Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Ansambluri rezidentiale in Oradea

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#55
loly_pop_laura_18

loly_pop_laura_18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.09.2007
Oferta promotionala pana in 30 noiembrie ! ! ! ! !
Planurile apartamentelor le gasiti pe www.alexi.ro
Parter:  
- apartamentul 1.:                               53.800.- euro

- apartamentul 2.:                               56.700.- euro - rezervat

- apartamentul 3.:                               57.000.- euro

- apartamentul 4.:                               44.400.- euro - vândut

Etaj 1.:  
- apartamentul 5.:                               68.800.- euro

- apartamentul 6.:                               64.100.- euro

- apartamentul 7.:                               73.000. euro

- apartamentul 8.:                               63.600.- euro

Etaj 2.:  
- apartamentul 9.:                               78.300.- euro

- apartamentul 10.:                             92.600.- euro - rezervat

- apartamentul 11.:                             117.900.- euro

Etaj 3.:  
- apartamentul 12.:                             140.000.- euro

- apartamentul 13.:                             127.600.- euro


Prețul de mai sus nu include TVA.

#56
Dian_a_

Dian_a_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2008
Buna,
Mi s-a spus azi ca saptamana asta au inceput sa sape pt gaze dar nu mi s-a comunicat cand vor termina...poate aflati voi, careva (au precizat ca se fac sapaturi doar noaptea, si ca s-a mai intarziat datorita faptului ca au dat de pietris/pietre...???). Saptamana viitoare trebuie sa primesc CF-urile dupa care imi voi depune dosarul cu copia de pe CF-uri la Electrica-sunt curioasa cat dureaza si la ei bransarea din momentul depunerii dosarului..Inca ceva, voi ce stiti de gurile de aerisire din bai-pe care nu le-au montat inca? Si inca o intrebare-oare ne mutam pana vine Mosu'?

#57
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Eu am crezut ca mă voi muta la moșu trecut  :lol:

Tot ce știu despre gaze e că urma să fie gata în 15 octombrie, care a trecut deja. Mie mi-au spus că s-a întârziat deoarece nu le-au dat autorizație să spargă ceva stradă și trebuie să sape pe sub stradă. Nu prea am mai vorbit cu ei de vreo 1 saptămână jumate.

CF-ul îl scot și eu tot săptămâna viitoare și am să merg la electrica. Cred că durează câteva săptămâni, trebuie depusă o cerere, ei o analizează apoi cineva de la ei o sa mă sune, așa am înțeles.

De aerisire nu știu nimic.

#58
meli282828

meli282828

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2008
salutare tuturor!cred ca am picat exact unde aveam nevoie de ajutor din partea voastra ,celor ce au cumparat un apartament cum ar fi in Cartierul Soarelui.am nelamuriri multe chiar :cursing: ,doresc sa achizitionez un apartament cu 2 camere in cart .SOARELUI in blocurile ce urmeaza a fi construite,dar nu cele rotunde si nu stiu ce sa cred, v am citit toate discutiile de pe forum , s ar parea o constructie solida ,nu am citit cum ca ar fi fisuri in pereti sau ar fi probleme cu actele ,precontractul ,voi ce m ati sfatui ,calitatea constructei cum vi se pare , dar antecontractul ,pot sa am incredere sa cumpar aici ,cu urmatoarea constructie de blocuri(UNDE DORESC SA CUMPAR ) va intarzia mai mult de vara anului 2009.
Credeti ca exista alta oferta mai buna in oradea?
Va multumesc ptr raspuns anticipat.

#59
loly_pop_laura_18

loly_pop_laura_18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.09.2007

View Postmeli282828, on Oct 21 2008, 11:26, said:

salutare tuturor!cred ca am picat exact unde aveam nevoie de ajutor din partea voastra ,celor ce au cumparat un apartament cum ar fi in Cartierul Soarelui.am nelamuriri multe chiar :cursing: ,doresc sa achizitionez un apartament cu 2 camere in cart .SOARELUI in blocurile ce urmeaza a fi construite,dar nu cele rotunde si nu stiu ce sa cred, v am citit toate discutiile de pe forum , s ar parea o constructie solida ,nu am citit cum ca ar fi fisuri in pereti sau ar fi probleme cu actele ,precontractul ,voi ce m ati sfatui ,calitatea constructei cum vi se pare , dar antecontractul ,pot sa am incredere sa cumpar aici ,cu urmatoarea constructie de blocuri(UNDE DORESC SA CUMPAR ) va intarzia mai mult de vara anului 2009.
Credeti ca exista alta oferta mai buna in oradea?
Va multumesc ptr raspuns anticipat.

Buna Meli,

Cat e acuma mp la cartierul soarelui? Daca te uiti pe site-ul www.alexi.ro o sa vezi apartamentele din complexul rezidential alexi ce vor fi gata sigur prin mai 2009 :).

Calitatea fata de cartierul soarelui nu se poate  discuta. Dar preturile nu stiu daca sunt foarte mari fata de ei.
Si preturile le gasesti pe www.alexi.ro .

Sper sa iti placa!

#60
Dian_a_

Dian_a_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2008

View Postmeli282828, on Oct 21 2008, 11:26, said:

salutare tuturor!cred ca am picat exact unde aveam nevoie de ajutor din partea voastra ,celor ce au cumparat un apartament cum ar fi in Cartierul Soarelui.am nelamuriri multe chiar :cursing: ,doresc sa achizitionez un apartament cu 2 camere in cart .SOARELUI in blocurile ce urmeaza a fi construite,dar nu cele rotunde si nu stiu ce sa cred, v am citit toate discutiile de pe forum , s ar parea o constructie solida ,nu am citit cum ca ar fi fisuri in pereti sau ar fi probleme cu actele ,precontractul ,voi ce m ati sfatui ,calitatea constructei cum vi se pare , dar antecontractul ,pot sa am incredere sa cumpar aici ,cu urmatoarea constructie de blocuri(UNDE DORESC SA CUMPAR ) va intarzia mai mult de vara anului 2009.
Credeti ca exista alta oferta mai buna in oradea?
Va multumesc ptr raspuns anticipat.

Buna Meli,
Eu mi-am achizitionat in martie un apartament  in Cartier intr-un bloc dreptunghiular. Adevarul e ca pretul a fost f convenabil in comparatie cu alte oferte plus ca mi-a placut foarte mult designul (camerele si bucataria nu sunt in stilul traditional). Acum daca iti permiti si ai f multi bani bineinteles ca ar fi de preferat sa iti construiesti tu si atunci stii exact ce si cat ai bagat in constructie. Dar, in situatia mea de ex, asta a fost cea mai buna oferta dpdv financiar. Problema majora este ca nu au respectat termenele de predare...si pt mine e destul de aiurea ca platesc rate in banca pt apartament...Partea buna sa spun asa este ca nu sunt "tepari" in ceea ce priveste banii si contractul si desi nu este un apartament superlux este totusi ok raportat la pret. Am fost de multe ori in apartament si dupa ce s-a mai racit afara si mi s-a parut f bine izolat in sensul ca desi era rece afara inauntru era f placut. Camerele sunt mari, spatioase. Gresia, faianta, podelele, poate ca nu sunt aduse din Spania dar sunt Ok. Eu am avut probleme cu usa de la intrare(nu se inchidea bine) si mici probleme de finisaj -dar care pot fi remediate. Sunt avantaje si dezavantaje. In ceea ce priveste termenul de predare, poate tu vei avea mai mult noroc decat mine si se vor tine de cuvant...Eu am avut momente in care am fost f f furioasa din pricina asta..Acuma stau sa vad daca intr-adevar termina in cateva saptamani si cu gazele...sunt din nou in faza in care sper... Sper sa te ajute cu ceva raspunsul meu...Anyway, mai intereseaza-te, mai vorbeste cu cei de la cartier, cu altii....

Edited by Dian_a_, 22 October 2008 - 08:44.


#61
Dian_a_

Dian_a_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.10.2008
M-au anuntat ca saptamana viitoare sunt gata lucrarile la gaze. Asta inseamna ca va fi si caldura si ca ne putem muta. Ramane de vazut...

#62
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
Salut,

  Eu voi trece azi pe la ei si am să-i intreb să vedem ce-mi vor zice. Am fost acu vreo saptamana pe acolo si am vazut la blocurile rotunde ca au inceput sa tencuiasca apartamentele de la etajul I

Edited by hyp3rion, 24 October 2008 - 09:06.


#63
so_adri

so_adri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.06.2007
Buna tuturor

Si noi suntem printre cei ce au achizitionat un apartament in cartierul soarelui. E vb de un apartam. de 2 camere + garaj.
Cred ca am fost printre primii care au achizitionat acolo ( avem 580euro/mp) si am dat avans iar acum asteptam sa se finalizeze cu gazul si toate maruntisurile sa platim si restul banilor.

Adevarul este ca la noi situatia e un pic incerta in sensul ca s-ar putea sa plecam din tara peste max 8 luni caz in care nu stiu daca sa mai cumparam acest apartam. sau sa reziliez contractul ( am aceasta posibilitate). E drept ca as pierde un pret foarte bun pt un apartament nou...dar inca stam sa ne gandim daca sa ne bagam la un credit pentru restul de plata sau mai bine nu.....

Stiti pe cineva care sa fi reziliat un contract cu  cei de la Cartierul Soarelui?

#64
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Diana in ce bloc ai apartament?

Eu am fost la electrica ca sa imi trag curent in apartament si garaj, ma costa in jur de 1 milion si ceva contorul plus vreo 75 lei taxa de branșament asa mi-au zis.

so_adri

eu zic ca mai bine dai restul de bani si apoi il vinzi ca primesti pe el mult mai mult si iesi in castig :D

#65
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006

View PostSkelet, on Oct 7 2008, 19:31, said:

acum o luna era parca 850-900 euro / metru patrat. asa am auzit.

  E 860 finisat si 650 nefinisat. Eu merg acuma la 10 pe santier cu proiectanta.

#66
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Am semnat contractul cu electrica. m-a costat 380 lei pentru ca garajul si apartamentul sunt pe contoare separate (190 lei pt fiecare).

Edited by Skelet, 29 October 2008 - 14:57.


#67
loly_pop_laura_18

loly_pop_laura_18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.09.2007

View PostSkelet, on Oct 29 2008, 15:57, said:

Am semnat contractul cu electrica. m-a costat 380 lei pentru ca garajul si apartamentul sunt pe contoare separate (190 lei pt fiecare).
Buna tuturor!
Daca tot va luati casa noua...nu va trebuie si un catzel maidanez foarte dragutz..gratis :) e de talie mica :)

#68
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
Cica Sambata mare adunare mare la cartier. Va fi prezent si Bolojan.
Pe mine m-au sunat sa-mi zica azi .. pe voi ?

#69
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Si pe mine m-au sunat ieri.

#70
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
Tie ti-au spus motivul ??? Sau e doar prilej de campanie ??

#71
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003
Mi-au spus ca se va vorbi despre asfaltarea strazilor din cartier si spatiile verzi.

#72
meli282828

meli282828

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.10.2008
salutare tuturor!cum a fost la intalnirea cu oficialitatile,ce sa discutat va rog,eu urmeza sa semnez precontractul ptr un apartament 2 camere si ma intereseaza cum decurg lucrurile acolo.multumesc ptr raspunsuri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate