi va aproba cererea?

#2
Tino

Tino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 17.08.2006
CEC  eu cu 650 ron am luat 110 000 ron ....iar tu cu 350 ron iei mai mult de 5 000 ron .....acuma intervine perioada :) ... astea s detalii pe care numa cei de la banca ti le pot da .... mai concret  sa zic
numa bine  :D

#3
dcreno2007

dcreno2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 20.05.2008

View Postlez, on Aug 18 2008, 17:05, said:

vreau sa fac un credit de 4-5000 RON
in conditiile in care am doar 450 RON venit net lunar si doar 3 luni vechime
unde pot face un astfel de credit? ideal ar fi online dar nu e o problema nici daca trebuie sa merg la o banca
imi puteti recomanda o banca care imi va aproba cererea?

nu prea cred ca exista in RO o banca de unde sa poti iei credit cu datele tale

#4
Roberta_grr

Roberta_grr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.07.2007
M-am lipit si eu aici pentru a nu mai deschide un topic now "Credit"
Datele ar fi urmatoarele:
M-am stabilit in Romania anul trecut. Am cumparat o proprietate (3 case cu 2500mp curte). Am investit foarte mult in ea (canalizare, bai, amenajari interior/exterior). Am infiintat si un SRL, (activitatea de baza este catering) am gasit un spatiu de inchiriat intr-o zona foarte buna si am investit, mult, in amenajarea lui conform normelor europene si in utilaje. In ianuarie ar fi trebuit sa deschidem insa s-a intamplat ca am avut nevoie de o operatie foarte serioasa. Totul a decurs bine si acum sunt din nou pe picioarele mele insa s-au terminat si toate rezervele de bani. Am nevoie de un credit ( minimum 5000 euro) pentru materii prime si cateva alte mici achizitii necesare inceperii activitatii insa neavand nici  un venit in Romania nicio banca nu sta de vorba cu mine.
Daca cineva stie vre-o modalitate prin care pot obtine acesti bani va rog mult luminati-ma si pe mine :worthy:
Multumesc anticipat

#5
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
ai incercat o ipoteca pe proprietate (sau pe o parte din ea)?
daca valoarea bunului9 ipotecat depaseste sensibil valoarea creditului, e posibil ca bacile sa vrea sa discute :)

#6
Roberta_grr

Roberta_grr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.07.2007

View Post_Smiley_, on Aug 23 2008, 12:44, said:

ai incercat o ipoteca pe proprietate (sau pe o parte din ea)?
daca valoarea bunului9 ipotecat depaseste sensibil valoarea creditului, e posibil ca bacile sa vrea sa discute :)

Sigur ca da. Mai am si un venit fix de 800 euro/luna pe care il pot dovedi insa numai cu extrasele de cont din Cipru. Nu vor sa-l ia in considerare si numai cu ipoteca nu se poate.

#7
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,819
  • Înscris: 06.10.2003
Poate un credit la o banca din Cipru? Cred ca e mult mai ieftin decat creditul de Romania ...

#8
Roberta_grr

Roberta_grr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 13.07.2007

View Postshiva, on Aug 23 2008, 14:17, said:

Poate un credit la o banca din Cipru? Cred ca e mult mai ieftin decat creditul de Romania ...

Multumesc. E o idee insa asta inseamna sa ma deplasez acolo pentru semnaturi. Avand in vedere ca nu sunt un mare fan al calatoriei cu avionul, asta ar fi o optiune in ultima instanta.
Totusi, chiar nu exista in Romania o banca mai "umana" ca sa zic asa? Parerea mea este ca sistemul bancar actual te impinge spre camatari. In Cipru, de exemplu, atata timp cat ai cu ce garanta un imprumut, se ia in calcul chiar ipoteticul venit pe care l-ai obtine din viitoarea afacere. Si intr-adevar, dobanzile sunt mai mici si nu exista comisioane de administrare ale conturilor nici chiar in cazul cardului de credit. Este doar dobanda la banii folositi. Pe cand in Romania... Ce sa mai vorbim?
Despre EximBank stie cineva ceva? Am inteles ca ei ar avea niste produse pentru femeia antreprenor sau pentru inceperea activitatii in cazul IMM-urilor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate