Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Telefoane compatibile Digi.Mobil

- - - - -
  • Please log in to reply
200 replies to this topic

#19
ekumax

ekumax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 01.02.2008

View Postarab, on Apr 19 2008, 21:06, said:

Am gasit cu greu ceva...intrati aici!Se pare ca exista noul model si are HSDPA(UTRA FDDI)! :clapping:

SE p990i  merge...

#20
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Imi cer scuze pentru intarziere. Pozele le fac in 5 minute si revin.
Este prastie tel-ul. Doar designul este placut! Bine, acum facand raportul pret/calitate, unde pretul este 0, raportul este extraoridinar de bun :). Sunt foarte multumit.
In Brasov, in Metro 1 este semnal foarte slab dar se poate vorbi! In carrefour este mort.

Mii de scuze ca le-am pus asa, insa imageshack mergea prea greu si ma grabesc!

Daca sunt probleme sa-mi spuneti!

https://www.mediafire.com/?zmwxt152m1j

Deja deviem. Care ar fi cel mai ieftin telefon care stie sa lucreze in 2.1?

Edited by sebi_bv, 20 April 2008 - 13:39.


#21
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Confirma-ne mai intai ca e un Huawei U1000s...! :P

Edited by arab, 20 April 2008 - 13:26.


#22
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ai dreptate...e nasol rau!Ai si ceva caracteristici la el?Nu te supara dar pun eu pozele pe forum! :)  Macar accepta card?Te rog sa mai faci si o poza la baterie!

Attached Files


Edited by arab, 20 April 2008 - 14:13.


#23
jeekxoo

jeekxoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 04.07.2005
Din ultima poza bateria pare identica cu cea de la u1220s.
Model: HBU83S: 800mAh
Interesant de aflat daca intradevar are HSDPA. :closedeyes:

#24
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Display-ul e mai mic parca si rezolutia e mai mica!Ar fi fain sa aibe HSDPA macar!Poate ne "lumineaza" Sebi! Sa vezi ca n-o sa gasim soft pentru el! :madanimated:

Edited by arab, 20 April 2008 - 15:15.


#25
telecomro

telecomro

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 608
  • Înscris: 08.04.2008
Pai au inceput sa cumpere telefoane din ce in ce mai slabe si ieftine ....se vede ca au terminat banii de la banci.

U1220s era lux pe langa asta ....

#26
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Mai, nu fiti rai. Ca si design nu e rau...sau cel putin mie imi place. ca sic aracteristici si meniu, este praf. Dar este moca.
Bateria nu stiu cat tine dar se pare ca duce destul.
Caracteristici?
Sa vedem, mai in gluma, mai ins erios:
-polifonice
-permite apeluri voce :)
-sms
-calendar
-calculator
-alarma

Slot pentru card? Ce e ala? Sau mai bine zis ce sa faca cu el? Neavand camera sau playe de orice culoare, un slot pentru card ar fi de prisos.
De-asta vreau sa imi iau un alt telefon. Nu sunt genul care sa vrea telefon ultimul racnet dar....imi place sa fie ceva dragut. Acum am un z710 si sunt f multumit de el...deci astea sunt standardele mele!
De-asta acum o sa caut cea mai convenabila metoda de a-mi lua un tel! Chiar si second (desi nu am luat niciodata asa ceva).

[ http://img142.imageshack.us/img142/1366/p1090486fj7.th.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


LE nu stiu ce inseamna HSDPA!

Edited by sebi_bv, 20 April 2008 - 17:32.


#27
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Si eu care traiam cu impresia ca U1220 s e naspa :) Cind a vazut aceasta grozavie U1000S aici pe forum am ramas socat, din poze nici ecranul nu mai e tft ci pare a fi un cstn ordinar. Eu sper sa apara si varianta U 0000S cum e telefonul ala de la motorola motofone f3 :) In ritmul asta sigur o sa dea numai cartele si cu telefonul se descurca fiecare cum poate.

#28
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Corect...ecranul pare(aproape sigur) un CSTN!  :lol: Pai sa stii ca era mai bine sa dea numai cartele...mergea mai repede "imparteala",dar nu-si atingeau target-ul minim de clienti,nu toata lumea isi permite un 3G! :P

Edited by arab, 20 April 2008 - 18:00.


#29
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Nu stiu ce este un CSTN. Poza a iesit destul de rau, iar unde este albam sters eu un numar...de fapt era Info Celula....
Eu in acest moment nu imi perimt un 3G, insa daca nu-mi dadeau telefon, a 2-a zi imi cumparam...atunci imi permiteam :).

#30
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Ecranul CSTN este muuulttt mai slab calitativ decit un ecran cu tehnologie TFT dar e mai ieftin. In concluzie se vede mult mai prost si culorile sunt pale decit la un display TFT.

#31
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,184
  • Înscris: 07.08.2003
Merge pe SE P1i

#32
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postarab, on Apr 20 2008, 17:58, said:

Corect...ecranul pare(aproape sigur) un CSTN!  :lol: Pai sa stii ca era mai bine sa dea numai cartele...mergea mai repede "imparteala",dar nu-si atingeau target-ul minim de clienti,nu toata lumea isi permite un 3G! :P
Discutiile astea s-au mai purtat.  :peacefingers:

Telefonul Huawei 1000s este un telefon excelent prin prisma pretului. Un telefon 3G vine destul de scump pe piata(datorita tuturor gadgeturilor cu care vine mai mult), aparatia acestui telefon foarte ieftin 1000s este binevenita, doar in aceasta conjunctura fiind posibila(comenzi de ordinul sutelor de mii) introducerea unui model 3G cu asemenea caracteristici "naspa", dar foarte ieftin.

Din punct de vedere contractual RDS isi indeplineste obligatiile: asigura clientului accesul la serviciul de voce si probabil date!

Nu uitati ca sunt destui care inca mai folosesc caramizile Nokia sau modele Nokia 1100i. Orice comentarii rautaciose la adresa acestui telefon(usor de inlocuit cu unul potrivit exigentelor si nevoilor tale) sunt de prisos. Tot ce mai conteaza ar fi receptia si viata bateriei, restul MOFTURI  <_<

Edited by Blackhawk, 20 April 2008 - 19:26.


#33
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Da-le incolo de haweiuri. In ele stateam eu. Sa imi rds usimuri pe abonament separat. Benq ef81 nu se mai gaseste, dar nokia 6151 este super pentru digimobil. Garantez eu.

#34
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mai eu am un N73 si nu ma prea intereseaza ce imi ofera RDS-ul,mie imi trebuie cartela doar!Totusi este de luat in considerare discrepanta facuta intre clienti! :P

#35
sebi_bv

sebi_bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.07.2006
Nicu, este ok nokia de care spui dar, eu momentan nu imi perit asa ceva. Mi-am luat LCD de 22, placa de baza, cpu, placa video, rami...si chiar sunt lefter.
Mi-as fi luat un tel de doamne ajuta la prelungire de ab la vodafone pana in 150 de lei. Nimic mai scump. dar nu prea gasesti.
Ma voi limita la acel telefon. Si da, aveti dreptate...fata de nokia 1100 este un telefon super! parerea mea!Are polifonice, ecran color, design mult mai placut.
Oricum, am auzit ca prin august ar fi o lansare oficiala a lui digi.mobil Pacat ca prietena mea nu este din bv si nu are rds....ca daca avea....zbura de mult voda de la noi. Oricum, eu sunt foarte multumit de acest serviciu. Se aude bine, sunet clar, am facut si o redirectionare de pe fix pe mobil. Este tare. sa vedem factura :D.


Cred ca ultimii clienti vor primi un sim, pe care sunt legate 6 fire, cu un difuzor (care sa tina loc si de microfon) si o baterie! Ce rau sunt!

Edited by sebi_bv, 20 April 2008 - 19:52.


#36
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Ati vazut careva telul asta pe undeva?Seamana leit cu Huawei U1220s! :naughty:E un OT-S920

Attached Files


Edited by arab, 20 April 2008 - 19:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate