Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

ASUS R700

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2262 replies to this topic

#1
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
am vazut ca a aparut acest model de pna cu rezolutie de 480x272 si cu citeva functii noi (senzor de lumina, FM transmiter, etc.)
ma tenteaza sa-mi iau unul... ma intereseaza daca are cineva asa ceva, daca e multumit, plusuri si minusuri la el... informatiile  care le-am gasit pe net despre el sunt f. sarace, in general rezumindu-se la caracteristicile sale tehnice.

#2
Ska_b

Ska_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.05.2007
Dupa ce am cautat si eu un review cat de cat mai detaliat si n-am gasit nimic, m-am decis sa ma arunc "in gol" si sa-l comand, bazandu-ma doar pe declaratiile producatorului. (stiu ca in general e periculos :) )

Revin cu un oarecare review dupa ce vine device-ul.

#3
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
asa am facut si eu... l-am comandat, totul a fost ok dupa care am fost anuntat ca comanda mea nu poate fi onorata!?
sa vedem daca ai mai mult noroc :)

#4
Ska_b

Ska_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.05.2007
Oooof.. nu ma speria si tu! Speranta moare ultima dar moare in chinuri!  :lol:

Vad ca ai un 520 in semnatura. Esti multumit de el? Ca eu pana la urma chiar o sa am nevoie de un GPS, si daca R700-ul se hotaraste sa nu vina, trebuie sa trec la alte optiuni.

#5
cosmin800331

cosmin800331

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 20.03.2008
Da, ma intereseaza si pe mine ASUS R700! Dupa ce va soseste produsul doresc sa-mi spuneti daca are meniu in romana si ghidare vocala in romana si eventual citire a sms-urilor in romana. Bine, as dori sa stiu daca are incluse in harti acele camere radar fixe si eventual daca se pot adauga altele de catre utilizator. Sau daca harta trece singura de la o tara la alta fara a mai fi necesara interventia utilizatorului atunci cand se trece granita. Pe site la iGO vad ca zice ca are acoperire 70% pe Romania, banuiesc ca este cea mai buna acoperire, nu? A, bineinteles, banuiesc ca are si recalcularea automata a traseului in cazul in care se greseste drumul! Acuratetea iarasi ma intereseaza! Pana sa dau peste acest device ma gandeam sa iau un MIO C720 dar doar din ce am reusit sa citesc/vad pe internet inclin sa-l iau pe asta(ASUS R700). A, pe site la iGO ziceau ca harta "FULL EUROPE" pe 2008 va fi scoasa abia in aprilie asa ca daca ma hotarasc sa-l cumpar atunci abia prin iunie/iulie il voi lua ca sa fiu sigur ca este cu ultima harta pe el.

#6
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008
sal 4 all si-a cumparat cineva asus r700 cum este fratilor!!!!!!!1se merita investitia ??? vreau sa-mi iau si eu are sau nu igo 2008? detaliii????  nu se poate ca sa apara ceva si pe tot internetu sa nu vezi macar 1 singur comentariu despre produs o parere ca e sau nu buna (ramane la atitudine fiecaruia dar daca are cineva sa ne zica si noua)  iar despre harta igo 2008  am vazut ca deja baietii "buni" o vand deci oficial cred ca exista  si mai  mult asus r700 zice ca o are .......acu stie d-zeu pana nu ne lamureste cineva care are asus r700 facem doar presupuneri eu sper sa fie ceva tare ca vreau sa-mi iau acest gps

Edited by geomanblack, 29 March 2008 - 15:26.


#7
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
din cite imi dau seama pina acum, nimeni nu are R700 si cei care au comandat nu au primit.
cind am fost sunat ca nu mai pot sa-mi onoreze comanda, am intrebat si eu ca omu' de ce, si mi-au zis ca e o problema cu softul si oricite intrebari am mai pus nu au vrut sa detaileze... cum bine a zis cineva mai sus, igo2008 e anuntat sa apara numai prin aprilie oficial si probabil R700 inca nu poate fi vindut... pt. ca nu are harti :)
toate astea sunt numai speculatii insa si probabil intr-o luna o sa apara la vinzare.
mai asteptam.

@ska_b: eu sunt f. multumit de C520 din toate punctele de vedere (dupa unlock), mai ales ca-mi place ecranul mai mare... deh nu mai am ochi de soim ;)
singurul minus fata de alte device-uri (inclusiv pda-uri) ii lipseste wi-fi pt. a avea si internet, dar ma consolez cu ideea ca oricum nu stiu ca vreun pna sa aiba wi-fi...

#8
Doctoru_lu_peshte

Doctoru_lu_peshte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 30.03.2008
Zilele trecute am citit revista XtremPC, nr 96, ultimul nr, si au facut un test amanuntit de GPS-uri, vreo 15, si ASUS R700 a fost alegerea redactiei.

Da-mi PM si iti trimit articolul, daca vrei .

#9
Ska_b

Ska_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.05.2007
@ cosmin800331

Am vazut si eu ca harta pe 2008 nu e gata inca. Dar din cate inteleg, pe site la iGO e vorba doar de update-ul pe 2008, nu de softul in sine iGO 2008, care ar folosi hartile pe 2007 si ar adauga randarea cladirilor 3D acolo unde le are. Asa inteleg eu, trebuie sa recunosc ca multe din informatiile pe care le gasesc se bat cap in cap.

Asta e! Astept cu speranta, poate ca device-ul asta chiar exista si vedem atunci.

NEWSFLASH: Am mai gasit un site de vazari online care spune ca l-ar avea in stoc !?!  :huh: Acum sun sa vad...

#10
geomanblack

geomanblack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 29.03.2008

View Postgeomanblack, on Mar 29 2008, 15:18, said:

sal 4 all si-a cumparat cineva asus r700 cum este fratilor!!!!!!!1se merita investitia ??? vreau sa-mi iau si eu are sau nu igo 2008? detaliii???? nu se poate ca sa apara ceva si pe tot internetu sa nu vezi macar 1 singur comentariu despre produs o parere ca e sau nu buna (ramane la atitudine fiecaruia dar daca are cineva sa ne zica si noua) iar despre harta igo 2008 am vazut ca deja baietii "buni" o vand deci oficial cred ca exista si mai mult asus r700 zice ca o are .......acu stie d-zeu pana nu ne lamureste cineva care are asus r700 facem doar presupuneri eu sper sa fie ceva tare ca vreau sa-mi iau acest gps

bai fratilor azi tre sa-mi vina r 700 poate ca-s singurul din romania care si-a cumparat asa ceva cine stie nu? :D  :D  :D  :D  :D

#11
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
am trecut si eu prin faza asta :D
sper sa ma insel si sa-l primesti pt. ca sa ne spui primele si urmatoarele impresii... la cald.

#12
homey

homey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2005
Am eu R700 de vinerea trecuta. Am si facut un drum pina la Iasi cu el. Eu sunt foarte multumit de performantele device-lui, dar nu am mai avut GPS asa ca nu as putea face comparatii. Ca aspect si accesorii este excelent. Accesoriile cuprind dispozitivul de fixare pe parbriz, incarcator de masina, de casa, cablu USB, husa, carti stereo cu posibilitate de reglare a volumului pe fir si un microSD cu o parte a hartilor. CD-ul cuprinde Backup-ul toturor hartilor, inclusiv doua harti care nu sunt nici pe device nici pe SD (EastEUMAJOR.fbl si WestEUMAJOR.fbl), un programel de update al GPS-ului. manualele. Are Bluetooth, Transmitator FM, TMC (desi optiunea este vizibila nu poate fi accesata - nu stiu daca din cauza ca nu exista in romania sau ca de fapt nu e functionala), player MP3 si video, vizualizare imagini. Recalculcularea traseului este instantanee. Acuratetea din cite mi-am dat eu seama este foarte buna.
Interfata este de Igo 8, dar softul e sub denumirea de Asus Go / Nav N Go / IGo Navigation Software 2007 / Jan 28 2008. Are harti pentru intreaga Europa. O parte vin pe device o parte pe un microSD. Tari cuprinse: Albania, Andorra, Austria, Belarus, Belgia, Bosnia Herzegovina, Bulgaria, Cetatea Vaticanului, Croatia, Danemarca, Elvetia, Estonia,, Finlanda, FYR Macedonia, Franta, Germania, Gibraltar, Grecia, Irlanda, Italia, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Marea Britanie, Moldova, Monaco, Muntenegru, Norvegia, Olanda, Polonia, Portugalia, Republica Ceha, ROMANIA, San Marino, Serbia, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Turcia, Ucraina, Ungaria. Toate hartile sunt 2007.07 cu nr. [071126] sau [071121]. Are meniu in limba romana si ghidare in romana (Ioana si Marcel). SMS-urile nu le citeste in romana. Are navigare in 3D. Are si cladiri 3D in el dar pentru Romania sunt foarte putine. Are si posibilitatea de teren 3D dar nu vine cu fisierele respective. Mai departe intrebati-ma si va mai spun.

#13
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
la ce pret l-ai luat?....si de unde?

#14
homey

homey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2005
1141 RON firma de pe price.ro pc brand

#15
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
hartile sunt detaliate?

#16
Ska_b

Ska_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.05.2007
Da, se pare ca exista pana la urma.
Azi ma duc sa il ridic. E la PCGarage in stoc.. (ma rog, in stoc la distribuitor)

@homey
Suna foarte bine! :w00t:  Se pare ca am facut alegerea corecta. Ai reusit sa gasesti update cu fisiere de teren 3D?

#17
homey

homey

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2005
Hartile sunt destul de detaliate, cit ma pricep eu... Da, am reusit sa pun terenul 3D.

#18
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
multumim homey
pina la urma device-ul chiar exista, si se pare ca are tot ce e scris in specificatii si chiar mai mult... nu scria nicaieri ca-ti da si un card micro-SD (n-ai zis ce capacitate are).
il comand si eu din nou.
daca mai descoperi cite ceva, feel free to post... ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate