Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Steaua - Rapid 3-0

- - - - -
  • Please log in to reply
296 replies to this topic

#199
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
Invoca regulamente ireale.
Nu exista asa ceva, in nici un regulament romanesc.

Manevra asta, de a ridica Steaua in mod abuziv, va avea consecinte imense, primul care o va simti,va fi Becali.

#200
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View PostBobby_ro, on Mar 27 2008, 00:35, said:

De ce nu se aplica acele reguli tot timpul? la meciul ala a lui poli cand la strans ganea pe ala de gat nu sa oprit meciul, la alte meciuri cand s-au aruncat pana si cu scaune pe teren nu s-au oprit meciurile, etc, etc, etc, etc .... de ce sa trezit tocmai ACUM sa aplice regulamentul? a, e cum vrea muschiu` (stelist al) arbitrului, aha, ce linistit ma simt  :death: . Apropo, tot la meciul Rapid - steaua s-au aruncat cu obiecte in teren si in prima repriza! nu sa suspendat regulamentar 3 minute, nu sa facut nimic pana hop tzop dintr-o data ia venit sa le faca pe toate-odata (de data asta la scorul de 0 - 1) si sa se anunte la statie sa nu se mai arunce si sa dea alea 3 minute regulamentare si sa suspende partida!! asa la foc automat :deadtongue: , dar repede ca atunci era momentul.

Un arbitraj total neprofesionist chiar dupa regulamentele alea pe care le tot invocati.
Iar cand se va incepe constrocutia de autostrazi in Romania vom fi nemultumiti ca se construiesc autostrazi in acel moment. Daca nu le'am facut in trecut de ce sa le mai facem.

#201
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
nu cred ca momentul ales de a construi autostrazile va nemultumi/dezavantaja pe cineva, nu? exemplul e prost ales si, de fapt, nu prea poti gasi unul in favoarea ta, pt ca nu exista. in momentul in care 100 trec pe rosu, ti se pare normal sa te pedepseasca pe tine pt ca nu ai putut frana la galben?

explicatii:
rosu-situatii mult mai grave petrecute in fotbalul romanesc inaintea acestui meci. unele chiar pe ghencea, giulesti, dinamo etc
galben- situatia din meciul de pe giulesti care cu siguranta nu a fost cea mai grava din ultima vreme

oricum, rapidul nu a sustinut niciodata ca nu ar trebui pedepsiti suporterii (suspendare teren, amenda pt club), dar ce vina are echipa?

#202
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Genial. Imi da acelasi exemplu ca bobico.

Daca o autostrada este construita in sudul tarii, crezi ca cei din nord vor fi multumiti sau avantajati?

#203
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
io nu inteleg ce e atat de discutat in privinta asta!? nu inteleg iarasi ce vrea milogul ala de copos?

#204
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007
Milogul vrea sa se aplice regulamnetul in mod corect.
In cazul asta e clar, meciul se va relua din min 74

Daca voi aveti alta opinie, o respect, dar aveti grija sa argumentati cu pasaje din regulament...

#205
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View PostTIC, on Mar 27 2008, 10:58, said:

io nu inteleg ce e atat de discutat in privinta asta!? nu inteleg iarasi ce vrea milogul ala de copos?
Millogul de Copos?  :lol: , milogi erau aia in ros - albastru care se gudurau pe langa Deaconu gesticuland si sugerand-ui sa opreasca meciul  :coolspeak: , astia is milogii.

#206
jihadu

jihadu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,377
  • Înscris: 19.01.2007

View PostTIC, on Mar 27 2008, 10:58, said:

io nu inteleg ce e atat de discutat in privinta asta!? nu inteleg iarasi ce vrea milogul ala de copos?


Milogul de Fecali care vrea trei puncte nemuncite? :thumbdown:

#207
gica0

gica0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 03.07.2007

View PostScumpicuta, on Mar 27 2008, 12:12, said:

Milogul vrea sa se aplice regulamnetul in mod corect.
In cazul asta e clar, meciul se va relua din min 74

Daca voi aveti alta opinie, o respect, dar aveti grija sa argumentati cu pasaje din regulament...
@Scumpicuta  vad ca tot aberezi de ceva timp.Regulamentul, asa cum e , prost,copiat,etc. spune clar cand se pierde cu 3-0 si ca nu exista rejucare; comisia va da 3 puncte stelistilor pt. ca nu exista alternativa, chiar daca asta nu convine nici macar suporterilor stelisti care pun pe primul plan onoarea. Dar nu asta e problema,si nici huliganismul nu se discuta aici, ci Deaconu. El e vedeta, a procedat "corect",cunoaste hartoagele, o fi pui de stelist dar....cand a dus sirena la gurita a realizat ca da meciul Stelei, da sau nu? Eu cred ca da; si mi-e clar ca Base a decorat o "zdreanta" de om. (vorba lui Gigi). Pacat.

#208
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,447
  • Înscris: 04.05.2006
In masura in care ....de ani buni ma mai intereseaza acest fenomen sub-social numit impropriu sport (este de fapt o mare afacere pentru cei implicati direct si o sursa de incasat-dat pumni in gura pentru ....sa zicem "suporteri") ma consider fan Steaua. Dar, reactia lor la aceasta faza, ma face sa incep sa-i desconsider ....sunt profund dezamagit de ei. E adevarat, totul se invarte in jurul banilor, in cazul fotbalistilor fiind vorba de bani foarte multi. Dar....totusi, onoarea nu mai exista? Si sportivitatea? Si fair -play-ul? Chiar nu mai au nimic de-a face aceste notiuni cu fotbalul? Decizia lui Deaconu, mi se pare una curajoasa si potrivita pentru gradina zoologica in care s-a transformat fotbalul......pentru decizia asta il felicit sincer. Dar....Steaua nu mai e ce era odata.

#209
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007

View Postgica0, on Mar 27 2008, 13:17, said:

@Scumpicuta  vad ca tot aberezi de ceva timp.Regulamentul, asa cum e , prost,copiat,etc. spune clar cand se pierde cu 3-0 si ca nu exista rejucare; comisia va da 3 puncte stelistilor pt. ca nu exista alternativa, chiar daca asta nu convine nici macar suporterilor stelisti care pun pe primul plan onoarea. Dar nu asta e problema,si nici huliganismul nu se discuta aici, ci Deaconu. El e vedeta, a procedat "corect",cunoaste hartoagele, o fi pui de stelist dar....cand a dus sirena la gurita a realizat ca da meciul Stelei, da sau nu? Eu cred ca da; si mi-e clar ca Base a decorat o "zdreanta" de om. (vorba lui Gigi). Pacat.


Poate tu consideri ca eu aberez, insa adevarul e de partea mea.
Mai mult, fac pariu pe orice, cu oricine ca Steaua nu va castiga cu 3-0.

De ce ?
Simplu : Regulamentul nu prevede asa ceva, toti spun ca scrie in regulament, etc... dar habar n-au.

Eu am regulamentul si mai am si raportul arbitrului.
In raport a scris cu manuta lui ca a intrerupt meciul pentru ca nu s-a respectat decizia lui (accea de a nu mai arunca din tribuna...).

Totusi n-a spus nimic de faptul ca a fost lovit cu bricheta, deci, oficial vorbind, acest lucru nu s-a intamplat.

In mod normal, trebuia sa acorde 3 minute organizatorilor sa remedieze situatia.
El n-a facuut acest lucru.

Ia judecati.

#210
fanariotul

fanariotul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,138
  • Înscris: 27.03.2003
Copos a fost milog si ramane milog.

Cand s-a intrerupt curentul pe Giulesti a fost cea mai mare milogeala posibila, si n-am prea vazut deontologi d'astia care s-o dea de gard cu lasitatea. :lol:


View PostScumpicuta, on Mar 27 2008, 14:19, said:

Poate tu consideri ca eu aberez, insa adevarul e de partea mea.
Mai mult, fac pariu pe orice, cu oricine ca Steaua nu va castiga cu 3-0.

De ce ?
Simplu : Regulamentul nu prevede asa ceva, toti spun ca scrie in regulament, etc... dar habar n-au.

Eu am regulamentul si mai am si raportul arbitrului.
In raport a scris cu manuta lui ca a intrerupt meciul pentru ca nu s-a respectat decizia lui (accea de a nu mai arunca din tribuna...).

Totusi n-a spus nimic de faptul ca a fost lovit cu bricheta, deci, oficial vorbind, acest lucru nu s-a intamplat.

In mod normal, trebuia sa acorde 3 minute organizatorilor sa remedieze situatia.
El n-a facuut acest lucru.

Ia judecati.
Ar fi chiar culmea sa se spuna ca n-a existat bricheta. :thumbup:  

3-0, relax. ;)

#211
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,447
  • Înscris: 04.05.2006
Pai nici n-a existat.....a fost o proiectie holografica....:lol:

#212
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
putin conteaza daca a fost regulamentara decizia sau nu dar impresia lasata de Steaua ramane...sa te milogesti de arbitru cum au facut-o ei pt a castiga la masa verde..penibil...si apoi cand meciul este oprit sa incepi sa sari de bucurie si sa o iei la fuga ca nu cumva ca arbitrul sa se razgandeasca...Nu asa se castiga un campionat. Daca scorul era 1-0 pt Steaua intelegeam ca se bucura de oprirea meciului, dar cand stiau ca pe teren nu au facut fata nu inteleg de unde aceasta bucurie pt un meci pe care practic nu l-au castigat, care va fi 3-0 pt ei, dar cand ei stiu clar ca de fapt erau sub Rapid..



ASta este echipa care s-ar putea sa ne reprezinte in CHAmpions lEague? nu zic ca dupa joc CFR ar merita...dar macar pt ceea ce au jucat in tur....Steaua n-a demonstrat nimica tot campionatul..

#213
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
Copos e milog prin natura lui. Nu ma refeream doar la ce s-a intamplat de la meci incoace!
Si da, daca vreti, si jucatorii de la Steaua s-au comportat ca tiganii (ca numai tiganii pot face asa!), cand cereau in cor sa opreasca meciul. trebuiau sa-si vada de treaba lor, iar treaba lor era sa astepte sa reinceapa meciul, ca pt. asta sunt platiti - sa joace fotbal.
Cu toate astea, cred ca decizia de a opri meciul este una inteleapta, normala, avand in vedere spre ce se indreapta fotbalul nostru. Probabil ca au mai fost momente in alte meciuri unde se impunea lucrul asta, dar "fluierasii" nu au avut c.oaie (sau maistiueuce, ca stiu ca sunt si fete in arbitraj!!) sa opreasca meciul!

#214
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

View PostScumpicuta, on Mar 27 2008, 15:19, said:

Eu am regulamentul si mai am si raportul arbitrului.

Domnu' Valentin Alexandru, ce faceți? Dați un autograf?

#215
Scumpicuta

Scumpicuta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.10.2007

View Postdrushk, on Mar 27 2008, 15:57, said:

Domnu' Valentin Alexandru, ce faceți? Dați un autograf?

Razi tu razi, dar nu poti sa stii ce graieste gura pacatosului.
Eu nu sunt Valentin Alexandru.

Sper ca iti dai seama ca nu se poate lua o decizie fara ca raportul arbitrului sa fie facut public...

#216
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

View PostScumpicuta, on Mar 27 2008, 17:24, said:

Razi tu razi, dar nu poti sa stii ce graieste gura pacatosului.
Eu nu sunt Valentin Alexandru.

Sper ca iti dai seama ca nu se poate lua o decizie fara ca raportul arbitrului sa fie facut public...

Unde scrie asta? Raportul arbitrului este o dovadă pentru judecarea cazului, la care au acces doar  comisia de desciplină & co.

De la ce te-ai luat?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate