Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

CISS - pt ce impimante cauti?

- - - - -
  • Please log in to reply
435 replies to this topic

#397
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 Maneleist, on 08 octombrie 2013 - 18:06, said:

...te atentionez Sistemul CISS costa 129.00 lei nu 80 lei cum zici tu...
Iar eu îți spun că nu ai căutat nici tu bine, în fapt cu tot cu cerneală și transport îl găsești și la 102lei...

#398
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 scaiba, on 08 octombrie 2013 - 21:06, said:

Iar eu îţi spun că nu ai căutat nici tu bine, în fapt cu tot cu cerneală şi transport îl găseşti şi la 102lei...


Mai lamurit. Desteptule. fa umpic de calcule. 1 la mana e mult mai scump decat ceea ce iti voi arata eu daca vrei sa iei goale http://www.cartuseri...0713-t0714.html si pe langa asta te costa toate 4 cerneale inca vreo 50 lei. Mai lamurit. Nu tesupara. fa ce vrei. Ceea ce vrei tu te duce in jur de 170 lei cu tot. Daca faci ca mine te costa 159 lei cu cerneala si cu cip. Ai vrut sa o faci pe viteazul dar din pacate (...) Hmmmm da. Ce sa zic de cat te salut si te sfatuesc sa mai iei teapa.

#399
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Posts: 12,602
  • Înscris: 03.11.2006

 Maneleist, on 08 octombrie 2013 - 23:25, said:

Mai lamurit. Desteptule. fa umpic de calcule...

Cu adevărat este greu...
Asta plus asta egal 102lei.

ps: încercă să păstrezi un ton decent al discuției, fără "deșteptule", "viteazule" ori cum îți va mai veni...
Te rog.

#400
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
A, si daca ar scrie corect, ar mai fi o treaba.

LE: fain pretul la ciss!

Edited by Lucian_M, 09 October 2013 - 07:26.


#401
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 scaiba, on 09 octombrie 2013 - 06:24, said:

Cu adevărat este greu...
Asta plus asta egal 102lei.

ps: încercă să păstrezi un ton decent al discuţiei, fără "deşteptule", "viteazule" ori cum îţi va mai veni...
Te rog.


Pai nu te-am jicnit dar ai cautat sa spui ca uite nu stiu cum  (...) ai aratat niste preturi de te pisai pe ele. Eu daca ti-am aratat ca stiu de unde si cum era mai bine. Te sfatuesc sa iei de unde vrei. dar cel putin tu trebuiea sa intelegi de la sine. sa faci o diferenta. Cum puteai da tu 120 lei pe Ciss cartuse goale acesti bani? de unde ti-am aratat eu dadeai in jur de 60 lei. daca voiai goale.

 Lucian_M, on 09 octombrie 2013 - 07:25, said:

A, si daca ar scrie corect, ar mai fi o treaba.

LE: fain pretul la ciss!


Tu ce nu ai inteles? vrei sa iti desenez? Daca nu te-ai referit la mine atunci imi cer scuze. Te salut

#402
draku

draku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 22.11.2003
salutare
am un multifunctional hp deskjet f4180 cu 2 cartuse, color (cym) si negru, caruia i-am adaptat un sistem ciss
cu toate incercarile mele, cartusul negru si compartimentul yellow din cel color nu raman amorsate (cerneala se retrage inapoi pe capilar)
magenta si cyan sunt ok
am incercat mai multe variante gasite pe youtube, dar fara succes
vreo idee?
multumesc

#403
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 draku, on 31 octombrie 2013 - 21:47, said:

salutare
am un multifunctional hp deskjet f4180 cu 2 cartuse, color (cym) si negru, caruia i-am adaptat un sistem ciss
cu toate incercarile mele, cartusul negru si compartimentul yellow din cel color nu raman amorsate (cerneala se retrage inapoi pe capilar)
magenta si cyan sunt ok
am incercat mai multe variante gasite pe youtube, dar fara succes
vreo idee?
multumesc


Va salut/Te salut. va dau un anunt la toti. Deci te rog tare mult distribuie acest anut la cati mai multi. Nu va mai luati Sistem CISS indiferent de ce model. Eu miam luat un Sistem CISS HP634 mia stricat imprimanta HP DeskJet 3070A (nu mai printa negru de loc) Am returnat CISS-ul. Si mi-am luat alt Sistem CISS (pt. a doua oara) HP 655 pt. Imprimanta noua HP DeskJet 4615 si era gata sa imi strice si o anua imprimanta. Deci am returnat si acest Sistem CISS pt. adoyua oara si am zis ca nu mai iau in viata mea asa ceva..

Problema A Sistemului CISS:
- Ramane aer in furtunase
- Se usuca cat mai repede
- Curge in rezervorul imprimante cat mai mult tusi

#404
ags

ags

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.02.2013
Salut!  Maneleist, poate ne informezi si de unde ai luat CISS-ul.

#405
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 ags, on 01 noiembrie 2013 - 08:27, said:

Salut!  Maneleist, poate ne informezi si de unde ai luat CISS-ul.

Sistemul CISS am luat de doua ori de pe site-ul cartuseria.ro http://www.cartuseria.ro/ Iei se tot laudau ca nu au mai avut probleme cu nimeni. Dar va jur ca veti regreta cu totii daca faceti graseala de acumpara Sistem CISS si banuesc ca de ori unde iei cred ca e la fel. Nu bag mana in foc pt. alte site-uri (si desi seamana la fel)

#406
ags

ags

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.02.2013
eu am de vreo doi ani ciss pt Epson sx410 cu 4 culori si nu prea am avut cine stie ce probleme. Cred ca este diferenta mare intre cissurile pentru imprimante care au un singur cartus care are cele trei culori (Y,M,C). Eu am cumparat de la cissmarket. Au si service pentru echipamentele cumparate de la ei.

#407
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 ags, on 01 noiembrie 2013 - 09:50, said:

eu am de vreo doi ani ciss pt Epson sx410 cu 4 culori si nu prea am avut cine stie ce probleme. Cred ca este diferenta mare intre cissurile pentru imprimante care au un singur cartus care are cele trei culori (Y,M,C). Eu am cumparat de la cissmarket. Au si service pentru echipamentele cumparate de la ei.

Ma indoiesc ca nu ai avut asa mari probleme. Ma rog. Eu am am avut mari probleme si la ambele Imprimante sunt cu 4 cartuse. HP Deskjet 3070A care deja mi-ea stricat capul de Printare si la HP Deskjet 4615 era pe cat sa imi strice si aceasta imprimanta. Cum se manifesta aceasta problema la mine? 1 In momentul instalarii CISS-ului. puneai mai intai cartusele si dupaia scoteai cele mici de cauciuc si puneati Filtrele de aer si curgea in prostie cerneala cand i-am dat prima printare de test. Si am zis stiu ca dau 45-50 lei numai pe un cartusi dar stiu ca nu mai iau in viata mea asa prosti.

Edited by Maneleist, 01 November 2013 - 09:57.


#408
draku

draku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,259
  • Înscris: 22.11.2003
logic gandind, ciss-ul nu are cum sa iti strice capul de printare (mai ales ca acesta e separat de cartus)
poate doar cerneala de proasta calitate sau o manipulare/operatiune gresita a ta.
am vazut pe youtube instructiuni de instalare diferite de ce povestesti tu, dar orice este posibil (vezi cazul meu)

ca sa-ti umple imprimanta de cerneala, da, se poate
multumesc pentru sfat

eu inca mai astept sugestii de la cei care s-au lovit de aceasta problema

#409
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 draku, on 01 noiembrie 2013 - 10:38, said:

logic gandind, ciss-ul nu are cum sa iti strice capul de printare (mai ales ca acesta e separat de cartus)
poate doar cerneala de proasta calitate sau o manipulare/operatiune gresita a ta.
am vazut pe youtube instructiuni de instalare diferite de ce povestesti tu, dar orice este posibil (vezi cazul meu)

ca sa-ti umple imprimanta de cerneala, da, se poate
multumesc pentru sfat

eu inca mai astept sugestii de la cei care s-au lovit de aceasta problema


Nu iti mai zic nimic. face pe propia raspundetrii. Te salut. mi-asi dori ca daca asi avea dreptate din zisele mele te rog sa te rogi pt. mine incazul daca vei pati si tu la fel. Te salut

#410
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Am CISS de cativa ani, luat de la cissexpert. Merge perfect.

Daca tie nu iti merge, asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu sfaturi cel putin aiurea pe net.

Edited by Lucian_M, 01 November 2013 - 15:18.


#411
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009

 Lucian_M, on 01 noiembrie 2013 - 15:02, said:

Am CISS de cativa ani, luat de la cissexpert. Merge perfect.

Daca tie nu iti merge, asta nu inseamna ca trebuie sa arunci cu sfaturi cel putin aiurea pe net.

Ești a doua persoana care nu te vaiti. Deci mă faci sa cred ca numai de unde am luat sunt neseriosi. De unde am luat se numeste cartuseria.ro ori cum imi este frica sa iau de ori unde nu mai imi trebuie in viata mea așa ceva. Bafta ce sa zic

#412
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Sorry, eu am o imprimanta serioasa, care se preteaza la sistem ciss. Este modelul p50 de la Epson.

Conteaza FOARTE MULT cerneala folosita. De la inceput am folosit Inktec, cu rezultate foarte bune. O singura data am pus un jeg infect de la amddigital si era sa imi busesc si eu capul de printare. Caut pozele cu infectiile de cerneluri de la amddigital, ca sa le uploadez.


LE: exact in halul asta au ajuns, era coletul inundat de cerneala, am jurat ca nu mai iau de acolo niciun produs.

Attached Files


Edited by Lucian_M, 01 November 2013 - 15:34.


#413
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Adevarat sandviș!
Macar a mai ramas ceva cerneala in tuburile alea sau au curs in intregime?
Azi am schimbat cerneala (HP) - am trecut pe inkStar (de la Inktec)... si deja mi se pare ca negru nu prea e negru -, iar la listare pe normal (nu Fast Draft)... pare a fi un fel de gri ceva mai inchis.Posted Image  Posted Image

Edited by GabytzuX08, 01 November 2013 - 21:20.


#414
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Ala rosu si cu ala galben erau cam pe 2/3. Le-au sigilat aia cu scotch, deci a iesit o treaba beton, daca mai dura cateva zile livrarea (ca au stat cam 3 zile la curier), daca mai prindeam jumatate din cantitate, era bine. Efectiv cartonul era moale, curierul se speriase si l-a pus intr-o punga, dupa care m-a sunat sa ma intrebe daca e ceva toxic, ca lui ii curge un lichid colorat prin masina.

Cu inktek negru e chiar NEGRU. Pe hartie foto ies pozele foarte bine. Eu am prins o oferta de la Lidl, United Office, 9600 dpi, 280g/mp. E ceva gen Epson premium glossy, o hartie absolut perfecta pentru poze, coperti si nu numai. Am luat prima data un top de 50 bc la 25 lei (eram sceptic), apoi am rugat un prieten din oras sa mai puna laba pe inca 4 topuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate