Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

placa de sunet notebook- ajutor!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
Luna asta vreau sa imi iau un logitech z-5500 si partea proasta e ca am un notebook acer aspire 3100 cu un slot PCMCIA si nu stiu ce placa de sunet sa iau. Am inteles ca z-5500 are si intrare digitala. ce as putea gasi chiar si externa pe usb dar sa nu depaseasca 250-300 ron , sa fie pe 24 biti si 5.1

am gasit asta sper sa nu fie reclama "http://www.upshop.ro...ok_PCMCIA.html"

Edited by mirel3003, 22 February 2008 - 23:49.


#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Aia este o placa buna, mai ales pentru jocuri (suport EAX), dar si pentru muzica, mai ales ca este singura firma care da gratis un player software pentru DVD-A (singurul mod real in care poti folosi cei 24 biti).
Despre conectarea pe digital trebuie sa iti spun ca numai DVD-urile se vor auzi surround, jocurile vor fi stereo cu aceasta placa de sunet. Din pacate nu exista placa de sunet externa care sa stie surround (5.1) pe iesirea digitala, in jocuri. Insa ai iesiri analogice foarte bune...
PS: Daca ai Vista nu vei avea toate facilitatile care sunt accesibile sub XP. Exista insa un driver modat (de la Dell) care mai recupereaza ceva :)

#3
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 04.10.2007
pentru muzica in special vrau sa o folosesc si cate un film din cand in cand... iar jocurile daca le joc de obicei le joc fara sonor.
inca nu am luat sistemul dar l-am auzit la un prieten... si l-am pus si eu pe notebook sa vad cum se aude.... se auzea chiar foarte bine mai putin center-ul in care nu se auzea nimic.

da si am uitat sa zic vista home bazic am..:(

Edited by mirel3003, 23 February 2008 - 11:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate