Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

AM si FM

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

View Postchatnoir401, on 19th August 2010, 06:44, said:

Asa mai sunt destui care asculta pe AM aceste posturi fie ca nu stiu ca le pot asculta si in FM sau detin receptoare radio vechi (cazuri mai rare).

Daca n-ar mai exista AM apoi cum d-zeu am  mai asculta posturi din Bulgaria,Ungaria,Rusia,Macedonia,Moldova
FM-ul e limitat doar la programele locale ale caror putere acapareaza alte statii mai indepartate, daca ar fi
sa ascultam un post din alt judet trebuie sa se inchida o statie locala s.a.m.d Doar in cazuri speciale cand exista propagare
dar ce folos, si ce audietie mai e si aia sa asculti de ex radio masr timp de 20 secunde ai' 2 minute.  :deadtongue:

#20
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Lasa ca nici cu AM-ul nu ma mandresc, asculta daca poti ziua pe lumina Radio Timisoara sau Radio Iasi de aici de la Constanta -canci, ca doar seara intra dupa lasarea intunericului, asa ca ce folos? Acum cand toata lumea are acces la net si la toate streamurile live, cine mai asculta pe AM in afara de persoanele din mediul rural Antena Satelor?  :lol:
Oricum, ca posturi straine ziua nu se prind aici pe litoral decat Radio Varna si TRT.

#21
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,222
  • Înscris: 13.06.2004
La țară poate nu există internet  :naughty:

#22
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
RADIO IASI e mai slab ca receptie in AM pe timpul zilei comparativ cu anii trecuti, dar cu toate acestea din Constanta l-am putut asculta la un nivel acceptabil si ziua.
TRT-ul de pe 702 kHz a revenit de cateva luni la vechii parametri dupa ce un timp a emis cu putere redusa.

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Nu exista net la tara, la cei batrani sigur nu, si exista si radiouri vechi cu care numai AM se poate asculta. Cunosc un om care toata viata lui a ascultat RRA pe medii pe un radio de buzunar cat ii ziua de lunga (are 61 de ani) si desi are FM Vest, nu poate asculta RRA pe FM pentru ca acel miniradio e prea petarda ca sa prinda bine emitatoarele RRA, care nu sunt locale/ in oras.

Edited by Neaceasca85, 27 August 2010 - 00:30.


#24
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Asa s-a obisnuit, stie ca-l gaseste acolo.
In schimb altii au inceput sa se invete si cu posturile din FM.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate