Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

cat costa ?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
madame

madame

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.06.2007
Am un apartament de 3 camere (60 mp) intr-o vila din 1950 pe care vreau sa-l renovez.
Vreau sa zidesc 3 usi, sa daram 4 pereti si sa fac arcade, sa pun centrala + 5 calorifere (unele mai ieftine), sa ascund si sa inlocuiesc 3 tevi, sa repar zidul langa geamurile din termopan (pe care le-am pus deja), sa schimb 3 usi de interior, sa pun faianta si gresie pe 10 mp, parchet pe 35 mp, sa inlocuiesc chiuveta, cada si toaleta.
Cam cat m-ar costa cu tot cu materiale si piesele pe care le inlocuiesc (tevi, cada, chiuveta etc) ?

#2
veronika

veronika

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 27.01.2006

View Postmadame, on Feb 13 2008, 14:00, said:

Am un apartament de 3 camere (60 mp) intr-o vila din 1950 pe care vreau sa-l renovez.
Vreau sa zidesc 3 usi, sa daram 4 pereti si sa fac arcade, sa pun centrala + 5 calorifere (unele mai ieftine), sa ascund si sa inlocuiesc 3 tevi, sa repar zidul langa geamurile din termopan (pe care le-am pus deja), sa schimb 3 usi de interior, sa pun faianta si gresie pe 10 mp, parchet pe 35 mp, sa inlocuiesc chiuveta, cada si toaleta.
Cam cat m-ar costa cu tot cu materiale si piesele pe care le inlocuiesc (tevi, cada, chiuveta etc) ?

per total nu stiu, dar pe mine m-a costat 1500 de euro scosul unui colorifer, astupat gauri de la termopane si reimprospatat vinaromul peste tot, in 2 camere, cu tot cu materiale si mancare la oameni. (au fost 2 si au terminat intr-o saptamana, lucrat doar seara-eu am 54mp)

faianta si gresie material, vezi preturi pe net, iar mana de  lucru o negociezi la lucrarea per total.
usile daca le faci la comanda din lemn te duc la 200 euro pe bucata cu montaj inclus.
mergi la brico s aiei preturi de materiale cel mai bine
iar mesterul iti da pretul la lucrare.
intreaba 2-3 ca in functie de cat sunt d eocupati maresc pretul, uneori merita sa astept 2-3 saptamani.

spor

#3
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
DOAMNELOR :cigar: , inainte de a finaliza indestructibilu' plan de demolare pereti intr'o vila pe zidarie portanta, va rog, atit pt. siguranta d'stra cit si a doreilor din spatele barosului sa cereti sfatul avizat al unui inginer constructor (cel putin) sau expert MLPAT.

View Postveronika, on Feb 13 2008, 14:11, said:

astupat gauri de la termopane
aveai gauri in termopane?! :confused:

Edited by punkt, 13 February 2008 - 14:22.


#4
madame

madame

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.06.2007

View Postpunkt, on Feb 13 2008, 14:19, said:

DOAMNELOR :cigar: , inainte de a finaliza indestructibilu' plan de demolare pereti intr'o vila pe zidarie portanta, va rog, atit pt. siguranta d'stra cit si a doreilor din spatele barosului sa cereti sfatul avizat al unui inginer constructor (cel putin) sau expert MLPAT.


aveai gauri in termopane?! :confused:


Pentru amenajat am vorbit cu o firma, a venit, s-a uitat, a masurat si mi-a dat un pret. Mai vroiam si alte pareri, dar fii linistit ca nu o sa daram casa, pentru ca peretii pe care nu i mai vreau nu sunt de rezistenta :)

#5
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postmadame, on Feb 13 2008, 15:52, said:

pentru ca peretii pe care nu i mai vreau nu sunt de rezistenta :)
tu stii mai bine. Indubitabil o sa afli :lol:

pe mine m'a costat amenajarea unui apartament cu 3 camere de la ZERO (mai putin radiatoarele care erau noi) aprox. 12.000 Euro.

#6
madame

madame

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.06.2007

View Postpunkt, on Feb 13 2008, 15:55, said:

tu stii mai bine. Indubitabil o sa afli :lol:

pe mine m'a costat amenajarea unui apartament cu 3 camere de la ZERO (mai putin radiatoarele care erau noi) aprox. 12.000 Euro.


ah.. destul de mult dar e cu tot cu mobila presupun... si cu incalzire electrica ??

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate