Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

GPS SMAILO

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
NistorMarius

NistorMarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.06.2008
Salutare ! Mi-am luat acum cateva zile un GPS Smailo produs in Romania. Pana acum functioneaza ok, dar nu reusesc sa ma conectez din pc pe el. Defapt nici nu stiu daca merge. Daca cineva se pricepe la asa ceva as fi recunoscator sa ma ajute. Multumesc anticipat.

#2
cristian11

cristian11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,322
  • Înscris: 10.11.2006

View PostNistorMarius, on Jun 1 2008, 02:00, said:

Salutare ! Mi-am luat acum cateva zile un GPS Smailo produs in Romania. Pana acum functioneaza ok, dar nu reusesc sa ma conectez din pc pe el. Defapt nici nu stiu daca merge. Daca cineva se pricepe la asa ceva as fi recunoscator sa ma ajute. Multumesc anticipat.

dar in manual scrie ca se poate conecta?

#3
wildserb

wildserb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 13.08.2007
ai incercat cu activesync? este un freeware de la microsoft ..... cablu usb.......

#4
NistorMarius

NistorMarius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.06.2008

View Postwildserb, on Jun 2 2008, 13:28, said:

ai incercat cu activesync? este un freeware de la microsoft ..... cablu usb.......

Ti-as ramane dator cumva daca ma poti ajuta ... sunt paralel cu GPS-urile astea. Ideea ta cu activesync a mers. Da-mi te rog o adresa de mess sau o modalitate sa te pot contacta. Multumesc anticipat.

#5
Cornel Eugen Boca

Cornel Eugen Boca

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 10.01.2006
Salut, am un Smailo S2000 , m-am conectat la el cu PC-ul fara ActiveSync, la conectare imi spune ca a gasit un device nou, il instaleaza si apoi zice ca device-ul e gata sa fie folosit dar in Windows Explorer nu-mi apare nici un device nou...

Stie cineva ce e de facut?

Am incercat apoi prin Active Sync dar aici apare o alta problema, fisierele copiate cu PC-ul pe un card de memorie  si pus apoi cardul in Smailo numele folderelor se schimba parca ar fi scrise in chineza, revenind cu cardul in adaptorul de card conectat la PC numele folderelor raman tot asa ,,in chineza'' Din acest motiv orice tentativa de a face o rezerva (backup) din folderul SDMMC MAP aflat pe CD-ul livrat cu Smailo la cardul de memorie livrat cu aparatul devine imposibila.

Stie cineva care e explicatia la aceste anomalii si mai ales care e solutia pentru a reusi sa fac o dublura la SIMMCARD?


Attached File  Asa_arata_continutul_SIMMCARD_ului_bagat_in_PNA.JPG   126.99K   74 downloads

#6
mihaelappp

mihaelappp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.07.2014
Stie cineva de unde pot comanda un ecran pt un gps smailo?

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Pentru care dintre cele 100 de modele de smailo te intereseaza?

Mai bine ceri aici un GPS la 160 lei decat sa dai 100 lei pe ecran.

#8
mihaelappp

mihaelappp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.07.2014
Smailo hd 5.0 Ma gandeam ca exista un site unde gasesc ceva preturi la displayuri. In service au cerut 300 lei numai pe ecran. Mi s-a parut exagerat.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Te duce la 100 lei cel putin, in service ti-au cerut atat pt. ca nu vor sa ti-l repare si decat sa te refuze ei, mai bine sa-i refuzi tu.
Dupa cum ti-am spus, mai bine iti cumperi un alt aparat.

#10
mihaelappp

mihaelappp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 18.07.2014
Pai proprietarul totusi ar vrea sa il repare. (Nu e al meu gps). Stie cineva un site unde gasesc ecrane la comanda?

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
poti incerca pe aliexpress.com, vezi daca scrie pe display vreun model

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate