Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

In prezent MVNO poate fi implementat in Romania ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006
Avand in vedere ca pana in prezent in Rom. nu este nici un operator virtual ma gandesc ca sunt limitati de legislatiei... pe de alta parte daca nu exista nici o reglementare este greu si pt. VDF, Orange, Cosmote,etc. sa inchirieze frecventa pt. un operator virtual. Stie cineva daca MVNO ese reglementat prin lege ?

#2
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Nu stiu in ce masura e reglementat, dar stiu ca avem operatori virtual in Romania, din pacate insa necunoscuti si nu stiu daca mai ofera servicii. Oricum odata ce au fost e clar ca pot fi implementati.

#3
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Da, MVNO poate fi implementat in .ro si nu, nu este reglementat.
Sa nu uit: nu, nu exista si n-au exista in .ro MVNO-uri. (eu ma refer aici la full MVNO, restul sunt abureli de marketing)

Edited by mtest, 03 July 2008 - 10:21.


#4
Nonconformist

Nonconformist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 22.07.2007

View PostLunaCrystal, on Jul 3 2008, 01:37, said:

Nu stiu in ce masura e reglementat, dar stiu ca avem operatori virtual in Romania, din pacate insa necunoscuti si nu stiu daca mai ofera servicii. Oricum odata ce au fost e clar ca pot fi implementati.

Exista mai multe tipuri de MVNO dupa Wikipedia.

    * Discount MVNOs provide cut-price call rates to market segments.

    * Lifestyle MVNOs like Helio focus on specific niche market demographics.

    * Advertising-funded MVNOs like Blyk or MOSH Mobile build revenues from advertising to give a set amount of free voice, text and content to their subscribers.

    * Ethnic MVNOs like Lebara target ethnic communities by providing inexpensive calls to their home country.

Am auzit de MO-Call ca iti permite a suna gratuit de pe mobil. Ma intreb daca exista si alte tarife in afara de cele afisate  ?

#5
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Conform ZF, IKEA ar vrea sa-si deschida un MVNO in .ro. Asta o fi oare explicatia pentru care ANRC s-a executat instat si a alocat numerotatie pentru MVNO-uri?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate