Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Casuta de e-mail de la rdslink

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
c0nnex

c0nnex

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 19.04.2005
ce parere aveti de ea?
va este suficienta?
vi se pare atragatoare?
va stimuleaza rdsul prin ceva sa o folositi?
sau o folositi doar de dragul de a avea un [email protected]
parerea mea
e foarte nefolositor acest e mail
nu s-a mai facut un update in el de cel putin 3 ani
eu am rds de 3 ani si ceva si mailu arata la fel
cum poti ca in anu 2008 tu sa oferi spatiu in inbox de 10 mb
eu cred ca rds a uitat de ea asa cum si vodafone a uitat de xnet si myx
astept pareri poate se va schimba ceva
as dori chiar un print screen cu un inbox  de la UPC sau eventual la Clicknet
oare e-mailu lor este la fel de cretin?

Edited by c0nnex, 02 March 2008 - 19:37.


#2
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mie imi e suficient,oricum am alta adresa principala!Pentru a primi lunar cate un mail cu desfasuratorul...e ok! ;)

#3
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
in principiu ai dreptate, spatiul este insuficient dar nu inteleg de ce vreti voi casuta de mail de la rds cand aveti alte nspe mii de posibilitati ?
rdslink nu o sa fie niciodata la fel de bun ca un gmail, yahoo sau alt furnizor specializat

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Am facut acum 3 ani casutele de mail la rdslink (pe vechiul abonament). Le-am folosit de vreo 2-3 ori la inceput. Prefer un gmail sau altele de genul. In plus e o porcarie ca trebuie sa suni sa le creezi sa le spui ce parola vrei ca mai apoi sa o schimbi. Totul "pe gura". La mail rds e zero.

#5
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Chiar, dupa n ani lar ds am uitat cu totul ca mi s-a specificat la abonare ca beneficiez de ea... Este utila?, nu de alta dar e cam jenant sa trimiti niste hartoage importante sau altceva de pe o adresa de yahoo, arata neprofesional. Are rost sa apelez la ea. Nici ideea gmail nu prea ma incanta.

#6
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
De ce nu te incanta GMAIL ca poti trimite si fisiere mari? Iar compania google are o notorietate totusi. S-a internationalizat treaba. E profesional sa trimiti de pe @rdslink? Pai daca ai vreun fisier mai mare de trimis il faci bucati, asa e profi? Primesti 3 scanuri si s-a umplut. Sincer nu imi pare utila mia ales ca, am mai spus, trebuie sa o creezi "manual" sunand la ei nu o ai by default sau sa o faci din myadmin. Eu am renuntat la ele pe nopul abonament nu mi-am mai facut adrese.

#7
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Bun, deci nu. Merci pt sfat.

#8
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postarab, on Mar 2 2008, 19:28, said:

Mie imi e suficient,oricum am alta adresa principala!Pentru a primi lunar cate un mail cu desfasuratorul...e ok! ;)
Eu am facut cerere prin mail pentru desfasurator (sa primesc pe o adresa gmail) si mi-au raspuns ca acest serviciu nu e disponibil momentan..
Am postat pe digimobill mesajele.

#9
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005

View PostBlackhawk, on Mar 3 2008, 15:08, said:

Eu am facut cerere prin mail pentru desfasurator (sa primesc pe o adresa gmail) si mi-au raspuns ca acest serviciu nu e disponibil momentan..
Am postat pe digimobill mesajele.


Mie imi vine pe o adresa gmail.  :huh:

#10
c0nnex

c0nnex

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 319
  • Înscris: 19.04.2005
eu primesc desfasuratorul tot pe gmail
deci gamil exista cam de 3 ani
dar au avansat nu gluma in 3 ani fata de rds care a ramas la 10 mb :)

#11
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,569
  • Înscris: 08.01.2007

View PostBlackhawk, on Mar 3 2008, 15:08, said:

Eu am facut cerere prin mail pentru desfasurator (sa primesc pe o adresa gmail) si mi-au raspuns ca acest serviciu nu e disponibil momentan..
Am postat pe digimobill mesajele.
Mie imi vine pe adresa de yahoo desfasuratorul la fix, dar si ala cu mari intarzieri: am primit desfasuratorul pe noiembrie in februarie. Adresa de  mail rds nici macar nu o pot deschide, dar baramite sa o si folosesc. :huh:

#12
Annalyzer

Annalyzer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 21.10.2005
Va sfatuiesc sa nu mai foslositi aceasta adreesa pentru ca mail-urile vin la sfantul-asteapta. De cateva ore astept un mail foarte important care stiu sigur ca a fost trimis si casuta este goala. Si n-ar fi prima data cand patesc asa. Numai ca mail mai important ca acum nu am avut.

#13
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Ei au dat casutele de email acum ceva ani cant cei 10 mega erau OK. De atunci au aparut alternative mult mai bune: gmail, yahoo etc.
Nu inteleg cine si de ce ar mai folosi mailul de la rds.

#14
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003

View PostdreaQ, on Mar 2 2009, 13:05, said:

 
Nu inteleg cine si de ce ar mai folosi mailul de la rds.
cineva care l-a folosit de acum ceva ani si nu vrea sa piarda adresa, pe care o cunosc prea multi?

#15
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Pretentiile au crescut. Cui ii mai sunt suficienti cei 10-20 de mega? Asta nu inteleg. Respectivul trimite doar text +maxim 1 poza pe mesaj? Poate doar un lamer sa mai foloseasca acest mail ca email principal-fara suparare suntem in 2009. Aaa, ca il tii asa ca sa fie si sa mai primesti instiintari de la rds...hmm sa zicem.
Ultimul mail trimis astazi are un fisier atasat de 27 de mega. Ce ma faceam daca stateam in baza contului de la rds?

#16
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Și eu am o căsuță de mail @rdslink.ro. Nu am sesizat că ar veni mail-urile cu întârziere, folosesc Thunderbird. Aveam ceva probleme mai demult, atunci când foloseam Outlook Express, dar am renunțat de câțiva ani la el. :)

Plus că e vorba de POP3, mail-urile se descarcă la mine pe calculator și nu rămân pe server, așa că cei 10 mega sunt aproape tot timpul liberi pentru a recepționa mail-uri noi. Oricum, nu (mai) e o adresă principală: primează mail-ul de la serviciu (IMAP, 5 giga spațiu pe server) și GMail-ul (nici nu mai știu câți giga).

Oricum, am un amic care are o adresă @rdslink.ro din 2001, încă din vremea cartelelor DialUp (mail-ul era la fel ca user-ul cu care te conectai). Încă își încarcă contul din 6 în 6 luni cu nu știu câte ore pe care nu le folosește doar pentru a rămâne activă adresa de mail. :)

#17
marius_ar

marius_ar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 14.01.2007
Pentru cei cu GMail, acesta se poate seta sa va preia emailurile de pe @rdslink (prin pop3). Eu asa am procedat pentru desfasuratorul convorbirilor... + cateva newzlettere la care m-am abonat.

#18
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postinside_spy, on Mar 2 2009, 18:17, said:

Oricum, am un amic care are o adresă @rdslink.ro din 2001, încă din vremea cartelelor DialUp (mail-ul era la fel ca user-ul cu care te conectai). Încă î?i încarcă contul din 6 în 6 luni cu nu ?tiu câte ore pe care nu le folose?te doar pentru a rămâne activă adresa de mail. :)
Eu inca mai am acces la pop.pcnet.ro cu acelasi user si pass de pe vremea PCNET Dial-up.
Durata de valabilitate a "cartelei" era nelimitata (un soi de "pe viata"), ma intreb cat tine protocolul incheiat intre RDS si fostul PCNET? :D
p.s. il tin pentru chestii mai serioasa, adica are zero spam

Edited by Blackhawk, 02 March 2009 - 20:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate