Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Internet in Popesti Leordeni

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
nu te lua dupa cei din call-center, ca de obicei sunt praf !

in Popesti-Leordeni RCS au fibra optica, mai exact retea GPON, exact ca in Bucuresti in zonele de case !

oricum o sa fi contactat de un agent vanzari teren atunci cand va fi retea si pe strada ta :D

o sa-ti prezinte oferta si o sa poti sa inchei contractul direct cu agentul respectiv ;)

#38
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Concurenta ramane in zona , verifica istoricul RCS si vei vedea ca au pierdut un procent mare de cleinti datorita serviciilor proaste oferite .

#39
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
asa zici acum, da parca te vad ca atunci cand se lanseaza IPTV-ul de la RDS o sa fi un client foarte multumit :D

#40
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004

 catalinman, on 23rd November 2010, 18:29, said:

... da parca te vad ca atunci cand se lanseaza IPTV-ul de la RDS ......
Cand, cand, cand. :) Nu de alta dar cu celalat m-am lamurit.

#41
Robinet

Robinet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.02.2007

 catalinman, on 23rd November 2010, 00:05, said:

nu te lua dupa cei din call-center, ca de obicei sunt praf !

in Popesti-Leordeni RCS au fibra optica, mai exact retea GPON, exact ca in Bucuresti in zonele de case !

oricum o sa fi contactat de un agent vanzari teren atunci cand va fi retea si pe strada ta :D

o sa-ti prezinte oferta si o sa poti sa inchei contractul direct cu agentul respectiv ;)

Pai si unde sun prima oara Domnu ?daca am o problema ? la ei la cei care zici u ca sunt praf ?pai cum facem ?Inseamna ca nu e bine Ma reteau de Gpon e k insa pot aparea multe probleme daca vrei sa vinzi ceva invata mai intai despre produs e simplu sa zici ca e fibra si de fapt u sa nu stii ce e !Rds a fost mereu un nume in piata de telecom insa nu au avut cel mai bun  serviciu  sa adresat oamenilor care nu au pus seaman pe calitate asta face si acum pt ei conteaza cantitatea ce de multe ori ia si costat  .... acum au fortat pentru ca din 2011 LIGA 1 trece la Romtelecom si e normal sa prinda ceva  contracte .Insa bucuria pe care o manifesti u acum ca le  semnezi  100-200 -300-1000 de contracte cand o sa cresti u mai mare o sa iti dai seama ca nu a fost fix un lucru extraordinar ... hai sa dam timpul inapoi nu stiu cati ani ai u  insa pt cei care citesc .. cati din voi nu au avut telefob fix de la UNICUL operator .. cati erau nemultumiti ? cati isi doreau sa renunte insa ... avea si bunica si  prietenu si etc ... in scurt timp daca se intampla ce e pre probabil sa se intample sa dispara micii operatori u prietenu meu  o sa platesti pentru un serviciu pe care acum il iei la 59-69-89 de ron int =tv=tel  o sa ajungi sa platesti pt acelasi serv triplu de ce? Raspunsul il ai mai  sus.Eu iti doresc succes si sa castigi cat mai mult insa ca a venit RDS in popesti -chiajna - catelu - asta nu insemana ca a venit Dumezeu pe pamant !  Hai sa le spunem celor care nu stiu ce insemana retea de Gepon ca sunt expusi sa ramana fara net=tv - tel intr-o secunda .. de exemplu tehnologia de gepon merge prin splitare optice mai exact semnalul pleaca  pe un singur fir si ajunge la 124-128  de oameni .. ce se intampla daca se taie in capatul strazi? Raspuns corect nu mai merge la nimeni pt ca semalul este splituti asta nu ar fii o problema insa zici u ca cei de la suport sunt cam praf ! Cei de la tehnic adica noua firma de  care se ocupa de problemele RDS saraci au 30-40 de def pe zi per echipa cum mai ajug si la mine azi ?sa imi repare nenorocitu de net si de tv . Oricum tot respectul pt Rds ca a ajuns ce a ajuns si ca acum se adreseaza ci celor de pe langa bucuresti si de peste tot din tara vor sa devina si sunt un operator national insa repet nu te imbata cu apa cald mai bine sa il ai u pe jiji din colt care iti da la 30 50 net si tv sa il suni si sa ii zici :auzi ma nu imi merge si mie asta trimiti si u pe cineva si sa vina cineva ... Eu va urez succes in alegerea opertoruli!

#42
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006

 xymzar, on 23rd November 2010, 23:01, said:

Cand, cand, cand. :) Nu de alta dar cu celalat m-am lamurit.
pentru 4 orase cred ca anul asta !

pentru Bucuresti si Ilfov din 2011

Edited by catalinman, 24 November 2010 - 00:06.


#43
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Si eu ma mut de la Romtelecom la RDS ..nu-i m-ai suport ...
  Cat despre problemele RDS :)) vai doamne ..stau clientii si cate 2 saptamani fara serviciu (PE CARE IL PLATESC ) din cauza ca nu au echipamente ... NICIODATA ....
  Debandada , dezorganizare , si durere in **** asta caracterizeaza RDS , dar in acest moment ei au ramas singura obtiune caci RTL, upl mic , intreruperi dese .

Edited by kifug, 24 November 2010 - 10:58.


#44
Armaq33

Armaq33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.11.2010
Salutare Baieti,

Pentru internet in Popesti Leordeni.... eu zic ca cel mai bine ar fi sa apelati totusi la Ivision.
Sunt de multi ani in locatie, au infrastructura super bine pusa la punct (fibre optice in aproape toata localitatea).

Am auzit si eu ca a ajuns si RDS-RCS in Popesti... Mie unul mi se pare o alegere buna DOAR pe parte de TV, cu internetul nu stiu ce sa zic.

Ivision chiar pot oferi internet de viteza mare, stabil, si uptime cat mai mare.

Spor la cautari !

#45
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
E bine veterane ca ne-ai anuntat :)) ... Nu e greu sa te inscrii si sa dai asa mesaje ?
       RDS trage doar fibra , telecomromania doar fibra noduri principale +clientii care doresc  , fastlink doar fibra noduri principale+clientii care doresc, romtelecom infrastructura noua fibra ... Eu zic sa aleaga pe cel mai bun , oferta cea mai buna , stabilitate maxima viteza maxima ... si fiecare alege ce doreste . Acu no fi ivision cel mai tare ..ci are avantajul (sau dezavantajul ca deh acum pierd clienti ) ca sunt primii din Popesti .
Locuitorii din Popesti trebuie sa fie incantati ca deabea acuma incepe batalia , si din pacate pentru aia care au fost primii o sa piarda o mare parte din clienti , desigur daca nu fac ceva oferte in favoarea clientului .

O zi buna , sper sa nu supar pe nimeni  cu ce am scris  .
  Si sper ca noi astia mici sa rezistam cat mai mult pe piata ... caci apoi pot sa puna ce pret doresc ei la abonament .

Edited by kifug, 25 November 2010 - 17:41.


#46
costinasandrei

costinasandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2010
Pt Cartier euroland se baga cineva sa intre pe piata acolo cu un pachet net tv? ar fi o investitie buna pt amindoua partile tinand cont ca se dezvolta rapid zona.

#47
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Pai acolo nu e nimic ? Ce zona e ? RDS-ul n-are de gand sa ajunga , ati facut cerere ?
O zi buna.

#48
interlinks

interlinks

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2010
Da-mi un mail cu nr de telefon si incerc sa trag eu fibra daca vrei.

#49
costinasandrei

costinasandrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.12.2010
Nu cred ca vine RDS-ul.

#50
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,509
  • Înscris: 16.12.2006
RDS deja cableaza in Popesti Leordeni ;)

sunt deja blocuri in care sunt active toate serviciile !

#51
The_Surfer

The_Surfer

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.07.2009
Nu va bagati Internet de la Telecomromania ... la inceput a mers bine dar acum au limitat banda de upload la greu atat pe extern cat si metropolitan .

http://www.speedtest.../1206205607.png
http://www.speedtest.../1206202968.png

Edited by The_Surfer, 17 March 2011 - 12:04.


#52
interlink-solutions

interlink-solutions

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.02.2011
--- INTER LINK SOLUTIONS ---
      internet si televiziune

Internet : extern pana la 10Mbps /Metropolitan pana la 100Mbps (nici o limitare) 35lei/luna
Televiziune : 61 Canale - 16lei/luna
Pachet internet+televiziune - 45lei/luna

Acoperire :
- Popesti Leordeni
- Aparatori Patriei (Berceni)

Contact : 0765.278.961 / 0728.779.869
Mail : [email protected] / [email protected]

#53
Robinet

Robinet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.02.2007

 The_Surfer, on 17th March 2011, 13:02, said:

Nu va bagati Internet de la Telecomromania ... la inceput a mers bine dar acum au limitat banda de upload la greu atat pe extern cat si metropolitan .

http://www.speedtest.../1206205607.png
http://www.speedtest.../1206202968.png
  
Ma si eu sunt client in popesti al lor si chiar sunt k acum ce sa zic sa te trimit sa inveti sa folosesti calculatorul sau internetul :))) Chiar u ai postat ca e k primul link este metropolitan si al doilea este extern nu cred ca stii sa faci diferenta sau poate trebuie sa mai inveti .Eu nu tin cu ei ca nu ma platesc insa inainte de a posta ceva ..e bine sa te documentezi ... si e simplu scrie ...bucuresti... new york sau poate ai inventat u o notiune noua a internetului nu vrei sa o brevetam sa luam  niste bani sa ne platim aboanemnete de 30 de lei de la Telecomromania unde ai 90 de mega de internet si 10 de international ....te pupa tata si ce nu stii da si u pe fratele nostru GOOGLE Si daca vrei Upload  sa faci bani ai face bine sa suni si sa ceri un abonament mai mare ... da asa ati invatat voi ca se fac bani in Romania pe japca.... sa va vad cand o sa fie 30 de euro abonamentul la toata lumea sa vedem atunci ce mai comentezi !

Edited by Robinet, 01 July 2011 - 22:49.


#54
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
Ce operatori sunt pe Laurentiu Raiciu? Tv-int-tel?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate