Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Internet in Popesti Leordeni

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
hadul

hadul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.10.2006

 interlinks, on 17th April 2010, 19:59, said:

Da stiu care e strada si se poate trage acolo!!
Da-mi un mail cu un numar de telefon si te sun pentru a ne intalni sa vad locatia mai exact.



pe paraul rece  ( continuarea dr. fermei ) aveti cablat? m-ar interesa si pe mine!

#20
interlinks

interlinks

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.03.2010
Da am trasa Fibra optica si pe acolo am nevoie daca se poate de date de contact pentru a stabili o intalnire la fata locului va rog daca  se poate sa imi dati un mail.
Va multumesc,



Mail: [email protected]

#21
eugenon

eugenon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.06.2007

View Postinterlinks, on 17th April 2010, 19:59, said:

Da stiu care e strada si se poate trage acolo!!
Da-mi un mail cu un numar de telefon si te sun pentru a ne intalni sa vad locatia mai exact.

Edited by argonaut, 22 November 2022 - 19:26.


#22
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Ca angajat al acestei firme ma vad nevoit sa va raspund .    
   Nu inteleg ce problema ai avut cu Fastlink , depinde unde ai sunat,  nu exista apeluri nepreluate la noi, rareori se intampla sa nu reusim sa preluam apelurile si atunci sunam pe toti cei care au sunat si au prins linia ocupata . Suportul tehnic este Non Stop, si isi fac datoria .
        In Popesti avem infrastructura de Fibra optica , capacitate suficienta , nu avem problema pe zona deoarece dezvoltam singuri reteaua nu am preluat nici o firma din zona astfel incat proiectul in dezvoltam in conditiile noastre de calitate .  
    Ofertele sunt variate de la abonamente Home pe FTP la abonamente pe fibra , costul instalarii il  suportam integral noi , plus oferta try-and-buy , o luna gratis sa te convingi ca beneficiezi de un serviciu de calitate .  Ne bazam foarte mult pe calitatea serviciului si din aceasta cauza iti dam posibilitatea sa incerci sa si renunti fara sa fi neoit sa platesti ceva , sau sa dai explicatii .
    De cand functionam pot sa ma laud ca nu am avut nici o reziliere din motive tehnice, rezilieri exista dar sunt independente de noi.
    Sunt angajat la aceasta firma si sunt in stare sa raspund la orice intrebare , pe forum sau privat .
    Ce ne propunem , sa schimbam perceptia despre "providerul de cartier" , sa oferim servicii de calitate la pretul lor just.

#23
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

Quote

Eu stau langa primarie  aveti acoperire acolo ? :

Salut ,eu personal am de la Telecomromania WWW.TELECOMROMANIA.RO stau pe Laurentiu Raiciu la Oltenitei Rezidential au venit au cablat blocul la interior si totul este in regula  stiu ca ei mai au si in Bucuresti si din ce am citit pe forum toata  lumea este multumita , la noi ai venit cu fibra si nu au cerut nimic la instalare .Cu toate ca au tras cabluri in  tot ansamblu
Ii recomand! Plus ca au in contract o clauza in care spun ca daca esti nemultumit  si ai motive intemeiate poti rezilia fara probleme . Surprinzator au fost cand le-am cerut nr de telefon fix la mine acasa si mi-au dat unul care incepea cu 021 / si  fara abonament .Eu  ii  recomand sper ca si voi sa aveti noroc


incearca www.telecomromania.ro
poti sa pui si niste teste de viteza am vazut ca si eu sunt sub acoperire la ei.

multumesc

#24
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Crezi ca mai stie parola la cont :) .... daca are contract are contract protocol angajat :) ...
Seara buna ...

#25
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
http://www.listafirm...oma_1572685.htm
         Acum am vazut si eu diploma ... Intradevar Fastlink face investitii majore .

Wk-end placut la toti ...

#26
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

 xtzy11, on 27th July 2010, 13:15, said:

Cele mai urate experiente le-am avut cu copii astia care vand internet ,in Bucuresti am avut  de la unu asa zis Fastlink unu de cartier a fost k o perioada apoi dezastru sunam .. nu mai raspundea nimeni apoi am ales ceva ziceau unii mai bun RDS ... de la astia nu ma asteaptam sa fie cine stie ce ma macar sa raspunda cineva la telefoane ,lucru care sa si intamplat ... nu a mai mers am sunat mi-au raspuns si degeaba am asteptat sa vina la mine 5 zile bataie de joc ce sa mai zic dezamagit total!Intr-un final m-am mutat de acolo  in Popesti pe strada Crinului . Nu ma asteptam sa gasesc nici aici mare firma de internet am decis sa imi iau vodafone ... el asa e k insa doar pentru un mail si un messenger ce sa fac imi trebuia ceva de viteaza normala si am decis sa dau pe google .Aici surpriza erau mai multi ca acolo unde stateam eu am sunat Ivision au zis ca vin ... nu a mai venit  nimeni .Intamplarea sa facut sa vad pe cineva tragand niste cabluri i-am abordat si mi-au zis ca sunt de la TelecomRomania .... cine mai sunt si astia :) am intrat pe net si i-am gasit am citit pe forum si aici si am zis ca merita incercat ... acum era marea dilema instalarea si costul ca nu mai era nimeni pe strada de la ei ! I-am sunat mi-a raspuns o voce feminina si mi-a spus ca se poate chiar daca sunt singurul pe strada si pot veni in maxim 24 de ore .In gandul meu am zis hai ma 24 de zile ce drq ... nu vreau sa sune a reclama ce zic eu aici insa cei de la firma asta de Cartier sa le zicem asa mau lasat cu gura cascata ..... la propriu a doua zi imi suna telefonul si .... erau ei Buna ziua in legatura cu instalarea noi suntem la poarta la dvs ...oauuu zic k am coborat si acum nu discutaseam niste lucruri care ma interesau ... instalarea ramasese 0 insa cei de la tehnic mi-au recomandat sa cer fibra in casa ca suporta firma 70% din cost ... am sunat de data asta mi-a raspus un tip .. i-am comunicat ca vreau fibra in casa si ca suport eu direct 30% din cost l-am luat asa pe fuga sa nu zica ceva ... k zice el am platit mi-am ales un abonment decent si acum va scriu aceasta parer ce sa zic ,,, fiecare isi alege unde sa se duca insa m-am simtiti nevoit sa comentez si sa le ofer nota 10 bravo baieti !!! Daca vrei sa incerci  :peacefingers: http:// www.telecomromania.ro
www.telecomromania.ro ia preluat cineva? ca le-am dat e-mail cica nu exista adresa de e-mail, am incercat sa ii sun, nu exista numerele de telefon :D    stie cineva cine i-a preluat? sau au dat faliment?

#27
johnalex09

johnalex09

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 709
  • Înscris: 17.09.2006

 xtzy11, on 13th October 2010, 16:38, said:

ai o problema cu falimentu sau asta e o gluma proasta de-a ta?:)) faci parte din grupul celor care se amuza din orice? TelecomRomania exista...chiar eu sunt clientul lor..si daca vrei sa beneficiezi si tu de cel mai bun internet din bucuresti si Popesti Leordeni este indicat sa suni la 0763 831 865 sau sa intri pe site-ul lor http://www.telecomromania.ro si iti garantez ca nu vei fi dezamagit.Eu nu le fac reclama insa sunt foarte multumit de serviciile lor de internet si televiziune si mizez pe cel mai bun internet de cartier de la la TelecomRomania.
am sunat la numarul de orange, la numarul de fix, am dat mail
numerele nu exista  e-mailul mi-a venit inapoi cu faild; am trimis e-mail de pe site si tot nimic :)); o sa ii sun si pe cosmote acum sa vedem poate raspunde careva

 johnalex09, on 13th October 2010, 18:10, said:

am sunat la numarul de orange, la numarul de fix, am dat mail
numerele nu exista  e-mailul mi-a venit inapoi cu faild; am trimis e-mail de pe site si tot nimic :)); o sa ii sun si pe cosmote acum sa vedem poate raspunde careva
da i-am sunat si pe numarul de telefon in 8 oct si nu mi-au raspuns

#28
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Salut , suna la numarul asta 0215697000 :D ...sigur iti raspunde cineva :D ... dar e alta firma ;) .

#29
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Pentru xtzy11 :
    Minti cu nerusinare cand ai scris ca ai avut internet de la FASTLINK , zi-mi te rog ca sa demonstrezi ca ai dreptate ce numar de contract ai avut .
    Daca continui sa minti pe forum potentialii clienti care speri tu ca vor venii in urma posturilor tale, isi vor da seama ca tot ce scrii e tot o minciuna , nu esti client esti angajat , nu e totul chiar roz ...
    Nu mai mintii ca nu asa iti vinzi produsul denigrand celalate firme care sunt in Popesti . iti poti lua comisionanele si in alt mod . Oricum nu suntem noi principala concurenta a voastra , noi ar trebuii sa colaboram la acest nivel nu sa ne dam suturi in fund ... ca de castigat cine crezi ca are ?
     Deci xtzy11 .... te rog uita contul asta , fa-ti unul care sa te reprezinte ca angajat si atrage cati ami multi , sigur S.T. o sa iti ofere o prima frumusica daca invetii sa vinzi si sa ai si rezultate pe masura .

PSS: cat a fost taxa de instalare pe fibra ... 30% din cat ... ;).
PSS : stiu ca locuiesti in Popesti , poate ne vedem la o cafea ..

#30
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
Asta vroiam sa clarific , ai zis ceva neadevarat si vroiam sa nu inducem lumea in eruare ...
  O zi buna si navigare placuta .

#31
Robinet

Robinet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 25.02.2007

 xtzy11, on 14th October 2010, 22:34, said:

Nu cred ca este locul potrivit sa iti dovedesti maiestria de investigator , nu  sunt angajat si nici nu castig nimic sa le vand produsele nu ma intereseaza ,nu face parte din ocupatia mea .Sunt un simplu client care a postat aici  ca am internet in popesti de la telecomromania .Vreau sa clarific ca este ultimul topic in care mai discut despre acest subiect il consider inchis din clipa asta.Cine doreste sa incerce serviciile de le voi sunt liberi sa o faca cine doreste sa incerce telecomromania poate sa o faca eu ma bucur de internetul prin fibra de le telecomromania si asa or sa se bucure si altii . Asa ca batailia asta  fara sens  cu mine nu cred ca are rost ,am  afirmat ceva, nu am vrut sa stric imaginea vostra .Repet daca cineva vrea sa fie client la voi o poate face suntem intr-o tara librea si asta ne da dreptul sa alegem si sa beneficiem de ce serviciipe care le  platim .Cat despre glumele proste pe care le postati voi acolo sub acoperire ca ati sunat la ei  ca nu va raspunde nimeni , afla de la mine ca au un sistem bine pus la punct  de tiketing asa ca si cazul tau este sa nu mai minti si sa  scrii aici ca ii cauti si nu ii gasesti . Daca vrei te invit la mine acasa sa vezi cum imi merge internetul si iti dau si avizul cat ma costat fibra ... 30% din 10 mil ... asa ca merita sa am ceva stabil .Imi pare bine ca ei au reusit sa devina subiect de scandal in doar 4 luni de la venirea in popesti felicit Telecomromania pentru tot si le mai multumesc inca odata pe acesta cale BRAVO .A si inca ceva vezi ca Fastlink au mai fost si altii in Bucuresti care au fost cumparati de Ilink asa ca nu este vb despre voi nu  stiu de ce te  superi asa  sau doar vrei sa stie lumea ca iti postezi numarul de telefon 0215697000 pe forum sa mai vinzi si u ceva .Abia astept sa vad cine castiga batalia asta dintre voi devine interesant si sper ca pe viitor sa fie in popesti 20 de firme dintre cele mai bune si cine ofera cele mai bune servicii sa castige!


Penibil ... hai ma sa fim seriosi

M-am amuzat si nu puteam sa nu raspund si eu. xtzy11 se pare ca rugaciunile tale au fost ascultate intr-o luna in popesti sau schimbat pe piata de telecom lucrurile din ce vad eu ...a venit Rds ... mai nou se aude un zvon ca cel mai mare operator din popesti nu dau nume da stiti voi cine sa vandut la next-gen ( ROMTELECOM) si ca acum in clipa asta sa da lovitura finala sau ma rog intr-un an 2 .Eu unul mai urmaresc pentru ca lucrez in domenui si imi place sa vad cum se misca treba .Nu conteaza cine imi furnizeaza mie internet sunt multumit mai ales ca acum mi-au  adus in casa si televiziune IPTV  k fara aplauze fara laude sa o tina tot asa .Cat despre ce se intampla la noi aici este intereseant sa ai de unde sa alegi .Romtelecom,next-gen(romtelecom),Upc ,rds,fast-link .viali.madnet,telecomromania.interlink si poate mai e cineva care mi-a scapat. Doar asta am vazut pe aici batalia e apriga si noi castigam din asta insa ii anunt pe operatori ca vor castiga doar prin respectare unor reguli stricte .Acum este alegerea fiecaruia unde sa se duca si ce sa faca cu bani lui ,oferta este  diversificata oamenii sunt si ei la fel .Totusi hai sa vedem cine ramane intr-un an o sa mai postez aici ca sa vedem daca mai creste sau mai scade numarul operatorilor .Succes  in alegerea celor care va vor  oferii serviciile dvs !

#32
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Pot sa-ti confirm ca RCS-RDS a intrat in Popesti-Leordeni !

De asemenea pentru cei interesati de ceva timp s-a intrat si in Voluntari, iar mai nou si in Chiajna !

#33
kifug

kifug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 21.10.2008
la naiba tot incerc sa iti dau PM robinet :)) ..nu stiu ce are ...
"ai ales ca acum mi-au adus in casa si televiziune IPTV k fara aplauze fara laude sa o tina tot as" , zi-mi si mie ce fel de iptv ? si cine sunt astia pe Pm sau aici daca vrei ...
Thx .

#34
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004

 catalinman, on 20th November 2010, 11:55, said:

Pot sa-ti confirm ca RCS-RDS a intrat in Popesti-Leordeni !
Si cu asta basta  :thumbup: , baieti eu zic ca trebuie sa fuzionati si sa oferiti servicii impecabile, altfel va "mananca" RCS-ul cu fulgi cu tot.

Acum serios vorbind nu prea este bine nici cu extinderea asta masiva a RCS-ului, trebuie sa mai ramana in zonele respective si ceva concurenta.

Edited by xymzar, 21 November 2010 - 20:59.


#35
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
pai eu il vad ca un lucru bun, abonatul are de castigat se aboneaza la cine vrea :D

intrarea intr-o zona noua nu se face neaparat prin cumpararea unei retele din zona respectiva, ci si prin extinderea propriu-zisa a firmei in zone noi :D

#36
Aruska007

Aruska007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.11.2009

 catalinman, on 21st November 2010, 22:11, said:

pai eu il vad ca un lucru bun, abonatul are de castigat se aboneaza la cine vrea :D

intrarea intr-o zona noua nu se face neaparat prin cumpararea unei retele din zona respectiva, ci si prin extinderea propriu-zisa a firmei in zone noi :D
Nu serios Rcs are fiberlink in Popesti? Eu unu am tot sunat pe la ei si zic ca nu au fiberlink aici :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate