Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Cosmote devine T-mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
4532 replies to this topic

#1747
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
insa cred ca vor reduce beneficile si de prepay mai ales minutele nationale ,vor plus in plus fata de reducerea minutelor nationale cu praful in ochii de 50-100mb in plus optiune

#1748
REDeagle

REDeagle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.01.2008
Ofertele nu sunt foarte atractive, dintr-un motiv foarte simplu. NU au nici un interes. Cosmote este/era a treia retea din punct de vedere al clientilor si implicit al veniturilor, Romtelecom sigur este in spatele Rds. fata de UPC nu stiu exact cum sta. Era normal sa vina cu oferte din punct de vedere al preturilor mai avantajoase, ca sa atraga clienti, pentru ca alte atuuri nu aveau (retea, etc). Venind cu oferte comune (juridic nu s-au unit inca) Telekom devine cea mai mare firma 4play (si se folosesc la maxim de acest fapt) dupa venituri, trecand in fata Orange. Cand esti in fata nu mai inovezi, exemplul cel mai graitor e Apple.
Pana una alta eu zic mersi Cosmote ca ai existat, ca daca nu si acum vorbeam 50 min, dupa ora 17.

#1749
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Mie pe reteaua 2g imi apare in continuare COSMOTE, iar pe reteaua 3g imi apare TELEKOM.RO COSMOTE. Inante pe 3g imi aparea "r" langa liniutele de semnal, acum nu mai apare.

#1750
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007

View Postgabybcr, on 12 septembrie 2014 - 13:10, said:


Ce vrea sa demonstreze in final pentru TV???
Pai rezervare program si/sau inregistrare este la Digi de cand lumea.
Mare dezamagire.

#1751
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
daca vor scoate ofertele de 1-2-3euro si de pe cartela ,plus optiunele suplimentare on top atunci intr-un an vor ramane clienti doar cu proprii angajati ,lumea nu ii intereseaza concertul lui peste cu fan mangenta ,ar fi vrut oferte bune pe abonamente ,pai la 10 euro macar vreo 400-500minute nationale ,nelimitat in retea ,vreo 1,5gb macar ,vreo 50-100minute internationale pe mobil

#1752
alexandruovi

alexandruovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 14.09.2008
slab domnule slab, Aceiasi Marie cu alta palarie, si cand ma gandesc ca vroiam sa portez 4 ab. la ei, cred ca m-am lecuit

#1753
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
La Orange ai abonamentul prepay cu 8 EUR, si-ti faci optiunea...
Era de asteptat ca si T-Mobile sa vina cu oferte din vest...pacat ca nu au infrastructura si cap sa le faca. Cu 8 EUR la Orange:
1000minute sau SMS în reţea Refresh
1000 MB Sterge opțiune
60minute sau SMS naţionale plus internaţionale către fix Sterge opțiune
gratuit: SMS nelimitat în rețele naționale
gratuit: trafic de date 300 MB în plus

Nelimitat mi se pare o prostie, niciodata nu am depasit 500 minute pe telefonul personal...

#1754
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
pacat de cosmote cu ofertele avute de a lungul timp:1 euro bonus la cartela 48 bonus, timp de 48luni 1euro bonus la inceput de luna care il puteai folosi cum vrei,ofertele de 1-2-3 euro ptr cei care vb mai putin ,bonusul la reicarcare la inceput cosmote cand daca incarcai 5 euro primei inca 90 centi,la 6euro 1,5euro bonus

#1755
mrenescu

mrenescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 04.11.2006
Prima miscare Romtelecom si Cosmote sub noul brand 'T': Pachete all inclusive si o noua platforma TV prin internet, Telekom TV
de Adrian Vasilache    HotNews.ro
Vineri, 12 septembrie 2014, 14:21 Economie | Telecom


Romtelecom si Cosmote au trecut la brandul T
Romtelecom si Cosmote au trecut la brandul T
Foto: Hotnews
Romtelecom si Cosmote vor incepe sa opereze din 13 septembrie sub un nou brand Telekom Romania si vor lansa incepand de saptamana viitoare pachete de comunicatii all inclusive: comunicații mobile, internet, comunicații fixe și televiziune, toate pe o singură factură. In plus, se lanseaza si o noua platforma de televiziune prin internet, Telekom TV, care va putea fi accesata atat pe televizor cat si pe PC-uri, tablete si smartphone. Aplicatia Telekom TV va putea fi accesata pe internet si pe mobil din 1 octombrie de orice client indiferent de reteaua la care este abonat.
Incepand de sambata, 13 septembrie, Romtelecom si Cosmote Romania vor comunica sub acelasi brand: Telekom Romania, in timp ce denumirile legale vor fi Telekom Romania Communications SA (in loc de Romtelecom SA), respectiv Telekom Romania Mobile Communications SA (in loc de Cosmote Romanian Mobile Telecommunications SA).
Ce va insemna rebrandingul pentru consumatori?
Acestia vor avea noi oferte comerciale Telekom  prin intermediul magazinelor integrate fixe și mobile, al unui call-center unic, a unui nou website - http://www.telekom.ro/ – sau prin intermediul conturilor unice de social media active începând de sâmbătă, 13 septembrie.
Incepand de saptamana viitoare, se lanseaza oferte de comunicatii "nelimitate" All Inclusive, care cuprind pe langa toate tipurile de servicii si telefoane si tablete.
"Pe o singură factură, clienții Telekom Romania Communications S.A. se vor bucura de divertisment și comunicare de 4 ori nelimitat: pentru broadband mobil și fix, voce mobilă și fixă și, de asemenea, divertisment TV. Mai mult, toate pachetele Telekom Romania Communications S.A. vor include acces la noul Telekom TV interactiv, sub formă de servicii web și mobile", se arata in comunicatul Telekom Romania.
Oficialii prezenti la evenimentul de lansare nu au intrat in detalii de pret, insa ofertele care vor fi puse in vazare de saptamana viitoare se regasesc intr-o brosura oferita celor prezenti la eveniment. Cel mai scump pachet All Inclusive costa 444 lei, iar cel mai ieftin costa 91 de lei.
Pachetul ultra all inclusiv fix mobil costa 444 lei/98,66 euro si contine:
MOBIL
3 abonamente de mobil nelimitat cu:
-nelimitat minute internationale catre fix
- nelimitat minute si SMS-uri nationale
- 250 minute internationale catre mobil
- viteza 4G
-trafic nelimitat in aplicatiile Joyn si Telekom TV.
TELEVIZIUNE
- pana la 126de canale
Eurosport 360 online
- HBO Go, Maxpack, Extra Liga 1
- pachet online Disney Movies On demand + Mubi
- pana la 22 canale TV HD (pachet HD inclus)
Receiver HD si receveiver HD cu functie de inregistrare cu reducere 100%
INTERNET
- pana la 100 Mbps
-Norton Antivirus inclus
-router wireless inclus
VOCE
Nelimitat oricand minute in retelele iinternationale din UE (fix), SUA si Cabada (fix si mobil)
-nelimitat minute oricand in retelele nationale fixe si mobile si internationale din UE (fix), SUA si Canada (fix si mobil)
- telefon fara fir inclus.
In acest pachet sunt incluse si tableta Galaxy Tab 4 si un smartphne Galaxy Trend Lite.
Cel mai ieftin pachet 'nelimitat' cu servicii integrate fix si mobile (internet mobil si fix, telefonie mobila si fixa si televiziune) va costa 91 lei/20,09 euro si va include si un smartphone Allview A4 You.
Platforma de televiziune pe internet (IPTV) Telekom TV va contine sute de filme care vor putea fi inchiriate timp de 48 de ore si urmatite pe laptop, tableta sau smartphone. Daca ai si serviciul Telekom TV Interactiv, le poti vedea si direct pe televizor. Pretul este de la 9 lei/2 euro pe film.
Oficialii Telekom Romania au precizat ca noua platforma Telekom TV va putea fi accesata pe internet si pe mobil din 1 octombrie de orice client indiferent de reteaua la care este abonat.
Nikolai Beckers, seful Telekom Romania, a precizat la evenimentul de lansare, la care a participat si premierul Victor Ponta, ca in ultimii 5 ani pe piata locala a fost investit un miliard de euro si ca investitiile vor continua.

#1756
evrolinK

evrolinK

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 03.02.2013
O mare dezamagire.

#1757
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
ar mai fi freestyler de la inceput care pe unele nr il primeai gratis si vb cu 1 cent minut cosmote ,9centi national/ofertele de craciun cu 250-300minute nationale la 5 euro,6 euro 350minute nationale

#1758
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011

View Postgabybcr, on 12 septembrie 2014 - 13:28, said:

Mie pe reteaua 2g imi apare in continuare COSMOTE, iar pe reteaua 3g imi apare TELEKOM.RO COSMOTE. Inante pe 3g imi aparea "r" langa liniutele de semnal, acum nu mai apare.

Tot COSMOTE imi scrie si mie si cred ca e posibil sa nici sa se schimbe la mine

#1759
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,446
  • Înscris: 03.04.2007
A fost odata.... si am devenit nostalgici
Cosmote a fost cu bune cu rele un concurent puternic care a "tras" preturile in JOS !

ÎNCEPE REVOLUȚIA! COSMOTE lansează 2000 de minute lunar în rețea pentru numai 3 euro pe lună

/ Post date: 02.03.2006
Pentru prima oară în România o ofertă cu minute incluse pentru cartele preplătite
COSMOTE România a lansat joi o oferta revoluționară pe piața romaneasca, prima extraoptiune cu minute incluse: 2000 de minute lunar către orice număr COSMOTE pentru numai 3 euro pe luna prin Cartela COSMOTE.
Aceasta oferta inovatoare permite atât utilizatorilor noi cat si celor existenți ai Cartelei COSMOTE sa vorbească timp de 2000 de minute (peste 33 de ore) lunar pe o perioada de 12 luni de la data activării in rețeaua COSMOTE, la orice ora din zi sau noapte, pentru numai 3 euro.
Oferta COSMOTE, simpla, structurata si accesibila, se adresează in principal segmentului tanar si reprezintă o premiera pe piața romaneasca: utilizatorii de telefonie mobila au ocazia de a beneficia pentru prima oara in România de extraoptiunea cu minute incluse pentru servicii cu cartela preplatita.

#1760
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010
Se vor misca pana la Craciun . Sper ca in bine
Reteaua e varza.

#1761
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
daca o tin tot asa intr-un an de zile nu le mai ramane nimeni in retea ,dau faliment si implicit nici statul nu mai ia nimic din venituri plus angajati care vor fi dati afara cateva mii

#1762
GsmWorld

GsmWorld

    DigiMobil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 13.12.2006

View PostREDeagle, on 12 septembrie 2014 - 13:27, said:

Ofertele nu sunt foarte atractive, dintr-un motiv foarte simplu. NU au nici un interes. Cosmote este/era a treia retea din punct de vedere al clientilor si implicit al veniturilor, Romtelecom sigur este in spatele Rds. fata de UPC nu stiu exact cum sta. Era normal sa vina cu oferte din punct de vedere al preturilor mai avantajoase, ca sa atraga clienti, pentru ca alte atuuri nu aveau (retea, etc). Venind cu oferte comune (juridic nu s-au unit inca) Telekom devine cea mai mare firma 4play (si se folosesc la maxim de acest fapt) dupa venituri, trecand in fata Orange. Cand esti in fata nu mai inovezi, exemplul cel mai graitor e Apple.
Pana una alta eu zic mersi Cosmote ca ai existat, ca daca nu si acum vorbeam 50 min, dupa ora 17.
Sigurrr ca da, si dupa teduci in cap ca si Nokia

#1763
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
ma asteptam ca la prepay la 5euro sa nu mai ofere mai mult de 120-150minute nationale ,150mb ,vreo 800-1000minute in retea, plus scoaterea ofertelor on top ptr cei care care au oferte de 1-2euro pe luna si care mai adaugau peste ele ofertele on top

#1764
Carl3000

Carl3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 14.08.2014
Eu cred ca Revolutia Telecomunicatiilor pe care si-au propus-o astia de la Telekom Romania se va transforma in Revolutia Clientilor din Telecomunicatii prin faptul ca Telekom Romania va pierde toti cei 10 milioane de abonati cu care se lauda. Mi-e mila de clientii actuali Cosmote si Romtelecom (sunt solidar cu cei care vor plati 100 lei pe luna pentru nimic).

Edited by Carl3000, 12 September 2014 - 13:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate