Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

salarii CFR

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
as fi curios cam ce salariu are un mecanic de locomotiva, dar si angajatii de pe la cfr.

#2
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Foarte slab. Tatal meu lucreaza ca economist la CFR. Fff slab! Eu castig pe saptamana mai mult decat el pe luna :) Si are vreo 30 de ani vechime in post, a fost si sef mult timp...etc

Edited by lord_ice, 26 July 2008 - 17:30.


#3
tottyovi

tottyovi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.02.2008

 Talkabout, on Jun 8 2008, 20:54, said:

as fi curios cam ce salariu are un mecanic de locomotiva, dar si angajatii de pe la cfr.

slab??? hmmm. niciodata cfr-isti nu au fost platiti slab.
cu tot cu spururi ajungi undeva la 1600-1800 ron....cel putin asa am inteles eu...si eu m-am interesat odata.

#4
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

 tottyovi, on Jul 26 2008, 19:01, said:

slab??? hmmm. niciodata cfr-isti nu au fost platiti slab.
cu tot cu spururi ajungi undeva la 1600-1800 ron....cel putin asa am inteles eu...si eu m-am interesat odata.

Si aia nu e slab?

#5
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
E slab 500 de euro net ? Probabil nu traiesti in Romania, unde salariul mediu e vreo 300 si ceva de euro.

#6
valixor

valixor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 08.05.2007
Tata lucreaza ca manevrant la o rafinarie(venit intre 900-1200 lei) Depinde de   sporurile  din fiecare luna care se calculeaza in functie de anumiti factori: nopti lucrate, condtii de lucru (mediu toxic) , norma efectuata!

#7
fishie

fishie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.07.2008
Salariile nu sunt slabe, dar nici mari. Ceva in genul profesorilor. 1600-1800 este un salariu bunicel pentru Romania, dupa parerea mea.

#8
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
so-so, un impegat de miscare ajunge pe la ce e scris mai sus. De mentionat ca acum sunt o gramada de soc comerciale care au angajati feroviari, ca de altfel si domeniul de activitate. Toate au angajati fosti lucratori ai CFR.

Edited by Materium, 27 July 2008 - 16:14.


#9
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

 herlino, on Jul 27 2008, 11:20, said:

E slab 500 de euro net ? Probabil nu traiesti in Romania, unde salariul mediu e vreo 300 si ceva de euro.

Da mon cher e foarte slab. Ce faci cu 500 de euro in afara de a trai de azi pe maine? Iti spun eu ce faci, te mai duci si maine dimineata la servici si astepti pensia care o sa fie cu 20% mai mica, AIA FACI!

#10
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
si cam cat ar fi un salariu decent ?! vreo 3000 euro/luna. cand un profesor ia in jur de 1000 lei si un medic la inceput chiar mai putin.

#11
***MIHAI***

***MIHAI***

    Pot totul în Hristos care mă întărește

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 24.02.2007

 rickysyv, on Jul 28 2008, 00:21, said:

Da mon cher e foarte slab. Ce faci cu 500 de euro in afara de a trai de azi pe maine? Iti spun eu ce faci, te mai duci si maine dimineata la servici si astepti pensia care o sa fie cu 20% mai mica, AIA FACI!
omule .500 euro pt un ceferist nu e deloc slab
si ce face ceferistu ala toata ziua ? stim cu totii.
deci e chiar foarte mult pt un om nescolit care freaca menta toata ziua. apoi mai vin si sporurile si [la nasu] bacșișu.
Tu compari cu profesorii ? pai saracii ... nu mai zic


le: plus ca au tot felul de facilitati, transport cfr gratuit [pt ei si rude [asta o stiu doar nasii ;) ]], policlinica cfr gratuita, etc

Edited by ***MIHAI***, 28 July 2008 - 02:02.


#12
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
daca 16-18 mil e slab , atunci ..raman fara vorbe :)

veniti fraitlor in braila , unde un 6-7 se ia normal , cei cu 9-10 se considera super extra norocosi :)

#13
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
campers, nu stiai ca pe softpedia sunt numai useri cu salarii de peste 1000E/luna? :huh:

#14
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005

 rickysyv, on Jul 28 2008, 00:21, said:

Da mon cher e foarte slab. Ce faci cu 500 de euro in afara de a trai de azi pe maine? Iti spun eu ce faci, te mai duci si maine dimineata la servici si astepti pensia care o sa fie cu 20% mai mica, AIA FACI!

Pai cu 500 de euro in Romania traiesti decent, nu de azi pe maine. Daca ai de platit chirii in Bucuresti sau orase mari, sau mai stiu eu ce, normal ca nu iti ajung, dar in cazurile uzuale, e bine de tot. Tu probabil ori esti de bani gata, ori nu traiesti in Romania daca zici ca traiesti de pe o zi pe alta cu 500 pe luna. Sau ii fi si tu vreu executive pe la ceva multinationala, incadrat direct din studentie cu vreo 1000 pe luna, si atunci normal ca nu stii prea multe. Ce varsta ai ?

Sa nu o iei ca pe un atac sau jignire, nu te infierez cu ura proletara :D, atat ca te contrazic.

Edited by herlino, 28 July 2008 - 07:16.


#15
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Daca vrei vila cu piscina, Q7 si excursii in Bali, este inuman de putin :)

#16
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
mie sincer, mi-ar fi si rusine sa iau banii astia in mana .. :)))

PS : dacia mea face cam cat un salariu pe luna dintr-asta..

Edited by Campers, 29 July 2008 - 00:22.


#17
cristy_m_a

cristy_m_a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 08.11.2006
1600-1800 iau doar cei care au sporuri de conditii grele de munca si nocive + sporuri de vechime si lucreaza de noapte, sambata, duminica,  + ore suplimentare
de fapt salarul lor incepe de la 1200 brut la care se adauga cele de mai sus, cine lucreaza la 8 ore  ia sub 1000 daca nu are ceva functie de conducere mare

#18
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
e un salariu ok , pt "puștime" pana in 22-23 de ani cand nu au indatoriri (- sotie , familie , copii , intretinere etc)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate