Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

usi glisante

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rpa79

rpa79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.04.2008
Salut

As dori niste recomandari, sfaturi, informatii pentru montarea unei usi glisante la bucatarie. Din cauza spatiului mic consider mai eficienta montarea unei astfel de usi decat a uneia clasice. Pana acum am scanat netul de firme care ar face asa ceva, insa nu am reusit sa aflu prea multe informatii. Ma adresez celor care au in casa o astfel de usa, cu ce firme ati colaborat, cat de rezistente sunt in timp, cat de bine izoleaza si ce inseamna ca si cost o astfel de usa.

Multumesc

#2
AdrianG

AdrianG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 17.07.2006
Daca nu cumva te referi la usa armonica, o usa glisanta se poate face la orice atelier de tamplarie de aluminiu si e formata din cadrul propriu-zis si doua panouri cu rama de aluminiu ce contin la baza sistemul de role si la interior de regula sticla. Am fost nevoit sa pun asa ceva, iar pretul pentru cca 4,5 mp a fost cam 1000 lei cu un singur rand de geam mat. Pana acum rezista bine dar la utilizare trebuie ceva mai multa forta (un copil mic nu cred ca poate deschide).

#3
dean

dean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.09.2005
usa glisanta nu izoleaza la fel de bine ca cea cu inchidere clasica pe toc,iar peretele pe care se monteaza trebuie sa fie rezistent altfel usa se va lasa in timp.

#4
gabone0

gabone0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 18.10.2006
Stiti cumva daca o usa glisanta din tamplarie de aluminiu poate fi mai ieftina decat una din pal cu melamina?
Am intrebat la un dealer Porta Doors cat costa o usa glisanta ( cu geam) pentru bucatarie si mi-a spus ca ajunge la 1400 ron cu toate accesoriile.
Mi s-a parut f mult...acum vad ca una pe tamplarie de aluminiu este mai ieftina (1000 ron) .....este posibil?

#5
adi_master

adi_master

    sef de tura!-in retragere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 19.07.2007
in mod normal AL e mai scump.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate