Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Produse ZEPTER...

- - - - -
  • Please log in to reply
139 replies to this topic

#127
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
ce parere aveti despre tensiometrele de incheietura zepter? am unul si imi da eroare atat mie, cat si altor persoane.

#128
TechnoDjZ

TechnoDjZ

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.03.2010
Dupa o saptamana de disparitie din peisajul barurilor , ma suna colegul meu de facultate :
" Bah , da' nu mai dai un semn de viata ... care e treaba "
Ii raspund la om cu un mare entuziasm :
" Bah , m-am angajat la Zepter International "
El : Ce e aia ?
" Bah , e o firma care distribuie vase din inox si tot felul de chestii ... dar am sa'ti dau niste detalii diseara , acum ma duc la training "
Pana sa ajung acasa , ii dau tel mamei , tatalui si incep deja pe messenger sa intreb de firma Zepter
Toata lumea imi spune la fel si e foarte adevarat :
" Mah , sunt produse bune , foarte bune , din inox , excelente , dar costa o gramada de bani."
........
La training , ne explica o gagicuta ca nu stiu care director de vanzari din Bacau a facut un contract de 10 mii de euro ... nu stiu mai care de prin Bucuresti , inca mai mult : vreo 11 mii si 5 sute. Ca si aici , la mine in oras , sunt oameni carora vor vrea sa cumpere insa nu stiu unde sa se adreseze ....
Asa cum i-am mai spus si managerei , va spun si voua , celorlalti reprezentanti Zepter :
" Nu veniti in Iasi ca veniti degeaba. Iasi'ul nu este o piata buna de desfacere si nici nu v-a fi vreodata. Iasi'ul e prea scump , mult prea scump pentru locuitorii sai ! "
Managera tot traia cu impresia ca noi vom vinde oalele lor.

Pe tot parcursul trainingului , ea ne explica avantajele oalelor. Unul intreaba : Cel mai scump care e ? Nu stia nici ea , probabil poate stia dar nu a vrut sa ne spuna , dar prin prezentare s'a dovedit a fi un set de cesti de cafea de vreo 7500 de euro.
Sa fim seriosi , de banii astia iti iei vreo 30 de seturi de cesti de cafea din cristal de Boemia , si alea poate printre cele mai scumpe , sunt seturi si mai ieftine.
Insa o intreb : Cel mai ieftin ? = Cica cel mai ieftin nu prea exista , se ieftinesc in functie de negocierea contractului , mai exact , daca cumpara ceva de 500 de euro , i se face o reducere la nu stiu ce tablarie care ar costa 150 de euro si i'o dam undeva la 50 sau 40 de euro. Cam asta ar insemna ieftin. Insa niciun produs nu va costa la prima achizitie 50 de euro. Cum ? La Zepter ? Pai ei sunt cu miile de euro , nu se compica cu ciurucuri.

O alta chestie , daca vreti sa fiti colaboratori sau ce mai vreti voi , sistemul Zepter e sistem PIRAMIDAL
LA FEL CA AMYWAY , DELFIN (CARE S'A DUS CU TOT CU CARTEA LOR DE SUCCES IN AFACERI) , AVON ETC ...
Mai exact , eu convoc 4 oameni la sedinta , din care fiecare mai aduna inca 2 sau 3 oameni , din care acei 3 oameni sa spunem mai aduna si ei tot 3 oameni si tot asa mai departe .... si unul din 1000 poate va cumpara un vas Zepter .

1. Or fi bune , mi-a zis si mama , dar sa dai pe o oala de inox Zepter 500 de euro mi se pare enorm de mult.
2. Sa incerci sa vinzi tot felul de tigai unor oameni care abia isi duc zilele si sa'i prostesti sa faca rate in banci , ca mai apoi sa se spanzure ca nu mai au bani sa plateasca , mi se pare ceva lipsit de scrupule
3. Sa visezi la cai verzi pe pereti ca intr'o zi te vei vedea din consultant vanzari in manager Zepter la costum de 500 de euro si Mercedes in fata vilei - in 5 ani - inseamna ca ai de luat niste pastile serioase si un tratament la 7 pe Bucium in Iasi sau la 9 in Bucuresti.
[ 5 ani e media mea , media Zepter e de 2 =))))) ]

Mult succes Zepter ....
Nici daca as fi drogat si beat mort in acelasi timp , si tot nu as cumpara de la voi o oala de o mie de euro :)))))
V'ati gresit piata in Romania. Fraierii ii gasiti mai in nord , la rusi :D. Dar aia va fugaresc cu AKM'urile daca se strica ceva la ele :)))

Edited by TechnoDjZ, 25 August 2011 - 01:18.


#129
krysy

krysy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 14.07.2007
cred ca trebuie sa fii prea  idiot sa mai dai sute de euro pe o craticioara sau produse  zepter ..cand acum piatza este plina de tot felul de produse mult  mai ieftine in care potzi sa gatesti sanatos ..sau pt ce mai sunt produsele lor .. a fost maica`mea cu bioptronul  care asa cum am scris mai sus s`a stricat fara sa fie folosit ..si doar l`au bagat in priza si gata au spus cei de la service  va costa 100 de euro...si dureaza cam 20 de zile reparatia ..de parca ar repara vreun autoturism...a mai venit un domn cu un aspirator ..s`au uitat putin la el...va costa 150 euro reparatia ..au niste preturi de nu se poate ..profita de de fraierii care au cumparat produse de la ei ... findca stiu ca doar acolo si le pot repara ...  
a intrebat maica`mea de ce oare  nu mai merge bioptronul si i`au spus ca probabil l`a avut in priza si au fost variatii de curent si s`a ars..pai in conditiiloe acestea inseamna ca acest bioptron care costa suter de euro..este un produs de kk daca se arde la cea mai mica cadere de tensiune ...ca din toate aparatele pe care le tine in priza numai acela a avut prb...

mai sunase o reprezentanta pusa pe capatuiala fara sa munceasca  daca vrem sa cumparam un filtru pt apa ... care costa in jur de 5000 roni..adik 50 milioane vechi...:)))))) ca si asa dam banii pe apa plata ...si ca se amortizeaza ... cred ca nu`s sanatosi cu preturile lor...dar si cei care mai cumpara produsele lor sunt  si mai bolnavi la bibilika ..:))

#130
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008
M-au invitat si pe mine la o prezentare cica pe motiv ca-mi dau un cadou. Are cineva idee in ce consta cadourile lor ? Merita sa-mi pierd vre-o ora sau chiar doua pentru asta ? Sau mai bine ma uit la un film in acest timp ?Posted Image

#131
shefa

shefa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 07.02.2010

View Postdanif, on 30 mai 2013 - 07:09, said:

M-au invitat si pe mine la o prezentare cica pe motiv ca-mi dau un cadou. Are cineva idee in ce consta cadourile lor ? Merita sa-mi pierd vre-o ora sau chiar doua pentru asta ? Sau mai bine ma uit la un film in acest timp ?Posted Image
De ce nu te-ai duce? chiar daca stii ca nu vei cumpara nimic vezi "pe viu" ce (incearca ei sa te convinga :) ) ca fac oalele astea!

Nu mai e de actualitate informatia mea, dar acum 15 ani am participat la trei prezentari de-astea (parca in calitate de gazda, am pus aragazul , vreo doi cartofi, doi morcovi si un ou la bataie sa le fiarba reprezentantul, adica sora-mea) si pentru asta m-am ales cu o tava simpatica 30 * 15 cm, un vas inalt de vreo 8 cm si diam de vreo 30 cm, bun la toate si un storcator manual de fructe (il folosesc de max 2 ori pe an), toate din inox, cu adevarat de cea mai buna calitate.

Parca mai avea de dat scrumiere, si alea din inox.

Cum am zis, asta acum 15 ani, nici nu aveau atunci cosmeticele.

#132
iulian1971

iulian1971

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.05.2009
Salutari tuturor.
Va relatez o scurta intamplare petrecuta de curand.
Mama mea, in varsta de 81 de ani, a fost la o prezentare de produse Zepter, ocazie cu care a fost "convinsa" de un agent de vanzari sa semneze un contract pentru furnizarea unui aparat bioptron si a unui purificator de apa.
Nu prea a inteles ce a semnat dar dupa ce a ajuns acasa si-a dat seama ca are de platit vreo 2 ani niste rate dupa care, daca va mai apuca, va primi minunatele produse.
Dupa 2 zile a depus o cerere de reziliere a contractului cu acordul ambelor parti, dar au trecut 2 saptamani si nu a primit nici un raspuns.
Daca imi puteti da un sfat referitor la rezolvarea aceastei probleme, va multumesc anticipat.

Edited by iulian1971, 15 June 2013 - 07:41.


#133
clauditza_2902

clauditza_2902

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.10.2008
am un set de oa;e zepter, model vechi(care au culoarea neagra la termostat). Se pop folosi pe plita cu inductie?

#134
ahyle-blue

ahyle-blue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 29.10.2005
Salut,

Legat de oale am inteles ca majoritatea considera ca NU isi merita pretul.De acord!
Ce ma intereseaza pe mine este "Therapy Air". Cineva cunoscut mi-a spus ca este foarte bun daca gatesti/fumezi, cica nu s-ar mai simti mirosurile atat de puternic incat sa fii confundat de caine cu mancarea lui.
Stiti ceva despre "Therapy Air"?

Multumesc

#135
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Zepter sunt tot una cu Zelmer?

Unul e Zepter la peste 2000 de lei, celalalt e Zelmer la 700.

Attached File  Home_image3.jpg   291.26K   16 downloadsAttached File  juice_maker_slajder_owoce_bialy_940.jpg   44.78K   15 downloads

Edited by Mizu, 02 July 2017 - 16:06.


#136
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
N-are nicio treaba Zelmer cu Zepter! Posted Image :)
Chiar, or mai fi existand comis-voiajori din astia, de la Zepter? N-am mai auzit de multi ani de ei...

#137
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,810
  • Înscris: 10.12.2006
Pe facebook vazusem acel storcator de vanzare, deci se pare ca s-au mutat comis-voiajorii pe online.

#138
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
Asa, de curiozitate, am ajuns aici https://www.linkedin...r-international si am constatat ca aceste produse par a avea o piata de desfacere doar in Estul Europei. Oare de ce? :)

#139
aumih16

aumih16

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2018
iei o teapa! la astia! de te nenorocesc! george buhnici a patit-o doar! asa sunt afacerile astea mlm multi level network adica niste tepe! sa ii faca pe oameni sa creada! ca vor trai bine! ca vor castiga bine! prostii! asa e la toate si la amway! herbalife! california fitness! avon! sephora! oriflame! etc

#140
GT_Xpress

GT_Xpress

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,892
  • Înscris: 18.07.2018
Produsele originale sunt scumpe si se vand cu acte, se poate gasi pe site la producator si in pe strada , la telefon sau pe cine stie ce site obscur.
Au reaparut escrocii cu tot felul de "oferte" tentante.  De vina cine nu este informat si accepta.  Da-le, Doamne, mintea cea de pe urma.
Tot un fel de Tele Shopping cu produse de proasta calitate.

Edited by GT_Xpress, 13 April 2022 - 16:29.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate