Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Samsung i900 Omnia

- - - - -
  • Please log in to reply
1759 replies to this topic

#1603
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Stiti cumva unde as putea gasi o tema de iphone sau macar unlock screen ca iphone??

#1604
tatarduka

tatarduka

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,042
  • Înscris: 30.10.2006

View Postcristee, on 9th June 2010, 20:35, said:

Stiti cumva unde as putea gasi o tema de iphone sau macar unlock screen ca iphone??

incearca S2U2

#1605
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007

View Posttatarduka, on 10th June 2010, 23:00, said:

incearca S2U2
Multam mult, este exact ce cautam, mai ales ca se blocheaza tel singur, chiar ma iita chestia asta.
Dar am totusi o intrebare, cum fac sa apara tot s2u2 cand apas tst de inchis lung, adica sa blochez manual tel. Daca blochez manual apare tot lock-ul default de windows.

#1606
constantinmilea

constantinmilea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.01.2009
saptamana asta mi-am luat un ruter wireless dar nu ma pot conecta cu tel. omnia i900. imi arata ca e conectat si dupa aceea dispare semnalul.nu ma pricep . poate ma ajuta cineva

#1607
cristee

cristee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 13.02.2007
Am o nelamurire, la voi cand sunati pe cineva, se aude mai incet decat atunci cand raspunde?? La mine se aude mult mai incet in casca cand sun pe cinava pana raspunde, ca dupa imi sparge urechea,cand vorbeste. Se poate face o modificare ceva?

#1608
FackDuck22

FackDuck22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 01.03.2009
Imi poate spune si mie cineva cum pot vedea filmele pe telefon? adica sa le trag direct din pc in telefon fara sa imi zica unsuported format device.e vreun program ce trebuie instalat pe telefon? pls ziceti`mi si mie.

#1609
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004

View PostFackDuck22, on 20th June 2010, 19:18, said:

Imi poate spune si mie cineva cum pot vedea filmele pe telefon? adica sa le trag direct din pc in telefon fara sa imi zica unsuported format device.e vreun program ce trebuie instalat pe telefon? pls ziceti`mi si mie.


Eu folosesc core player si merg bine toate filmele care le-am pus. Se instaleaza cu tot cu codec-uri.
Daca nu, cauta si tu codec-urile necesare.

#1610
mitzah

mitzah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 01.04.2005
Stie cineva cum se numeste acel widget de baza? Ma refer la acea bara din stanga. Pana acum am folosit o versiune de SPB MS si am vrut sa revin la acel "desktop" de baza. Chestia e ca nu mai stiu cum il pot reactiva.

#1611
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 07.01.2006
stie careva cum se face alinierea cand dai hard reset?
se chinuie un prieten de vreo ora si nu reuseste sa alinieze "+" ala.
as fi foarte recunoscator daca ati sti :D

#1612
xalmoxis

xalmoxis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2009
salutare tuturor.....
sunt si eu un nou posesor de samsung omnia ......intr-un final:))
fiind a 2-a zii dupa scripturi(de cand am telu) am stat si citit paici care ce a scris.....chesti interesante:D
Problema cea mai mare a mea este: cum naiba instalez ceva pe el?????stiu ca suna banal da eu habar nu am.Am downloadat tot felu de programe diverse care cica la alti functioneaza,eu nici macar nu le stiu instala......deci as fi tare recunoscator....stitzi voi dc:D.
Ms antcipat;)

#1613
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Daca le-ai coborat in format .exe le instalezi in calculator ca orice alt program si pe urma prin ActiveSync in telefon. Daca programele sunt in format .cab, le copiezi in telefon ( mass storage sau memory card ) pe urma cu File Explorer (in telefon) mergi unde ai salvat fisierul si dai click pe el. Iti recomand sa instalezi programele pe cardul de memorie. Succesuri.

#1614
xalmoxis

xalmoxis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2009
bun....asta am inteles.
dar daca nu e nici una nici alta????de exemplu am descarcat core player in .rar , despachetez si imi da cateva fisiere care nu au nici un fel de prescurtare sau cum so numi , adica nu sunt nici .exe nici .cab .
In cazu asta ce fac?:))

Ms de amabilitate si de rabdare:)

Edited by xalmoxis, 14 July 2010 - 16:31.


#1615
xalmoxis

xalmoxis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2009
O alta chestie ce am observat inca este faptul ca teoretic toate fisierele au prescurtarea .cab respectiv exe dar cele cu cab daca le pun pe telefon nu mi le citeste , pur si simplu nu imi apar ca fiind unde le-am pus.
Cele cu exe , am instalat pe pc cum ai spus , am mers la activesync adaugare/eliminare programe , nu imi gasesete nici un program compatibil cica cu telefonul. Am incercat si sa copiez ca atare folderul cu programul gata instalat si tot degeaba.Am incercat sa il instalez direct pe telefon si tot degeaba.Ce fac gresit????

Multumesc anticipat.

#1616
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Nu stiu ce faci gresit. Aici ai o adresa de unde poti cobori aplicatii direct in .cab. Copiaza-le in telefon intr-un anumit folder, du-te cu File Explorer in folder-ul respectiv si da click pe ea. Vz ca pe calculator aplicatiile.cab apar ca .rar, doar ca nu au in ele nici un folder, cand incerci sa le dezarhivezi.

http://www.freewarepocketpc.net/

#1617
xalmoxis

xalmoxis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.01.2009
mii de mii de multumirii......pana la urma am reusit :thumbup: :thumbup:  
Prostia mea.....ca sa zic si de ce nu a functionat..... :wallbash: :wallbash:  ......pt mine pana acum 2 minute file explorer era = cu multimedia  :blush:
Multumesc foarte mult inca o data.....si scz ink o data pt prostia mea :blush:

#1618
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008
Aici gasesti rom-uri custom si o gramada de informatii despre Omnia. Succes.

http://www.modaco.co...rom-discussion/

#1619
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,353
  • Înscris: 06.02.2008

View PostVanish, on 24th June 2010, 12:19, said:

Eu folosesc core player si merg bine toate filmele care le-am pus. Se instaleaza cu tot cu codec-uri.
Daca nu, cauta si tu codec-urile necesare.

sau TCPMP daca nu gasesti Core player


View Postrazzvann, on 30th June 2010, 23:45, said:

stie careva cum se face alinierea cand dai hard reset?
se chinuie un prieten de vreo ora si nu reuseste sa alinieze "+" ala.
as fi foarte recunoscator daca ati sti :D

inseamna ca are probleme cu touch screenul,trebuie schimbat

View Postmitzah, on 26th June 2010, 17:03, said:

Stie cineva cum se numeste acel widget de baza? Ma refer la acea bara din stanga. Pana acum am folosit o versiune de SPB MS si am vrut sa revin la acel "desktop" de baza. Chestia e ca nu mai stiu cum il pot reactiva.

Settings-Personal-Today-Items apoi selectezi widgets

View Postxalmoxis, on 14th July 2010, 17:30, said:

bun....asta am inteles.
dar daca nu e nici una nici alta????de exemplu am descarcat core player in .rar , despachetez si imi da cateva fisiere care nu au nici un fel de prescurtare sau cum so numi , adica nu sunt nici .exe nici .cab .
In cazu asta ce fac?:))

Ms de amabilitate si de rabdare:)

vezi sa nu fie in arhiva rar cabul sau executabilul pe care-l cauti.Deasemeni e posibil ca arhiva sa nu fie rar ci sa fie chiar fisier cab,care e tot o arhiva

Edited by caiuscorneliu, 15 July 2010 - 10:52.


#1620
flipdascript

flipdascript

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,079
  • Înscris: 10.11.2008

View Postcaiuscorneliu, on 15th July 2010, 10:55, said:

inseamna ca are probleme cu touch screenul,trebuie schimbat

Da, eu as schimba telefonul cu totul, din cauza asta :death:    Este o pb software, nu mai vb prostii.

PS:  Vz ca sunt posturi si din 2008, raspunde-le si lor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate