Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Cunoaste cineva mixerele Yamaha care au si usb?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
xcsabax

xcsabax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.02.2007
Buna

Am cumparat un mixer Yamaha MG206 C -usb, care a venit si cu softul cubase. Am reusit sa inregistrez prin usb, e ok. Dar nu stie sa inregistreze pe canale diferite in aceasi timp?? Eu ma gandeam cand l-am cumparat ca stie aceasta optiune ca si mixerele digitale. Sa pot inregistra tobe pe trackuri separate.
Mai am si o placa de sunet M audio 1010 care are 8 intrari dar mixerul nu are numai 4 iesiri.

ARE CINEVA IDEE, CUM POT SA FAC?

Cu placa de sunet pot seta sa inregistreze de pe intrarea 1 sau 2 etc. Dar daca leg mixerul cu usb imi opreste placa de sunet. As lega din mixer in placa de sunet daca nu stie sa faca prin usb dar nu are numai 4 iesiri, nu are pt fiecare canal separat.

Mersi

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,409
  • Înscris: 08.12.2006
N-am lucrat cu mixerul ăsta, și nu i-am găsit manualul, dar:
Ar trebui să ai lafiecare canal, sau cel puțin la cele mono (parcă primele 12 după cum vădeu într-o poză cam în ceață) o mufă lângă care scrie insert, aia e și ieșire și intrare. Ieșirea e direct out (adică semnalul așa cum intră, neinfluențat de ce butonezi tu pe acolo). Îți faci cabluri cum scriela cartea lui că are intrarea/ieșirea pe mufa respectivă (probabil jack stereo, pe vârf ai ieșire și peinel intrare, masa comună), pe tine te interesează ieșirea. Din păcate nu va fi  ieșire balansată pentru microfon/microfoane, pentru astea eventual iei semnal din unu-două auxiliare pe care nu le folosești, dacă au ieșire balansată. Nu știu, te uiți și tu în manual.

#3
xcsabax

xcsabax

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.02.2007

 antinari, on Feb 20 2008, 20:50, said:

N-am lucrat cu mixerul ăsta, și nu i-am găsit manualul, dar:
Ar trebui să ai lafiecare canal, sau cel puțin la cele mono (parcă primele 12 după cum vădeu într-o poză cam în ceață) o mufă lângă care scrie insert, aia e și ieșire și intrare. Ieșirea e direct out (adică semnalul așa cum intră, neinfluențat de ce butonezi tu pe acolo). Îți faci cabluri cum scriela cartea lui că are intrarea/ieșirea pe mufa respectivă (probabil jack stereo, pe vârf ai ieșire și peinel intrare, masa comună), pe tine te interesează ieșirea. Din păcate nu va fi  ieșire balansată pentru microfon/microfoane, pentru astea eventual iei semnal din unu-două auxiliare pe care nu le folosești, dacă au ieșire balansată. Nu știu, te uiți și tu în manual.



Mersi mult, mi-a fost de ajutor :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate