Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

sfat sistem audio

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
usercalin

usercalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2007
As vrea sa-mi cumpar un sistem audio pe care sa-l conectez la pc. Am citit o gramada de topicuri despre logitech z5500 si Creative GigaWorks S750 de unde am tras concluzia ca nu are rost sa dau banii pe ceva ce este foarte probabil sa se strice dupa o perioada scurta de timp. Stie cineva o alta varianta cam la acelasi  pret(am vazut multe referiri la producatori precum magnat,pioneer,jbl dar la astea nu am gasit sisteme care sa aiba amplificator incorporat si pt sateliti)?

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nu o sa gasesti ceva ieftin ce poate reda sunet surround din PC (in afara de DVD-uri originale).
Solutii ar fi:
1. Home theatre (amplituner, DVD player si boxe). De obicei cele ieftine au numai intrari auxiliare analogice stereo. Cele ceva mai sumpe au si intrare audio digitala (coaxial de obicei, uneori si optic). Nasol este ca placile de sunat actuale nu pot reda sunet multicanal pe iesirea digitala - sunt cateva exceptii notabile aici, le-am dat aici. Deci va trebui sa te rezumi la sunat stereo sau sa iti faci upgrade si la placa de sunet.
2. Receiver multicanal si boxe "adevarate". Solutie mai scumpa, mai buna (calitativ), dar... receiverul trebuie sa aiba intrare analogica multicanal - de obicei modelele care au asa ceva sunt mai scumpe. Sau, in caz ca nu are... ajungam din nou la placile de sunet de mai sus.

Edited by SuperDuper, 26 February 2008 - 05:56.


#3
adorian

adorian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 21.12.2001
@SuperDuper

Nu am vazut in lista d-voastra placile audio TERRATEC.
Sun la preturi acceptabile, au iesire optica, si merg bine cu punctul 2.
Personal am un TERRATEC Aureon 5.1 Sky ( o placa mai veche) , cu un receiver Kenwood, si merg foarte bine impreuna.
Dorian

#4
usercalin

usercalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2007
multumesc SuperDuper.

#5
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006

View Postadorian, on Feb 25 2008, 23:43, said:

@SuperDuper

Nu am vazut in lista d-voastra placile audio TERRATEC.
Sun la preturi acceptabile, au iesire optica, si merg bine cu punctul 2.
Personal am un TERRATEC Aureon 5.1 Sky ( o placa mai veche) , cu un receiver Kenwood, si merg foarte bine impreuna.
Dorian
Legate analogic pe 5.1 canale toate placile audio merg. Problema este sa ai intrare 5.1 analogica la receiver :)
Lista se refera la placile care au 5.1 pe conexiune audio digitala.

#6
usercalin

usercalin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 20.09.2007
SUperDuper ai avut dreptate si in privinta pretului... cred ca o sa ma rezum la casti :lol: sau caut tot un sistem de computer ceva mai durabil

Edited by usercalin, 28 February 2008 - 08:21.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate