Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Despre Circumcizie.

- - - - -
  • Please log in to reply
220 replies to this topic

#181
giovanni12345

giovanni12345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.07.2009
Am 28 de ani si cum 2 saptamini miam facut circumcizie, totul e ok a inceput sa se cicatrizeze si totul arata destul de bine si frumos, numai ca e o problema, penusul in stare de erectie sa micsorat cu aproximativ 1,5-2 cm in lungime. Adica am prea putina piele ca el sa se intinda normal, cine sia facut circumcizie la virsta mai inaintata tot a patit asa ceva ? ma gindes ca pe rma se va mai intinde un pic pielea si se va da la loc.
Astept raspuns THX.

Edited by adadoi, 22 August 2011 - 07:32.


#182
drsim

drsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 05.07.2011
efect temporar post-operator,repaus sexual minim 3 sapt  :naughty:

#183
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

View Postgiovanni12345, on 19th August 2011, 22:21, said:

Am 28 de ani si cum 2 saptamini miam facut circumcizie, totul e ok a inceput sa se cicatrizeze si totul arata destul de bine si frumos, numai ca e o problema, penusul in stare de erectie sa micsorat cu aproximativ 1,5-2 cm in lungime. Adica am prea putina piele ca el sa se intinda normal, cine sia facut circumcizie la virsta mai inaintata tot a patit asa ceva ? ma gindes ca pe rma se va mai intinde un pic pielea si se va da la loc.
Astept raspuns THX.
Stai linistit, o sa ti se intinda pielea!

#184
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
@alex2010 - doar in prima luna, pe urma ti se pare normal si te intrebi ce dracu nu ai facut-o mai devreme

Edited by adadoi, 22 August 2011 - 07:43.
citare și răspuns la un mesaj șters


#185
giovanni12345

giovanni12345

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 04.07.2009
Este foarte igienic si arata mai bine ca necircumscris, totusi cine sa intilnit cu problema mea , as vrea mai multe raspunsuri legate de subiect, stiu ca multi au avut fimoza si si-au facut circumcizie la o virsta mai inaintata . THX

Edited by adadoi, 22 August 2011 - 07:42.


#186
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
Subiectul este "a mai pățit cineva așa ceva", nu "ce părere aveți despre circumcizie".
Rămâneți la subiect dacă nu vreți trei zile de suspend.

#187
endow

endow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.03.2012
Salutare. Sunt baiat, am 16 ani si as vrea sa va cer parerea in leg cu o problema importanta. De mic am observat un fel de strangulare a penisului..si imposibilitate de a-l decalota in totalitate in stare de erectie..si cred ca si parintii mei au stiut asta.. insa timpul a trecut..am crescut si am uitat. Insa, de curand, am observat ca grosimea penisului este anormala..fiind incomplet dezvoltat,( gen sa zic 60%) dintr-un penis al unui adult, iar in lungime are 9 cm iar in erectie 16. In erectie, se simte ca un fel de inel in jurul glandului ce impiedica retragerea preputului normal, fiind putin cam greu sa-l retrag complet..am citit articole si cred ca ar fi fimoza. Am consultat un medic urolog, chiar si unul chirurg, primul spunandu-mi ca nu este fimoza justificata, intrucat in stare flasca nu e nicio problema in a-l decalota..numai in erectie e putin mai greu sa-l decalotez complet si m-a asigurat ca e numai la latitudinea mea daca sa fac operatia de circumcizie sau nu, in situatia de fata nefiind obligatoriu. Sunt la rascruce de drumuri...inca nu mi-am inceput viata sexuala si sunt sigur ca as putea s-o fac curand..insa as vrea sa stiu daca sa fac operatia inainte sau dupa. Pe de alta parte..as vrea sa aflu opinia voastra in leg cu dimensiunea penisului..am auzit cum ca inelul acela ar opri cresterea in grosime..in cazul meu se va mai dezvolta penisul pana voi ajunge adult? Va rog sa ma ajutati!

#188
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
Ca varsta ai stat cam mult.

Totusi... nu este nevoie de circumcizie clasica ci de o taietura mica a pielii in zona canalului urinar care slabeste tensiunea.

Nu este complicata operatia dar sa nu dai peste ciomu.

Curaj si succes pana nu este prea tarziu.

#189
Lovian

Lovian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,655
  • Înscris: 01.04.2011
Dimensiunile penisului sunt normale. Iar in legatura cu fimoza circumcizia este cam o ultima solutie, mai preputioplastie, etc. iar in cazul tau nu e asa de grav. Ai putea sa incerci si metode mai putin invazive:


http://www.cirp.org/...imosis/beauge2/

Preputul are un rol destul de important in viata unui baiat/barbat altfel nu ar fi acolo.

#190
endow

endow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.03.2012
in legatura cu viata sexuala nu m-ati lamurit..inainte sa fac vreo interventie..n-ar trebui s-o incep?

#191
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postendow, on 18th March 2012, 00:18, said:

in legatura cu viata sexuala nu m-ati lamurit..inainte sa fac vreo interventie..n-ar trebui s-o incep?
nu neaparat

#192
Uruk

Uruk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.04.2012
Am fost nevoit sa fac o circumcizie la 38 de ani. Evenimentul a avut urmari semnificative si asupra fizicului si asupra psihicului. In tot acest timp sotia mea a fost alaturi de mine si m a ajutat. Avem o fetita. Suntem o familie fericita. Poate daca as fi citit mai devreme despre circumcizie nu as fi facut asta. Am citit pe acest forum cateva argumente impotriva circumciziei exprimate de doi useri Adighinea si Tavi999. As vrea sa comunic cu ei. Argumentele lor au fost deosebit de pertinente. As vrea sa le multumesc personal ca le au postat. Sunt uluit de dezinformarea care face acest subiect deosebit de confuz. Confuzia persista chiar si in mediul medical.

Edited by Uruk, 15 April 2012 - 22:54.


#193
hy28

hy28

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 13.03.2011
circumcizia nu rezolva problemele cu capul!!! (poate doar cu ala de jos); ce cauti cu astfel de intrebari la gadgeturi ??

#194
Uruk

Uruk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.04.2012
caut un user adighinea. a postat niste studii despre circumcizie. il cunoaste cineva. as vrea sa iau legatura personal cu el.

#195
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009
eu nu pricep un lucru...

View PostUruk, on 15th April 2012, 23:52, said:

Am fost nevoit sa fac o circumcizie la 38 de ani.

View PostUruk, on 15th April 2012, 23:52, said:

Poate daca as fi citit mai devreme despre circumcizie nu as fi facut asta.
ori ai fost nevoit, ori aveai de ales. mai intai spui ca a trebuit, ca altfel probabil se usca si cadea "gadgetul", iar
mai apoi zici ca n-ai fi facut-o daca stiai mai multe si lasai intact invelisul protector al "cablului SATA". :huh:

LE: nu vreau sa intru in detalii sau in esenta problemei, nu e treaba mea. doar subliniam contradictia, atat.

Edited by dygey, 16 April 2012 - 01:55.


#196
SkuriN

SkuriN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 11.04.2007
Circumcizia afecteaza in vreun fel cresterea penisului?
Circumcizia consta efectiv in taierea "atei"? Chiar nu stiu efectiv in ce consta

#197
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,381
  • Înscris: 10.03.2009

View PostSkuriN, on 17th April 2012, 11:29, said:

Circumcizia afecteaza in vreun fel cresterea penisului?
Circumcizia consta efectiv in taierea "atei"? Chiar nu stiu efectiv in ce consta

Atentie poza explicita http://ro.wikipedia....cised_penis.JPG

Dupa cum observi, penisul din stanga e necircumcis, cel din dreapta este.

Edited by alex-softpedia, 17 April 2012 - 10:49.


#198
JoeBlack4U

JoeBlack4U

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 10.02.2006
Salut!
Dintre cei care au facut operatia de circumcizie ar putea sa mentioneze si ce doctor le-a facut operatia. As avea nevoie de o recomandare de un doctor bun la asa ceva. Am si eu fimoza si nu sunt foarte hotarat daca sa ma operez sau nu.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate