Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Proble cu realtek

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
6 replies to this topic

#1
Shamaanking

Shamaanking

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2007
Am o placa de baza GigaByte GA-MA69G-S3H si o placa de sunet incorporata Realtek HD Audio output ... windows xp sp3 ..... am probleme cu ea, nu stiu ce se intampla dar nu mai functioneaza ... la inceput mergea sunetul dupa care se opre .. dupa ce scoteam mufa si o bagam iarasi iar mergea o perioada dupa care iar se oprea ... acuma nu mai merge deloc .. am reinstalat windowsu de cel putin 5 ori ... si windows xp cu sp2 si cu sp3 .. am reinstalat kiturile dar tot nimik
In device manager totul arata ok :| dar tot nu merge !!             Va rog ajutati`ma  !!! Multumesc Anticipat
P.S am uitat sa spun ca a mers cam o perioada de 4 luni perfect :|

#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
probabil ai ars-o tot bagand si scotand mufa.
in manager ai setat corect iesirea? adica tipul iesirii/mufa?

#3
Shamaanking

Shamaanking

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2007

View Postundercoverbrother, on Feb 7 2008, 14:01, said:

probabil ai ars-o tot bagand si scotand mufa.
in manager ai setat corect iesirea? adica tipul iesirii/mufa?

mda manageru e setat corect .. cel putin asa cred :| si la partea cu arsu nush :| asi putea cumva sa aflu daca e arsa ??

#4
daviok

daviok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 591
  • Înscris: 04.11.2007
Pe celelalte iesiri merge sunetul ca presupun ca stie 5.1? Ai incercat si cu alta mufa - de la casti... ? Vezi sa nu fie defecta mufa; chiar si cea de pe placa.

Edited by daviok, 07 February 2008 - 14:15.


#5
Shamaanking

Shamaanking

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.10.2007

View Postdaviok, on Feb 7 2008, 15:14, said:

Pe celelalte iesiri merge sunetul ca presupun ca stie 5.1? Ai incercat si cu alta mufa - de la casti... ? Vezi sa nu fie defecta mufa; chiar si cea de pe placa.
Da stie 5.1 ... mufa nu are cum sa fie defecta .. eu am 2 statii una pt 2 boxe de 600 w si acuma una pt 4 boxe mai mici :| nush de cat is .. prima data a fost prima statie cu alaea 2 boxe cu ea a inceput sa faca fitze si am crezut sa fie de la mufa sau de la statie sau cine stie asa  ca am pus statia astalalta cu 4 boxe dar la asta nu mai merge deloc .. a mers aseara cam 1 minut si atat :| acuma nu mai merge deloc .... am incercat si restul iesirilor :| la fel nimik si in fata la front penel nik :|

#6
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
oricum era o panarama chiar si o c-media de 20 lei e mai buna. macar nu are zgomot de fond ca realteku.

#7
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006

View PostShamaanking, on Feb 7 2008, 13:43, said:

Am o placa de baza GigaByte GA-MA69G-S3H si o placa de sunet incorporata Realtek HD Audio output ... windows xp sp3 ..... am probleme cu ea, nu stiu ce se intampla dar nu mai functioneaza ... la inceput mergea sunetul dupa care se opre .. dupa ce scoteam mufa si o bagam iarasi iar mergea o perioada dupa care iar se oprea ... acuma nu mai merge deloc .. am reinstalat windowsu de cel putin 5 ori ... si windows xp cu sp2 si cu sp3 .. am reinstalat kiturile dar tot nimik
In device manager totul arata ok :| dar tot nu merge !!             Va rog ajutati`ma  !!! Multumesc Anticipat
P.S am uitat sa spun ca a mers cam o perioada de 4 luni perfect :|
Cumpără windowsul, lasă-l să-și facă toate update-urile (sau dai un search pe forum și vezi că sunt două update-uri necesare la realtek hd), instalezi driverele de pe cd și dacă nu-ți merge înseamnă că ai ars placa.
Atâta timp cât folosești copii de windows piratate nimeni nu știe ce conțin. Cel puțin cel care se pretinde cu sp3 e o porcărie :death:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate