Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Aspirator filtrare umeda/apa

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
dare83

dare83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 24.03.2008
Salut ,
De curand am cumparat un zelmer aquario  ( ZELMER A11SK )  de la altex cu 460 ron , cu filtrare in apa ,  fara spalare de 1500 w , si  mi-a lasat o impresie foarte buna pana acuma ...  nu pot sa zic ca lam folosit de prea multe ori .. pentru ca nu il am de mult timp .... dar in orice caz nu se compara cu un aspirator clasic cu sac ...si nu cred ca  as mai cumpara vreodata un aspirator  clasic cu sac  dupa ce am incercat unul cu filtrare in apa..

#20
bluesnake

bluesnake

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,749
  • Înscris: 22.11.2006
eu am Westwood-ul de la Domo, de 1 an. L-am luat pt ca sunt astmatic  si alergic la praf, iar un aspirator normal imi face rau. Sunt multumit deocamda, merge bine, isi face treaba, lasa un aer curat in urma. Dezavantajul e ca este ceva mai mare.

#21
Alex_Cz

Alex_Cz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.12.2007
Am un Zelmer Aquario de mai bine de 1 an.

Pareri personale:
-greu de manevrat (sta numai in pozitie orizontala si are o masa cam maricica ptr un aspirator);
-necesita mentenanta cam exagerata ptr un aspirator :- demontat-montat la fiecare utilizare;
                                                                                - spalat filter dupa fiecare utilizare(dupa vreo 10 spalari filtrul se deterioreaza) ;
-necesita atentie la montajul filtrelor (posesorii, de obicei, nu citesc manualul produsului asa ca riscul de  montare gresita a filtrelor este ridicat);
-putere de aspiratie scazuta (doar la utilizarea sacului textil din dotare se simte o putere mai mare,deci pe varianta filtrare prin apa pare cam obosit);
-trebuie atentie si la montajul capacului rezervorului de apa altfel nu se asigura etanseitate (care oricum cred ca va scadea in timp odata cu deteriorarea garniturilor).

Concluzia :
- e proiectat in pauza de cafea a inginerilor de la Zelmer, desi ma cam indoiesc ca au folosit ingineri la proiectarea lui.Mie personal mi se pare un esec .Nu merita nici macar daca iti este oferit gratis.In timp o sa te everveze partea de mentenanta.
- cei care il lauda sint ori agenti comerciali or pasionati de mentenanta.

#22
tesio

tesio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 07.01.2005
Salut,
Eu il am de vreo 3 ani si iti dau perfecta dreptate: am schimbat la filtre pana acum de mi s-a acrit (eu stau in dr taberei si ei au service-ul prin pantelimon).Intr-adevar, pare obosit la filtrarea prin apa iar cu sac nu am incercat pt ca de asta l-am luat, sa-l folosesc cu apa.
Dar ce sa luam mai bun? Ai vazut si altceva?
Toate cele bune


View PostAlex_Cz, on 6th September 2010, 08:47, said:

Am un Zelmer Aquario de mai bine de 1 an.

Pareri personale:
-greu de manevrat (sta numai in pozitie orizontala si are o masa cam maricica ptr un aspirator);
-necesita mentenanta cam exagerata ptr un aspirator :- demontat-montat la fiecare utilizare;
                                                                                - spalat filter dupa fiecare utilizare(dupa vreo 10 spalari filtrul se deterioreaza) ;
-necesita atentie la montajul filtrelor (posesorii, de obicei, nu citesc manualul produsului asa ca riscul de  montare gresita a filtrelor este ridicat);
-putere de aspiratie scazuta (doar la utilizarea sacului textil din dotare se simte o putere mai mare,deci pe varianta filtrare prin apa pare cam obosit);
-trebuie atentie si la montajul capacului rezervorului de apa altfel nu se asigura etanseitate (care oricum cred ca va scadea in timp odata cu deteriorarea garniturilor).

Concluzia :
- e proiectat in pauza de cafea a inginerilor de la Zelmer, desi ma cam indoiesc ca au folosit ingineri la proiectarea lui.Mie personal mi se pare un esec .Nu merita nici macar daca iti este oferit gratis.In timp o sa te everveze partea de mentenanta.
- cei care il lauda sint ori agenti comerciali or pasionati de mentenanta.


#23
Kasef_id

Kasef_id

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.10.2010

View Postyecabel, on 25th July 2008, 15:37, said:

salut!
ti-as recomanda un aspirator foarte bun!
se numeste THOMAS si este fabricat in GERMANIA.
am multi prieteni care l-au achizitionat si sunt foarte multumiti de el.
iar pretul e mai mult decat acceptabil.
nu il gasesti decat pe www.bestsellertv.ro sau la 021-2016464
sunt unicii importatori.
bafta!


Suna a reclama si nu e original cel de la bestsellertv...am cerut o oferta de preturi de la cei care intradevar vand originalul, deci cei de la bestsellertv nu sunt singurii importatori ei sunt importatori de chinezarii...vezi mai jos :

Buna Ziua,

Va multumim pentru interesul acordat!

Va rugam sa vizitati site-ul www.robert-thomas.com.ro, aici veti putea gasi magazinele in care exista aspiratorul Thomas Twin tt, fisa tehnica, poze ale produsului.

Pretul unui astfel de produs variaza intre 2.200-2.450 lei, pentru Twin tt si 1.599 lei pentru Genius.

Pentru a va familiariza cu acest produs si a vedea caracteristicile lui va rog sa vizitati site-ul www.forbrands.ro , produse Thomas (http://www.forbrands.ro/thomas.htm).

Veti gasi un film de prezentare al acestui produs (in limba romana).

Pentru comenzi on-line puteti accesa www.mediagalaxy.ro sau www.altex.ro .

Aceste produse le puteti gasi in magazinele Selgros (Twin tt) si Media Galaxy (Twin tt si Genius).

Pentru o demostratie va rugam sa ne faceti o vizita la sediul nostru din Bucuresti, Str. Cpt. Aviator Alexandru Serbanescu Nr. 33-35, Bl. 20 E, Sc. 2, et. 1, Ap. 27, Sector 1.

Cu stima,


Pentru a te convinge clar...incearca http://www.robert-thomas.de si vei ajunge la siteul din RO.

Mai e si Rainbow, aici discutam de mii EUR.

Ciao!

#24
dare83

dare83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 24.03.2008

View Posttesio, on 6th September 2010, 12:21, said:

Salut,
Eu il am de vreo 3 ani si iti dau perfecta dreptate: am schimbat la filtre pana acum de mi s-a acrit (eu stau in dr taberei si ei au service-ul prin pantelimon).Intr-adevar, pare obosit la filtrarea prin apa iar cu sac nu am incercat pt ca de asta l-am luat, sa-l folosesc cu apa.
Dar ce sa luam mai bun? Ai vazut si altceva?
Toate cele bune



Eu il am de  un an jumatate dar nam schimbat nici unfiltru pana acuma .....iti dau un sfat .... incearca sa le speli , le treci prin apa dupa fiecare aspirare , oricum trebuie spalat recipientul unde se aduna  mizeria.....si filtrul iasa ca nou..... Una peste alta eu sunt foarte multumit de aspirator....

#25
johnoakar

johnoakar

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.05.2010
Am si eu un zelmer619,5si l-as cataloga,ca fiind mediocru.Filtrarea prin apa este de calitate dar absortia slabuta.Consumabilele trebuie ingrijite,iar filtrele trebuie schimbate dupa o perioada de timp.Nici nu stiu  unde sa le gasesc.Va rog sa-mi dati o informatie,unde le-as putea gasi.Multumesc.

#26
david35

david35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 22.06.2006
Mi-am luat si eu un zelmer cu aspirare prin apa tip Aquos 829.0 p .Prima impresie este buna....trage bine prin apa ....prin sac nici nu sunt tentat.Un pic dezamagit de faptul ca dupa fiecare utilizare trebuie sa speli filtrele din burete...in fine asta este.l-am luat....l-am luat ! Ma intereseaza ce parere au posesorii.Este fiabil?Sunt scumpe filtrele de sepiolt....se gasesc?L-am luat de la ALTEX ....450 ron...garantie 4 ani.Am facut o alegere buna?

#27
david35

david35

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 22.06.2006
Mi-am luat si eu un zelmer cu aspirare prin apa tip Aquos 829.0 p .Prima impresie este buna....trage bine prin apa ....prin sac nici nu sunt tentat.Un pic dezamagit de faptul ca dupa fiecare utilizare trebuie sa speli filtrele din burete...in fine asta este.l-am luat....l-am luat ! Ma intereseaza ce parere au posesorii.Este fiabil?Sunt scumpe filtrele de sepiolt....se gasesc?L-am luat de la ALTEX ....450 ron...garantie 4 ani.Am facut o alegere buna?

#28
aria_cluj

aria_cluj

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.08.2010
are cineva aspiratorul asta Aspirator cu spalare ZELMER VC619, 1.5l, 1500W, negru
cu spalare?ce puteti sa ne spuneti despre el?

#29
Ruxandra1

Ruxandra1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.11.2012
As dori sa achizitionez un aspirator  cu putere mare de aspirare. Nu stiu daca sunt mai bune cele cu filtrare umeda sau cele clasice. Poate stie cineva sa imi recomande o marca de aspirator.

#30
doarUNom

doarUNom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,899
  • Înscris: 21.01.2014
Nu va complicati cu un astfel de aspirator. Am  luat si eu teapa cu un astfel de produs care e mai mult unul de fitze. Adica nu prea ajuta.
Are un furtunas care poate fi inlocuit cu banala aruncare cu.mana a apei cu detergent pe.covor ,iar cu un simplu aspirator sa frecati cu peria si sa aspirati
O treaba simpla care se poate face lejer ,fara a arunca cu bani pe un astfel de produs.


#31
trl

trl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2004
Am Zelmer Aquawelt de aprox. 1 an si sunt foarte multumit de el. Este dificil de utilizat, dar dupa parcurgerea in intregime a manualului de utilizare te prinzi cum sta treaba. Aspir cu el relativ rar, cam o data la 2-3 luni, in rest utilizez saptamanal un alt aspirator uscat, doar cu functie de aspirare praf.

In niciun caz nu este precum "banala aruncare cu mana a apei cu deterent pe covor" cum spunea cineva anterior, deoarece in 3-4 minute eu consum tot recipientul incorporat cu detergent lichid de 1.8l. In plus, la covoare murdare fac trecerea de ori, odata "in par" si a 2-a oara "in raspar" si la un covor de 5-6mp imi papa 4 recipiente pline de 1.8l, deci peste 7l de apa cu detergent! Cu toate acestea covorul nu ramane ud in urma ci doar putin umed la suprafata, iar recipientul de colectare aduna cam tot 7l de apa murdara inauntru.

Cu toate ca aspir foarte bine de praf covorul inainte (utilizez alt asiprator pt. asta), dupa ce spal covorul cu Aquawelt in 2 treceri, apa din interiorul recipientului de acumulare este pur si simplu plina de mizerie...totul arata inauntru ca un noroi, iar covorul este vizibil improspatat la culori, curatenie si miros. Ciudat este ca inainte de aspirarea umeda covorul nu parea sa fie murdar, pur si simplu nu-nteleg de unde mai scoate atata mizerie, mai ales ca aspir covoarele saptamanal si locuiesc urban, nu rural.

Un aspirator cu functie de spalare este un adevarat "upgrade" la aspiratorul clasic de praf. Acum cine-si permite ceva mai bun si mai scump, evident ca poate sa-si ia, dar si un Zelmer Aquawelt il consider foarte OK, cel putin cat am platit pe el cat si pentru nevoile mele.

#32
trl

trl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 08.02.2004
Revin: s-a stricat pompita responsabila de presiunea lichidului; a fost reparat rapid si exemplar la un service autorizat, iar garantia continua pana la 5 ani. Acum, sa vedem cum se mai comporta in timp, dar in continuare sunt multumit de cum aspira si spala, cu toate ca nu este un aspirator cu pretentii.

#33
nickrobin007

nickrobin007

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.12.2018
There are several options for the vacuum filtration and if you are looking for such a product, then I will suggest you visit the reviews from best vacuum cleaner. It will help you a lot in choosing the best one.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate