Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Telefoane compatibile Digi.Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#73
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postsebi_bv, on Apr 21 2008, 13:56, said:

Art 2 Modificarea duratei contractului:Durata contractului se modifica dupa urmatorul continut:
Contractul se incheie pe un termen de 2 ani, denumit in continuare "durata initiala". Dupa expirarea duratei initiale, se prelungeste pe termen nedeterminat.

Deci, atentie la ce semnati. Sunt sigur ca multi nu au stiut de anumite clauze!
Da, ok vad ca e ceva nou aici, dar nu ai zis daca ai celelalte servicii de net/catv mai demult sau le-ai cumparat pe toate la pachet acum?
Din cate am inteles, unii au primit oferte speciale la 45ron mult mai avantajoase decat cele standard, nu au specificat dar sigur era cu durata minima.

Oricum in spiritul posturilor scrise de wirespot  :D, orice contract poate fi anulat daca serviciul nu functioneaza cum trebuie sau au loc modificari abuzive  :peacefingers:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
drifter Huawei este un producator OEM, modelul de la Alcatel este produs tot de Huawei dupa cerintele Alcatel, model iarasi derivat din U120 sau invers(?). Alcatel au avut nevoie de un model 3G ieftin au dat comanda la Huawei si le-au propus modelul asta, au pus brandul Alcatel si cu asta basta! Apoi a venit RDS, a vrut si el rapid in jur de 1milion de terminale(dintre toate prb U1220s se putea fabrica cel mai rapid!), l-a mai ieftinit pe unde s-a putut(in nici un caz n-au scos camera dupa fabricatie=fara sens si consumator de timp si bani), au pus brandul Digi.Mobil si atat.
Nu confunda Huawei cu faimosii clonatori nomazi care umbla din fabrica in fabrica si au ca durata de viata max. 48ore, poate la inceput au fost incurajati de statul chinez sa copieze dar acum, fie ca iti vine sa crezi sau nu, au propriile departemente de R&D si activeaza in foarte multe domenii.
Referitor la terminale mobile si eventuale asemanari: una e sa clonezi alta e sa adopti o formula de succes

P.S. Mai in gluma mai in serios sa ne asteptam la un Huawei 0001s cu ecran monocrom? Hai stiu ca se poate un telefon 3G sub 30euro :D

Edited by Blackhawk, 21 April 2008 - 13:28.


#74
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Devenim cam off-topic cu discutia despre contract...pe aici!Pai este contract sau act aditional?!Ar fi interesant de discutat d.p.d.v juridic faza...! :huh: Conditia este pusa si cazul vechilor abonati de cablu+telefon se pare!

Edited by arab, 21 April 2008 - 13:29.


#75
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006

View PostBlackhawk, on Apr 21 2008, 11:10, said:

P.S. Mai in gluma mai in serios sa ne asteptam la un Huawei 0001s cu ecran monocrom? Hai stiu ca se poate un telefon 3G sub 30euro :D

Sariti cu un huawei monocrom, 3g ,cu modem, caci de apel video nu voi avea nevoie daca dau drumul la internetul mobil.  :lol:
@ blackhawk: guguuui la avatar, cat imi place :clapping:

Edited by nicu13, 21 April 2008 - 14:24.


#76
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
O firma care investeste in cercetare si dezvoltare 3G nu lanseaza un singur model de telefon 3G.
Telefoanele (u1220s, u120, OT-S920) sunt facute de Huawei in China in mod cert.

#77
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Telefonul respectiv (cred eu, fara sa am vreo dovada) nu-l face nici Huawei nici Alcatel ci vreun garaj mai mare de prin China; intamplator au cumparat ambii acelasi telefon.

#78
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Legat de cntract. Nu am la pachet nimic, desi am si CATV(extra), si net (25) si telefon fix. Nu ma deranjeaza acea clauza contractuala.
Nu este chiar un contract, ci un act aditional. Am vaut ceva despre pachete aici http://www.rdstel.ro...e_servicii.html

Apropo, cred ca offtopicul nu este atat de grav daca este constructiv.

Revenind la telefoane....se pare ca nimeni nu este de acord cu mine ca macar arata bine telefoanele, cel putin fata de nokia 1100 sau 1101 sau cat o fi. Apreciez extraordinar bateria. 800 mAh...este foarte puternica. Eu pe SE am de 800-900 (nu-l mai desfac acum) si are autonomie de 4 zile, in conditii normale (sa zicem 15-20 de minute vorbite in 4 zile).
E chiar enervanta bateria ca nu se mai descarca ca sa-l pun la incarcat si sa va spun in cat timp se incarca si alte comantarii!

Si inca un pic de offtopic...oare cum se citeste Huawei?

#79
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postsebi_bv, on Apr 21 2008, 16:21, said:

Revenind la telefoane....se pare ca nimeni nu este de acord cu mine ca macar arata bine telefoanele, cel putin fata de nokia 1100 sau 1101 sau cat o fi. Apreciez extraordinar bateria. 800 mAh...este foarte puternica.
Cum sa nu arate bine(am 2610 :P ). Acum.. exista mai multe feluri de bine, dar cred ca este foarte multa lume care isi dorea un telefon 3G sa arate asa de "bine", era enervant sa platesti peste 110euro pe un telefon cu sute de functii dar sa nu ai nevoie de ele. Asa la 45euro=167ron poate chiar l-as cumpara daca mai dau o cartela. Daca are aceeasi baterie si putere semnal e si mai bine. :D

Urmatorul pe lista ar fi LG KU250 la pret aproape dublu 290ron, dar are Bluetooth, camera 1.3MP, camera VGA(videoconferinta), acelasi modem 3G, MP3 etc http://www.gsmarena...._ku250-1877.php

Edited by Blackhawk, 21 April 2008 - 15:51.


#80
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Motorola C975 e destul de ieftin dar se gaseste rar! :P

#81
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Are un cunoscut C975, dar degeaba, tine putin bateria. Si este ditamai caramida.

Edited by nicu13, 21 April 2008 - 16:16.


#82
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
LG-ul nu-l gasesc.
Arab, nu mai stiu, si nu mai citesc inca o data 3 pagini de forum (am terminat de citit 17 si nu mai vreau). Tu ai primit telefonul?
La mine nu merge inca serv cost control!
Mai astept!
Excelenta treaba cu rediretionarea!

Repet, maine as renunta la VDF daca ar putea si prietena mea incehia un contract.
PS este semnal digi in BOD (brasov)? In rasnov am inteles ca merge...si paca si codlea. Poate oare cineva confirma?

Edited by sebi_bv, 21 April 2008 - 17:22.


#83
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Vezi threadul cu Digi mobil.
Se pot încehia contracte doar pntru telefonie mobilă, dar nu știu dacă se pot încheia încă în afara orașelor Oradea și Arad, deci este o deplasare de făcut.

#84
Sou

Sou

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 05.03.2008
Incredibil cat e de ieftin: http://www.mediadot....l-lg-ku250.html

#85
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Da, am vazut. Oricum, m-am mai gandit, cel putin eu, astept sa merg la mare, si apoi in functie de banii ramasi poate imi iau ceva mai calumea. Am ramas un pic atras de N73....
Am verificat topicul acela...localitatea dorita de mine....nu-i. Si nu va fi, decat daca ar prinde semnal din BV (vro 10 KM in linie drepta...deci cam imposibil)...pot sa-mi iau gandul!


@  Blackhawk   Lasa ca e bun si ala!

Edited by sebi_bv, 21 April 2008 - 22:39.


#86
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostSou, on Apr 21 2008, 23:35, said:

Incredibil cat e de ieftin: http://www.mediadot....l-lg-ku250.html
Pentru cei care l-au testat/il au pot sa-si dea cu parerea aici http://forum.softped...howtopic=382428

Cand o sa se raspandeasca poate facem un topic si pt Huawei 1000s, in felul lui este deosebit ;)

Edited by Blackhawk, 21 April 2008 - 22:55.


#87
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Da, eu m-am gandit si cred ca il voi schimba pana la urma cu un N73. Imi place foarte mult cum arata...cel putin in poze.
H 1000s...ce sa zic...m-am chinuit sa-i descarc bateria...cred ca are o baterie super!

#88
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
Toate modelele de până acum au dat dovadă de o autonomie a bateriei exceptională, mai ales pentru un tel 3g, clasându-se astfel, chiar și luând în considerare "prețul" (suma aceea plătită în caz de ghinion) printre cele mai rentabile mobile 3g, următoarele modele de la alte firme - în ordinea prețului - au prețuri mai mari, dotări similare sau mai slabe și baterii varză.

#89
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Deci are modem noul 1000S? Daca nu, atunci sa ne asteptam la niste modemuri separat  :naughty: stiti voi de ce e bine, HSDPA.. poate

Edited by Blackhawk, 22 April 2008 - 11:26.


#90
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Dupa cum am mai spus, nu stiu ce inseamna HSDPA....am gasit ceva pe wikipedia dar nu am rabdare sa citesc tot!
Da, are modem.
Ar fi una sa putem sa stam conectati non-stop prin mobil....ca sigur dau astia faliment!

Si da, bateria este excelenta...evident ca cel putin pe al meu, un consum exagerat nu isi are nici o expicatie!

Edited by sebi_bv, 22 April 2008 - 19:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate